Recommended Posts

28 minutes ago, pimp said:

Mislim da imam dimenzije alata za uljnu pumpu. Ima sam taj alat pre par godina, ali sam ga prodao. Iscrtao sam dimenzije, samo ako uspem da nadjem taj papir. Inace jedan BMW servis koji mi je menjao lance i  lancanike nije imao, pa sam zato ja uzeo da im odnesem.. kao ne treba alata za donji deo..moze i bez..

Cek, jel pumpa na istom lancu ili ima svoj poseban? 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poseban lanac. Mada nisam cuo da neko menja i taj donji, obicno samo izmene gornji deo. Ja nisam hteo da rizikujem kada je vec otvoren motor, pa je zamenjen i on. Izadje malo skuplje, jer je tad lanac imao samo iz orginala i on i lancanik za pumpu. I mora karter dole, pa su i ruke skuplje, mora dihtung, sve sitno ali se skupi :)Mislim da je oko 22000din izasao ceo set, za gornji i donji deo. Gornji deo je Febi.

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, pimp said:

Poseban lanac. Mada nisam cuo da neko menja i taj donji, obicno samo izmene gornji deo. Ja nisam hteo da rizikujem kada je vec otvoren motor, pa je zamenjen i on. Izadje malo skuplje, jer je tad lanac imao samo iz orginala i on i lancanik za pumpu. I mora karter dole, pa su i ruke skuplje, mora dihtung, sve sitno ali se skupi :)Mislim da je oko 22000din izasao ceo set, za gornji i donji deo. Gornji deo je Febi.

Meni se vise smucio ovaj auto. Sve neke peripetije sa njim. Prvo sam skidao karter na starom motoru,pa nije bilo potrebe da vracam poklopac,ostavim ga tako dok stigne drugi motor. Onda ispadne pizdarija za fleku od jedva 10 cm na ulici,platima kaznu 410 eur. Stigne novi motor medjutim i on trokira lose uzubljen. Sad mi upalio lampicu za prednje kocnice. Razocarao sam se u zivot :D

Link to post
Share on other sites

Imam brate,nego treba placam garazu da ga opet izvadim,pa da ga saljem za Poljsku,pa opet da se cimam gde cu auto da ostavim ,a sve to traje. . .  Evo danas stigla dijagnostika, ocitao greske i pobrisao ih, vise ih ne pali  , vratio bregaste da stoje kako treba otprilike. 

pn4wZOqSj

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Shy said:

Trazim service manual da ga podignem na forum, nema ga. Dobices uz alat svoj. Nemam wi fi, da ga iskopam, ima online kao pdf uz alate..

Dobro me podseti, trebalo bi da ima na Autodata.

Link to post
Share on other sites

Zato " prde"  bregaste, jer je od oka, obe su pomerene po dijagnostici.. i radilica mora da se centrira kroz karter.. i paljenje da se dotera prednjim alatom

Link to post
Share on other sites

Spopala me neka zelja da pazarim jedinicu i to 116i u nekoj buducnosti posle E30 318i M40 koji vec 8 godina  vozim. Ali kada procitam sve ovo,  daleko joj lepa kuca.. 

 

 

Link to post
Share on other sites

E svi novi su ti tako. Posle e30 nemoj da ocekujes slicno. Zadni model koji je mogao da se popravlja kako valja je e36 mozda donekle I e46 posle je sviranje... 

Link to post
Share on other sites

I dalje nista ,postavio alat sve kako treba ,nastelovao ga super. Evo sad mi je prazan akumulator,upalio ga na kablove,opet trese,gore radi nego kad sam ga odokativno nastelovao,otvorio opet dekli,sve je na svom mestu kao sto sam nastelovao. Ja vise ne znam koj mu je.  Upalio mi gresku P0300 i jos jednu za bregastu B. Obrisao sam opet greske. Sad pali samo p0300, ali i dalje lose radi.

Link to post
Share on other sites

Uzubio ja opet ovo sranje ispocetka,samo jos da vidim kako da napunim akumulator,nece ni da zavergla sad. Primetio sam da ima ulja u onoj plastici od usisa, juce sam je ocedio i prebrisao,ne nesto specijalno ali je bila obrisana. Sad opet curka neko ulje na leptiru.

pnWdyzy7j

Link to post
Share on other sites

poeuPD6Cj

Edited by Mjovic03
Ps. Ako nekom zatreba - Rupa za blokiranje radilice se nalazi odmah ispod anlasera,nekih 2-3 cm. Skroz uz blok motora pa ka menjacu.
Link to post
Share on other sites

To ulje na leptiru vrv dolazi iz separatora ispod usisne, odušak iz kartera, reciklira gasove, vraca ih u usis, pogledaj to creva na usisnoj da li je puno ulja.

Skini aku, dopuni ga, uzupci ga ponovo, pa vrati aku da resetujes komp. Moguce da je crko neki senzor i da te. j.ebe. sredices ga, relax.

Link to post
Share on other sites

Prvi klip gore, polukrug na begastoj gore, okreci radilicu rukom. Pogledaj ga kroz karter, radilica po sredini..mora da radi lepo ili su ti razbili senz radilice..

Link to post
Share on other sites