Recommended Posts

Bocni ga na diagnostiku.. 

Nema sta drugo da zeza, to je cela prica. Dopuni akumulator preko noći,  ako si u mogućnosti, on mora da ima dobar aku. 

Sta si stavio sa tvog motora na novi, elektro ventile?  Cuvas senzore sa starog,  bobine,  protokomer, vanose. To ti treba sve brat

Link to post
Share on other sites
  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

21 hours ago, Shy said:

Bocni ga na diagnostiku.. 

Nema sta drugo da zeza, to je cela prica. Dopuni akumulator preko noći,  ako si u mogućnosti, on mora da ima dobar aku. 

Sta si stavio sa tvog motora na novi, elektro ventile?  Cuvas senzore sa starog,  bobine,  protokomer, vanose. To ti treba sve brat

Kupio sam samo motor, a sa starog prebacio vanose,senzore,alternator,anaser i to. Tako da je stari ostao go motor.

Link to post
Share on other sites

Nas benzinski klan dosta zeza senz. na radilici, nekad i ne prijavljuje gresku. Ti ga bocni na lap top, pa javi.

Napuni akumulator preko noci!

Link to post
Share on other sites

Evo danas ocekujem vanose da stignu,pa da ih zamenim. Ako ne bude bolje sledeci je senzor radilice.  Zasto mislis da akumulator ima veze ,nisam bas u toku sa tim kod bmw-a?  Dijagnostiku nemam, a ovde deru da ga prikace. Mogu komotno za iste pare da mu zamenim sve senzore :D

Link to post
Share on other sites

Pa ukratko i malo sarkasticno ali ne tako daleko od istine ti ide ovako.

Kod BMW-a ti crkne sijalica za tablicu i on ne vuce preko 2500-3000 obrtaja u 4 brzini.

A kada rikne far onda vuce u suprotnu stranu :)

Mala sala ali trazi auto da mu sve radi savrseno od napona pa na dalje da bi ista radilo.

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, marko13 said:

Pa ukratko i malo sarkasticno ali ne tako daleko od istine ti ide ovako.

Kod BMW-a ti crkne sijalica za tablicu i on ne vuce preko 2500-3000 obrtaja u 4 brzini.

A kada rikne far onda vuce u suprotnu stranu :)

Mala sala ali trazi auto da mu sve radi savrseno od napona pa na dalje da bi ista radilo.

Probacu i tu varijantu,ako ne uspe ovo sa vanosima. Akumulator se ispraznio dok je auto stajao nedelju dana bez motora,tada je upaljen na kablove i vozen neki 60km dok sam ga doterao. Sad lepo vergla. Mada dopunicu ga,nista me ne kosta.

Link to post
Share on other sites

I senzori bregastih mogu da zezaju, i vanosi, tesko to ide napamet. Los akumulator daje povremeno los ler bez gresaka na dijagnostici, to provereno znam.

Link to post
Share on other sites

Zamenio sam vanose i lanac se na leru ne cuje, ali trokira i dalje, cim dodam gas opet se cuje cuje lanac dok ne nabije 3000 obrtaja. Tacno cu da poludim. Cekam nekog strucnjaka iz Opela da ga pogleda sad.

Link to post
Share on other sites

Drugari,mislim da sam nasao kvar. Skinuo sam poklopac ventila,koliko god vrteo radilicu one kockice pozadi na bregastoj ne mogu da se poravnjaju da stoje obe uspravno,kao kod uzubljivanja i sraf na zubcaniku je bio labav,prilikom dotezanja sam okrenuo samo onaj limcic sto salje impuls senzoru bregaste. Izgleda da ga neki mungos nije sklopio lepo dok je menjao lanac, cudno mi je to sto ne mogu da poklopim one kockice na kraju bregaste da stoje obe uspravno,uvek je jedna horizontalno a druga uspravno. Narucio sam set alata za uzubljivanje pa cu morati to ispocetka. Evo slika kako stoje te kockice. 

https://imageshack.com/i/pnGoBA8Wj

Link to post
Share on other sites

 Super brat..sklapaj ga

Samo da dodam..Vozio sam celi dan po Bgd sa crknutom bobinom i auto put, nije se ugasio ni jednom. U vozackoj zabrana + ne znam gde teram, ludilo

 

Link to post
Share on other sites

Moguce da vanos ne zaključava, zategni ga, ostavi mu prednji alat,zadnji skini, pa probaj da rotiras bregaste, ne sme da vrti bregasta. 

Link to post
Share on other sites

Evo upravo usao u kucu, sredio ja to odokativnom metodom, dok ne stigne alat. Skinuo svecicu, doterao cetvrti klip u gornju mrtvu tacku,razubio levi zubcanik okrenuo bregastu da stoji gore kockica kao kod desne,nastelovao onaj limcic napred priblizno gde treba da stoji,obrnuo dva kruga radilicu,ne kaci nigde. Auto pali,ne trese vise,stabilno radi 10 puta bolje, nekad stucne malo, lanac i dalje zastruze pri dodavanju gasa. S obzirom da je sve to odokativno,ne toliko precizno, mozda zato zastruze lanac , ipak cekam alat za finese. Bitno da ima promene na bolje. I sve to zato sto neki poljski pavijan nije zatego sraf kako treba.

Link to post
Share on other sites

Bio bi lepo da nam das mere prednjeg alata (centra zubića - razmak izmedju zubica, visinu zubica u odnosu na glavu, dijagonale od centra zubica do centra linije gde se srafi alat za glavu) taj alat bi trebao da ima mere iste kao za n42 n46 samo sto nema trecu bregastu. Cak mislim da zadnji alat pasuje na m54.
Hteo bi da naturpijam jedan alat kad uhvatim vreme, da ga ne pravim "in vivo"
Mali korak za covecanstvo, veliki za mene, sto bi rek'o Antonije Pusic aka Rambo Amadesus.
Lanac ti vrv struze jer je podugacak...
Ako treba neka pomoc...

Link to post
Share on other sites

Sutra bi trebao da stigne alat,postavicu sve kompletne dimenzije ovde. Sto se lanca tice,mislim da mi vise izgleda kao da je za 2 polja manji,bas je zategnut,a gde i sta on struze nemam pojma :D

Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, Mjovic03 said:

Sutra bi trebao da stigne alat,postavicu sve kompletne dimenzije ovde. Sto se lanca tice,mislim da mi vise izgleda kao da je za 2 polja manji,bas je zategnut,a gde i sta on struze nemam pojma :D

  
Passend für folgende Fahrzeuge:
 BMW 1 Series: 116i E81/82/87/88 (04-09)  BMW 3 Series: 316i/ti Compact E46 (01-07), 316i E90/91/92/93 (05-10)
Für Motorkennungen:
  1.6: N40 B16A, N45 B16A, N45T B16AC

Link to post
Share on other sites

Trazim service manual da ga podignem na forum, nema ga. Dobices uz alat svoj. Nemam wi fi, da ga iskopam, ima online kao pdf uz alate..

Link to post
Share on other sites

Mislim da imam dimenzije alata za uljnu pumpu. Ima sam taj alat pre par godina, ali sam ga prodao. Iscrtao sam dimenzije, samo ako uspem da nadjem taj papir. Inace jedan BMW servis koji mi je menjao lance i  lancanike nije imao, pa sam zato ja uzeo da im odnesem.. kao ne treba alata za donji deo..moze i bez..

Link to post
Share on other sites