BMW X3 E83 2.0D radjena generalka


Recommended Posts

Pozdrav svima,

Skoro sam kupio X3 2.0D 2007 godiste na kojem je radjena generalka prosle godine u julu gde je zamenjeno sve pocev od radilice, lageri, karike, dihtung glave, pumpa vode, termostat, set lanca i lancanika, set kvacila, obrada bloka i obrada glave. Ja sam mu uradio kompletan mali servis i veliki servis sa promenom kaiseva i remenice.

Sta mene zanima je da li sam napravio dobar potez sa kupovinom automobila na kojem je vec radjena generalna motora iz nepoznatog razloga?

Link to post
Share on other sites

Znam nazalost ali to sam tek nakon kupovine saznao. A iskreno plasim se jer imam malog bebca i potreban mi je siguran auto. A sad idu i neki drugi problemi, mora EGR da se menja pa mi ovaj majstor savetuje i remont turbine sto opet kosta silne novce. Bas mi nije svejedno.

Link to post
Share on other sites

To ne mora obavezno da znaci da si u problemu. Ako je sve odradjeno kako treba a to sto si ti nabrojao zvuci ok. Po meni bolje i to nego kola za 300000km koji je neotvaran i "kao casa"

Moguce da mu je zveknuo lanac pa zato radjeno. Ko zna?

Do juce smo svi vozili kola sa barem 2 generalne iza nas pa nikome nista nije falilo!

Ako on lepo ide, ne trosi ulje, ne vidim problem...

 

Link to post
Share on other sites

Pa pri zagrevanju motora lampica za pritisak ulja u motoru krene da treperi ali to se ne desava uvek. Primetio sam da pri uzvisenjima ili kada predjem preko nekog veceg lezeceg policajca krene da onako treperi, a navodno i pumpa za ulje je promenjena. Teram ga kod majstora uskoro da proveri senzor za pumpu da vidim da li je do toga. Plus ima neki ler do preko 2000 obrtaja pa cu da vidim da li je do EGR-a

Link to post
Share on other sites

Znas kako, ako je dobro odradjena generalka ti si dobio potpuno osvezen motor koji ne bi trebao narednih 200 hiljada osim filtera i ulja nista da radis. Nazalost jedino da odes kod nekog dobrog majstora da ga on pregleda detaljno pa da ti kaze na cemu si, ali opet nece ni on ra otvara motor

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites