Recommended Posts

Bmw 116 ,benzinac.

Auto normalno pali,lepo prima gas,stabilan ler. Medjutim cuje se neko klepetanje, spolja i ne bas toliko dok se ne obrati paznja, kad se otvori hauba onda se cuje jasno. Planiram na put sa njim oko 2000km  pa onda da sredim to kod majstora. Jel ima neko neki predlog sta bi moglo da bude i da li je opasno?  

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam sta je, al fino klapara. Ja ne bi isao tako daleko s njim bez konsultacije s majstorom. Mastan ti je i oko cepa za ulje, jel dolivas ili sta se desava?

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, dredger said:

Ne znam sta je, al fino klapara. Ja ne bi isao tako daleko s njim bez konsultacije s majstorom. Mastan ti je i oko cepa za ulje, jel dolivas ili sta se desava?

Ne dolivam ulje,verovatno sam lose zatvorio cep kad sam otvarao,pa je u toku rada ovlazio tu. Moracu i to da proverim. Vise me brine ovo kuckanje.

Link to post
Share on other sites

Evo jos par detalja, malo sam razgledao oko motora. Motor je n45,lanac je napred, sto se lupkanja tice, dolazi iz srednjeg dela motora vise prema pozadi ka kabini ili skroz pozadi, ne mogu bas da ocenim.  dok je auto upaljen i otvorim poklopac za ulje padne broj obrtaja i radi neravnomerno. Da li je to normalno kod bmw-a, nisam imao iskustva do sada?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Evo drugari da vas obavestim, sto se tice lupanja radi se letecim lezajevima i radilici, cena popravke me ovde kosta 3000 do 4000 eur. Malko nemci imaju zlatne ruke , pa ce ipak da legne neki polovan motor do 1500eur. Skupa zabava ovaj bmw.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko13 said:

Menjaj motor.

Ima ona izreka tacna 100% vlasnik bmw-a je dva puta najsrecniji covek. Kada ga prvi put kupi I kada ga proda :)

То је за Алфу

Link to post
Share on other sites
23 hours ago, marko13 said:

Menjaj motor.

Ima ona izreka tacna 100% vlasnik bmw-a je dva puta najsrecniji covek. Kada ga prvi put kupi I kada ga proda :)

Zavisi kakvo govno uzmes ... ja do sada nisam imao problema da bi se tako osecao. Ovo mi je sada 4ti bmw po redu u zadnjih 10 godina ... 

Link to post
Share on other sites

Drugari moji koji sad voze, svi imaju ok iskustva. Kum ima e46, 320d, cedi mu mast, kao da je tudj ga vozi. Ma taj auto ne staje. Drugar vozi e60, 530d, kod njega u recniku rec odrzavanje ne postoji, jedva da mu nekad ulje zameni, ni taj ne staje. Raskantan je, ali ide i dalje fino. Drugar vozio e90, 318d, samo rwdovan servis. Crko mu ksenon bio samo fabricki od vanrednih kvarova.. Sad vozi f10 520d, samo sipa i gas. Automatik, salta meko kao pamuk. Jos da ne verujes, kupio ga u Sapcu od nekih trgovaca. Ja verujem da ti dobro odrzavas kola, ali jbg, mozda jednostavno nemas srece. To ti je kao kad pljuju tvin spark alfu. Jebe, grebe, trokira. Kad krene da trokira samo joj daj nove bobine, svecice i kablove i da vidis kako lepo radi. Po meni, svaki auto moze biti dobar ako se ok odrzava. Jer svaki manji kvar, ako ga ne resis na vreme sa sobom povlaci veci kvar. Evo bicu samokritican, imam stila karavana jtd, jebavo me ventilator, radio samo na 4 brzinu. I umesto da sam dao odma elektricaru 20e da mi namesti to, ja sam ga vozio dok se nije upalila instalacija. Sad ce 100e da bude opravka. Malo sam se raspisao, ali verujem da si shvatio.

I naravno da su kola stara 3-4 godine osetljivija od onih npr 2001 god. Jbg, nova tehnologija, sad 2.0d ide preko 200ks, a 2001 je imao plafon 140ks. Menjaci, nabili im 8-9 brzina, a pre imali 4-5 brzina. Jos uz to manja masa. A bez mase nema kvaliteta. Jbg, sve ima svoje...

Link to post
Share on other sites

Evo drugari ja rasturio motor. U kakvom je stanju, vuko je kao zmaj.Radilica upaljena,na letecim lezajevima krateri,lanac istegnut,vijacu mozes da napravis od njega,u karteru svasta mrvljeno. Prethodni vlasnik ( konjina) ga je izgleda terao bez ulja,kasnije zamenio verovatno. Sto vise gledas veci krs kupis :D Sto se tice slanja za Srbiju izlazi mi na isto,Ima prednosti i mana. Ali ne volim da mi neko to pakuje dok ja to ne vidim,a i izlazi mi na isto, s tim sto je drugi motor presao 90.000 i ima garanciju 3 meseca. Sve u svemu generalno sam zadovoljan autom, to sto nije odrzavan i sto motor riknuo to je nesto drugo. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Drugari novi problem,zamenjen je motor. Drugi motor je kupljen od Poljske firme koja prodaje motore Globalparts sa garancijom od 3 meseca. Medjutim spoljne delove sam prebacio sa starog motora pa i Vanos ventile. Sada imam problem na leru,radi kao traktor,kao da nesto struze i nestabilan je nacisto (ljulja celi auto) i hoce da ugasi ponekad,dok recimo na 3000rhm prede i ne cuje se u voznji. Da li postoji mogucnost da su sada Vanos ventili problem,jedan je zagreban nekih 3mm od starog lanca,medjutim radili su na starom motoru. Doveo sam direktno plus i minus na vanos i klikce,tj gura. ( p.s. instalacija je lepo povezana,proveravao sve 3 puta) Evo i klipa.

 

Link to post
Share on other sites

Trese se kao da je prezubio muski ili je loše uzubljen...lanac dugačak.. moje skromno mišljenje.. mozda neko stručniji se javi.. 

Ne stiskaj ga. 

Link to post
Share on other sites

Generalno, na to se svodi cela prica, direktno ili indirektno preko senzora, vanosa..

Svecice bajate, da li mogu ovako da zezaju...mozda kad je hladan..nzm

 

Link to post
Share on other sites

Zaboravih da napisem, kupljen je sa ugradjenim novim lancem,zatezacem i ostalo. Ima etiketu preko srafa od poklopca tako da tu nisam mogao nista da vidim. Mada imaju 18000 pozitivnih ocena, nisu valjda bas kod mene omanuli sa uzubljivanjem. 

Link to post
Share on other sites