Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ahaa, znaci ovo na snimku su losi vanosi? Ne smeju ovako levo desno da setaju,kada su bregaste u alatu pozadi? Malo me buni ceo taj sistem,jer samo jedan sraf povezuje vanos i bregastu,ne kapiram kako uspe da ne proslajfuje u odnosu na bregastu.

Link to post
Share on other sites

Nema kod mene ovog lufta,jos na pocetku kad sam otvorio dekli,sraf na izlaznom vanosu je bio labav, probao sam da ga dotegnem kljucem, dok sam ga dotezao zavrteo mi se i onaj lim sto gadja na senzore( moguce i ceo.vanos) ,nisam znao bas tacno sta radim tad i kako funkcionise. E tad je odnekud strcalo ulje bas. Sad vraceno to kako je bilo,ali nije mi jasno odakle je ulje tad strcalo i sta se desilo

Link to post
Share on other sites

Taj senzor budjavi kad stavis na usisnu stranu on poludi, na izdvnoj kao niti smrdi nit mirise...

Malo mi ke tesko da ti izbijem neki evro iz dzepa. Dok ne budes siguran kako je uzubcen ne kupuj nista..sve je na tebi..

Link to post
Share on other sites

Drugari upravo probao,sta vi mislite ,zamenio sam mesta senzorima A i B i napunio dobro akumulator ,pre je izbacivao gresku za bregastu B a posle zamene izbacuje gresku za bregastu A. Ne bas istu. Da li je moguce da je senzor? Struze lanac pri dodavanju gasa,ne prima gas lepo i na leru konstantno cima motor levo desno Postavljam slike greske.

Pre zamene mesta senzora A i B

pmFSm7Tcj

Posle zamene mesta senzora A i B

 

podMaXTZj

Link to post
Share on other sites

Najeb`o si..moze da bude, nadji polovan originalan da te ne kosra puno proba, ako je tipa 20 evra uzmi i za radililicu.. 

Mozda neko strucniji se javi ipak.

Link to post
Share on other sites

Nzm zasto se lanac cuje, Poljaci i Nemci se mrze mnogo jos od '41.

Pogledaj po bmw fans da li serijski broj odgovara od 316/318i e46, lakse da ga nadjes.

Link to post
Share on other sites

Ako si bas siguran da je lanac to sto se cuje, moze i on da pravi problem, ako je kojim slucajem istegljen, mada teze. Dijagnostika ne moze tacno da utvrdi koji je senzor u problemu dok ne crkne skroz. Problem je kad senzor delimicno radi, salje los signal, pa ceo sistem pobrljavi, za to ti treba osiloskop. Jedna od varijanti je da probas sa drugim senzorom, drugacije ne mozes znati da li je do njih.. A alat nema kako da pogresi, tj ne moguce je pogresiti, ukoliko ispratis sve.

Link to post
Share on other sites

Tako sam i razmisljao,mada muka natera da sumnjas u sve :) evo uparvo idem po vanose i bregaste,ako ne proradi sledeci je senzor. Mada prvih 10 sek radi normalno i taman se ponadam,a onda pocne da cima.

Prolazim pored fabrike :D

pn2Xd6cSj

 

Link to post
Share on other sites

Nemoj bregaste da menjas, ako nisu bregovi pojedeni, nemas potrebe. Jos par puta da prodjes pored fabrike i preci ces ti na Opela na kraju, vidim ja :D

Link to post
Share on other sites

Opel nikako,njihova limarija mi je mnogo dobro poznata. . . Mada iskreno nadao sam se da je bmw bolji. Ne iz mog slucaja,dosta novijih bmw-a saam video sa izvadjenim motorom ili polu izvadjenim. A o placevima mehanicara da ne pricam.

Link to post
Share on other sites

Sve je to sad isto..na zalost. Vidi se kada je breg pojeden, ne znam kako da ti objasnim. A probaj da iskljucis i senzor 3 bregaste, okrugli dzek levo od cepa ulja, pa vidi kako se ponasa. On iskljucuje ceo sistem valvetronika, vanose, ulazi u taj safe mod, radi kao obican motor. Bude trom, digne potrosnju, ali cisto da proveris da li je do elektronike.

Link to post
Share on other sites

Kako mislis senzor 3?  Mislim da ima samo dva ,taj ispod cepa ulja i nankontra strani na istom mestu,oni sto gadjaju gore u limcice na bregaste. To su oni senzori kojima sam zamenio mesta,na to mislis? Ako moze da otkaci ceo taj sistem za probu,ona super.

Link to post
Share on other sites

Koliko puta ga otaras znas sve napamet, ne brini :D i inace ako skidas begaste, treba ti specijalni alat za tu trecu, jer je ulazna bregasta ispod, bez njega ga vise ne sklopis :D 

Link to post
Share on other sites