Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sutra montiram i taj senzor. Posle toga vise mi nista ne pada na pamet. Osim jos mozda da pumpa lepo ne nabija nekim slucajem pritisak u vanose. Mada palio bi gresku za pumpu verovatno. Izvinjavam se sto smaram stalno, ali poceo sam da sanjam vanose  :D

Link to post
Share on other sites

Drugari resavam ga polako,naso kvar. Limcic na izduvnoj bregastoj pomeram za po malo u levo,razlika astronomska. Ne trese ne ljulja. Ima sitna mrtva paljenja na leru,oseti se bas malo,jos ga trazim gde najbolje radi. Otvaranje i zatvaranje poklopca 10 puta,al samo da ga  resim :)

Link to post
Share on other sites

Situacija je sledeca,mnogo bolje radi sada,ne trokira vise ,sve je super. Nekad se kao malo udavi na momenat,lanac se zacuje kod polazenja na malim obrtajima. Evo i slike kako najbolje radi,nema veze s mozgom kako stoji.

poFYfxjhj

Link to post
Share on other sites

Potrazicu sliku u kompu

Ja jedino da ti navatam neke mere sa mog auta sutra, da zakrpis b...

Nemam cime da ga poravnam pozadi..

Izeo sam g... za bank 1, cenio sam da su na bregastim ok.

 

Link to post
Share on other sites

Sad su mu svi senzori novi,to bar nema sta vise da razmisljamo. Sad radi nenormalno bolje,kad nije po alatu stelovan. Ne znam da li da mrdam lim na usisu,on je po alatu stelovan. Jos uvek ne znam kad i kako funkcionise vanos. A za dimenzije ,ako te ne mrzi da skidas poklopac,pa da mi izmeris otprilike razmak od jedne do druge rupe i da vidis da li ti izduvna bregasta bezi malo na levo kad je desna ravno.

Link to post
Share on other sites

Nisu simetricne, znam sigurno, jedna treba malkice da bude pomerena mozda dvojka, ali ne bas toliko. Nemam sliku alata vise. Rade vanosi, pomere na leru, po dijagnostici u hladnom leru bregaste obe stoje na 120°, vise gasa vise pomeraju. Uzecu mere sutra, da se pokrpis..

Nemam dijagnostiku, uzgred budi receno

Link to post
Share on other sites

Pazi foru,kad je po alatu stelovan,dok je hladan radi normalno,cim se zagreje i obori obrtaje, ljulja motor. Morao bih da nadjem sta je problem,jer bez alata tesko da cu totalno da ga podesim,s obzirom da reaguje i kad ga vanos malo pomeri. 

Link to post
Share on other sites

Ako je alat za tvoj motor, a verovatno jeste, nema sta da pogresis. Posto je nemoguce da auto bolje radi odokativnim podesavanjem, nego podeseno sa alatom.. Nije to Yugic da moze i po oku stelovanje, a ni kod njega ne moze otprilike :) Nesto te zeza gadno, e sad sta..

I da mu das slike alata ne vredi, nije isti za N42\N46 i N45

Link to post
Share on other sites

Zadnji mozda nije isti jer mi imamo 3. Bregastu, prednji mislim da je isti, alat za n42 i n46 su identicni.

Ocitavanje na leru za bregaste je 120°, mislim da je to u rangu polovine od onoga koliko je njemu bezala kad su ga poljaci ustelovali, samo u drugom smeru.

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, pimp said:

Ako je alat za tvoj motor, a verovatno jeste, nema sta da pogresis. Posto je nemoguce da auto bolje radi odokativnim podesavanjem, nego podeseno sa alatom.. Nije to Yugic da moze i po oku stelovanje, a ni kod njega ne moze otprilike :) Nesto te zeza gadno, e sad sta..

I da mu das slike alata ne vredi, nije isti za N42\N46 i N45

Veruj mi da je razlika nebo i zemlja kad sam.mu pomerio ovo na izduvnoj. Nenormalna razlika,ne moze da se uporedi nikako.

Link to post
Share on other sites

Nesto mi je palo na pamet,kad smo vadili motor,pokidala se masa,zapela je dole negde prilikom vadjenja. Napravili smo novu,da kazem da je tanja. Da lupim,dal bi to nekim slucajem moglo da pravi problem ?

Link to post
Share on other sites

Zato sam i napisao N42\N46, isti je alat. Ne verujem da je isti ni prednji kraj, vidi na slikama koliko su njemu blizu vanosi, na N42 je veci razmak, ako si otvarao znas.

Drugar samo da ne upadnes u onu foru, pokvario sam vise nego sto sam popravio, a tako deluje :) Ne znam vise sta da ti kazem, mozemo samo da nagadjamo.. . Polako, kreni sve ispocetka, kad ukapiras ceo sistem sredices ga, ali to sve otprilke i  napamet ne ide. I obavezno javi kad ga sredis, zanima me :)

Link to post
Share on other sites

Ne vidim slike trenutno, vidite da li je isti da ne otvaram ako nije. Mislio sam da je crna kutija sa zicama ispod usisa izbacena kod novijih modela, to je pomocni komp neki na mom autu.  

Ono pomeranje bregaste prostorno-vremenski mislim da je manje nego sto sam napisao..i mene to zanima..

Link to post
Share on other sites

Moracu da vidim sta tu pisti i  pucketa kao kad nesto varnici, javljam kad ga resim sta je.  Sutra ponovo sve do detalja. Nemoj da ga otvaras,gledao po netu,to je taj alat,tu idu one rupe za blokiranje,samo sto kod mene radi kad pomerim levu da kasni. Stari motor radio normalno sa svim ovim delovima,to mi nekako ne ide u glavu. :)

Link to post
Share on other sites

Vidim nekom liku na nekom str.forumu zapeo elektroventil, kazu proveravaj ventil, senz bregaste, vanos..

Tebi je javljao na obe strane gresku, imao si i p300, koje sr.

Ocitavaj vanose na leru, mislim da otvaraju minimalno nesto.

Link to post
Share on other sites

Ovi moji majstori iz dva servisa su rekli da p300 ne moze da dobija od senzora bregaste, vec od senz radilice jbg izvini.

Ako se vidim sa jednim u nedelju, popricacu sa njim.

Link to post
Share on other sites

Razmotalo se klupko :D krenuo ja da ga provozam,da vidim kakav je u voznji,kad vec na leru trokira. Posle kratke voznje se smirio. Fora je sto je izgleda sam upao u safemod. I sad ja kapiram da je on tu manu imao i pre ugradnje motora,isto mi se ponasa kao i pre,malo sporije ubrzava i da kazem da je lenjiji. Lampicu za gresku takodje ne  pali,ali ih pokazuje na dijagnostici. Izgleda da mi ga takvog uvalili. Nije resenje,ali mi je malo lakse,motor nema sta vise da otvaram.

pniblFjzj

https://imageshack.com/i/plk1pMgzj

Link to post
Share on other sites