Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U pocetku prvih 5 6 sekundi radi kao lepo,posle pocne da cima,grsku upali u toku rada ,pa je posle ugasi i sve tako. Kad ugasim auto nema zabelezene greske na tabli,kad upalim auto i radi malo opet upali greaku na tabli i greska blinka,na auspuhu se isto cuje kako trokira . Dal je moguce kad je bila ona bregasta pomerena da je ventile zeznuo?  Sumnjam na sve zivo vise

Link to post
Share on other sites

Nemoj da me shvatis pogresno, ali tesko ces ga resiti na ovaj nacin. Ti nemas dovoljno znanja, a ljudi koji su radi da ti pomognu ne mogu preko foruma da ti rese auto. Stavi ga na prikolicu i doteraj u Srbiju, sve drugo je gubljenje vremena. Ili nadji nekog da dodje tu da ti resi, vidi sta ti je povoljnije.

Link to post
Share on other sites

Kapiram ja to sve,ne kazem da sam ja strucnjak. Ali eto ,motor je kupljen kao ispravan i ugradjen. Racunam da je motor ispravan,da je nesto od mojih delova sa starog pocepo da zeza. Neki senzor ili tako nesto. Sad je vec to preraslo u bas veliki problem. Jos te senzore bregaste bih mozda mogao da promenim, ne znam vise sta da radim i da li do njih moze da bude uopste

Link to post
Share on other sites

Ako je lanac dugačak ili nije uzupcen dobro,  on ce da pali te greške. 

Ta izduvna bregasta je bežala u nazad, zeznuto je ako pozuri,  pa ga jos vanos potera napred.. 

Kupi senzor  radilice polovan, pa probaj 20 evra Cao.  mislim da pasuje sa n42  na n46, i na n45 i jeftinije je sigurno. Proveri uzupcenje prvo. 

Link to post
Share on other sites

Lanac se cuje konstantno, struze. Narucujem senzore bregaste,senzore za temperaturu pa da probam,mada opet sve jentonbilo ispravno na proslom motoru.  Kad izvucem ono crevo posle klapne i kucista za vazduh ,odozdo sto ide,onda tu nesto puca. Mislim da mi reko njega dolazi ulje u usisu.

Link to post
Share on other sites

Jel si probao da skines dzekove sa senzora bregaste i da vidis kako se onda ponasa ? Trebao bi da udje u safe mode, ali ce raditi. Idi lagano, logicki, nemoj napamet da kupujes i menjas, izacice te dosta, i pitanje je da li je i taj polovan senzor ispravan. 

Link to post
Share on other sites

Da, nije do njih. Skini to crevo sto ga puni uljem, zapusi rupu na usisu. Sto nisi gledao lanac kakav je, tvrdis da je dva broja manji, a struze. Nazad u servis, pa sve iz pocetka, kod mene brate nece niko da ih pogleda ako nemas evidenciju za lanac da li je menjan. Parkiraj ga, štekaj lovu.

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Shy said:

Da, nije do njih. Skini to crevo sto ga puni uljem, zapusi rupu na usisu. Sto nisi gledao lanac kakav je, tvrdis da je dva broja manji, a struze. Nazad u servis, pa sve iz pocetka, kod mene brate nece niko da ih pogleda ako nemas evidenciju za lanac da li je menjan. Parkiraj ga, štekaj lovu.

Ma to za lanac sam lupio,hteo sam da kazem da nije labav.  Koji crni servis, kod druga u garazi menjali motor,sve uredno i pedantno odradjeno,licno sam radio sa njim. 

Link to post
Share on other sites

Bice od tebe vrhunski poznavaoc motora :D  Njemu fabricki ide to ulje, a vanosi se ne aktiviraju u leru koliko ja znam. To oko ulja batali odmah :)

Link to post
Share on other sites

Senz radilice , ne bregaste.

Kaze ti da bregaste ne stoje dobro, a mozda je i  powertrain failure bank 1.

To jest: bank 1 radilica , bank 2 i 3 lancanici.

Skini taj karter i radi kako treba ili nemoj da radis. Pogledaj mu te klizace za lanac, skidaj spaner kad rasturas. Ne sme tu da se cuje nista, taj motor je "necujan" 

Okreci te bregaste rukom kad skines lanac, da ne zapinju negde.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Mjovic03 said:

Ma taman neka su i ventili onda ,zamenicu dihtung i glavu. Samo makar da znam sta i zasto menjam.

A zasto menjas dihtung I glavu ? Zar nisi ugradio nov motor ? Ili bio u pitanju samo polumotor,  pa si pakovao glavu sa starog motora.

Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, Elvir said:

A zasto menjas dihtung I glavu ? Zar nisi ugradio nov motor ? Ili bio u pitanju samo polumotor,  pa si pakovao glavu sa starog motora.

Ubacen je drugi polovan motor,kompletan,samo bez pratecih delova spolja,senzori i to. Sto se dihtunga tice,ipak bih stavio novi,za svaki slucaj,zbog druge glave,da ponovo nalegne lepo ( bez ravnjanja glave,ona je oke bila) plasim se da ga ne zadihtuje negde i pregori,pa da gura kompresiju u vodu ili ulje.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Shy said:

Senz radilice , ne bregaste.

Kaze ti da bregaste ne stoje dobro, a mozda je i  powertrain failure bank 1.

To jest: bank 1 radilica , bank 2 i 3 lancanici.

Skini taj karter i radi kako treba ili nemoj da radis. Pogledaj mu te klizace za lanac, skidaj spaner kad rasturas. Ne sme tu da se cuje nista, taj motor je "necujan" 

Okreci te bregaste rukom kad skines lanac, da ne zapinju negde.

Da je senzor radilice,iz iskustva sa drugim automobilima ,tesko bi palio. On pali odmah. Sad nemam pojma ni ja

Link to post
Share on other sites

Pecaj ga sad sta je.

Rekao sam ti zato sto diagnostica je prijav ljigava da nisu usaglašene bregaste i radilica, ali ako si ti dobro uzubio motor,  ostaju samo senzori da zezaju.  bank 1 je prvi u nizu,  A to je radilica,  po njoj se usaglašavanju bregaste... Pecaj dalje

Link to post
Share on other sites