Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Shy said:

I koji je ovo senzor?  

Ovo je posao za elektronicara

Evo sad ga ocitao covek iz bmw-a,original dijagnostika i ostalo. Kaze senzori dobri,komp dobar,paljenje ne valja,prvo pricao vanos,kad sam reko da sam menjao i vanose,kaze nije lepo uzubljen. Evo sad ce majstor da ga zubi. Pa da vidimo.

Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, Elvir said:

Druze, moze jedno pitanje ? :D

A zasto nisi odmah oterao kod majstora ?

Lose iskustvo sa majstorima :) ovom coveku svaka cast,vidi se da  40 god radi u bmw-u. 3 minuta je bilo mnogo da pronadje sta ne valja.

Link to post
Share on other sites

U sustini da, ali je ova zezancija mogla debelo da te kosta, jer si imao srece da nisi zeznuo mnogo ispavnih stvari dok si cackao oko neispravnih. ??

Ziv bio, neka je sa srecom!

Link to post
Share on other sites

Cekaj, dijagnostika je felširala, ili on kapira da p014 izaziva vanos sa suprotne strane :)

momci su zagrizli da rade sami jedan delikatan motor, meni je "svaka čast"

Link to post
Share on other sites

Jos ako mi kazes da je bank 1 vanos usisni :) , juce nesto citah da je ipak radilica..

Mislim da ti je dijagnostika prsla..

Nece vise da mi pada na pamet da komentarisem koliko zanosi vanos u leru i sl.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Shy said:

Cekaj, dijagnostika je felširala, ili on kapira da p014 izaziva vanos sa suprotne strane :)

momci su zagrizli da rade sami jedan delikatan motor, meni je "svaka čast"

Ovu dijagnostiku sto ja imam je sa cipom elm327, nije profi,ali je i vise nego dobra za prvu pomoc .  On ga prikacio na neku njihovu, verovatno je iz iskustva na osnovu neki parametara preko dijagnostike ustanovio da je vanos na usisu. A fora je sto sam ja vanose menjao,prebacio sa starog motora. Izgleda da je meni otisao na usisu,a ovi koji su dosli uz motor  zezao vanos na izduv, pa se ponasao isto i nije imalo razlike posle zamene, tu je bio problem sto nije proradio.  :) p.s jedan savet koji mi je dao,obavezno prilikom zubcenja,zatezac lanca zategnuti po propisu,kaze da ako se previse zategne obe bregaste znaju da zezaju posle,isto tako i ako je labav.

Link to post
Share on other sites

Kad je bacao gresku na levu str. rekao sam mu da prebaci sve sa leve na desnu i da ga peca, decko kaze da su vanosi novi, kao baca greske simultano na obe strane, navodi na senz radilice, kad mu kazem da ocita vanose, on cita bank1 senz 1, zeza se, mogao je da nas vozi jos malo.

Na kraju greska na levoj strani, desni vanos mrtav, jos 1000 stvari... boli me uvo radite sta znate

Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, chevu1990 said:

Da si premestao vanose s starog motora :):)

Pa da,premestio sam. Pisao sam o tome,premestio sam i bregaste i vanose,smatrao sam da su kod mene ispravni vanosi,jer je taj motor imao drugi problem. Ustvari jedan nije radio kod mene,a jedan nije radio na ovom motoru sto sam kupio. Koji maler bas da se tako pogodi. 

Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Shy said:

Kad je bacao gresku na levu str. rekao sam mu da prebaci sve sa leve na desnu i da ga peca, decko kaze da su vanosi novi, kao baca greske simultano na obe strane, navodi na senz radilice, kad mu kazem da ocita vanose, on cita bank1 senz 1, zeza se, mogao je da nas vozi jos malo.

Na kraju greska na levoj strani, desni vanos mrtav, jos 1000 stvari... boli me uvo radite sta znate

Brate kako da vanos sa izduvne prebacim na usisnu,ne bi dzaba na njemu pisalo AUS. Pogledaj i slike ponovo, ono sto meni dijagnostika izbaci ja to postavim. Cas je palio za bregastu A cas za bregastu B sa jednim istim vanosima palio gresku kako mu dodje. Bitno da je to reseno sad. :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ide lepo druze sto se toga tice. Nego da li sam ja navuko neke traume od starog motora ili se opet sprema neko sranje,nisam pametan. Ja kao da ovde cujem opet neko lupanje ili je to normalan rad? :D

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

@Mjovic03 imam potpuno isti problem. Menjao sam lanac, gumice ventila. Koristio alat prilikom zubljenja sve slikao pre rasturanja da bi vratio na isto. Sve stezao po uputstvima sa newtis.info ali kad sam sve zavrsio i upalio auto potpuno isti problemi kao i sto i ti imas. Jel mozes da mi slikas alat za zubljenje? Jesi li koristio tvoj alat kad ste osposobili auto ili od tog majstora? Kakve si modifikacije radio na alatu? Jesi li uvek menjao srafove sa vanosa kad god si ih odvijao (posto se srafovi istezu jer se prvo stezu na 20nm pa dva puta po 90°)? Jel ima neka fora da se testiraju vanosi (ne solenoidi, vec remenice)? Jel ti je izbacivao neku misfire na nekom cilindru gresku? Jesi li stezao zatezac lanca (onaj veliki sraf iz alata) na 0.6nm ili si stezao odokativnom metodom prilikom zubljenja?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites