318 Eml lampica ?


Recommended Posts

Eml lampica mi se upalila pri potapanju gasa i auto nije hteo da vuce, ali lampica se upali trenutno i kad se popusti gas ona se ugasi. Sta bi moglo biti? Radi se o bmw-u e46 318i N42 motorom

Link to post
Share on other sites

Terate zaje.anciju, bole vas uvo.

Mene za sad služi ko budalu ona stvar, kidam ga redovno ali ga čekam na zicer, da se i zaduzim neku kintu da mu metnem pravu stvar. Na moju sasiju fabricki nije isao 2.0/6 jbg

Link to post
Share on other sites

Valvetronik. Servo motor valvetronika. Skoro sam imao taj slucaj na istom motoru. 250 eur polovan servo motor (mada sam ja platio jos nesto oko trapa). Mislim da je nov oko 500eur ako ne I vise. 

Desava se...

Ima dosta rada oko tog motorcica, treba da se "trenira" elektronikom koje su krajnje tacke polozaja bregastih posle zamene. Nije jednostavna popravka, trazi iskusnijeg...

Edited by Sasa_G
dodao tekst
Link to post
Share on other sites

Komsinica vozi 2.0 163 konja dizel, cujem ga kako mu skripi remenica kad ga pali/gasi, svirka mu turbina malo, dizne čukaju..auto je "nov" placen papreno. Vidim da je uplasena baš..ajde sad

zena od nauke, pise doktorate, treba da visi kod mehanicara, mozda je uclanim na f.

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, dredger said:

Ko ga vozi nije na odmet da ima jos jedan u delovima. Mrtva trka n42 vs twin spark. Mekano zameseni, traze bas puno titranja.

pazi kad sam ja imao ranije alfa romeo 156 jts, pa predjem na bmw sa N42. mislio nema "titranja" ... hehehehe

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Shy said:

Komsinica vozi 2.0 163 konja dizel, cujem ga kako mu skripi remenica kad ga pali/gasi, svirka mu turbina malo, dizne čukaju..auto je "nov" placen papreno. Vidim da je uplasena baš..ajde sad

zena od nauke, pise doktorate, treba da visi kod mehanicara, mozda je uclanim na f.

Taj je motor bas potrefljen, skripi, cuka, zvizdi, al ne staje. To je fora, da je polu mrtav i da ide i dalje. A ne cim mu malo curka nos on nece da radi. 

Link to post
Share on other sites

Ja imam izuzetno pozitivno iskustvo sa n42, prodajem ga samo zbog starosti i sto treba noviji auto da uzmem, presao sam 25000 sa njim tako da mogu reci nesto svoje i da nije pisanje sa neta ili drugog foruma. Na samom motoru jedino senzor radilice sam menjao od vanrednog odrzavanja. Redovno ulje, filteri, uradio pk kais i sve uz to i ne razmisljam. Mozda je na trapu malo nezniji i neke estetske stvari poput kedera i raznih preavlaka, ali nema to veze sa motorom

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

E svaki ima nesto. A onda mi Srbi razvijemo teorije I fame. Obicno od onoga sto se zove redovno odrzavanje. Samo kada se setim palamudjenja oko m52 auu, te ne valja, te vrkava vanos... ma svakom smo nasli manu. Te m43 ne valja... burazer presao brdo km bez greske sa odrzavanjem. I tako dalje..

A nas realno kolje I svaki nam ne valja sto nece da predje 1000000km bez ulaganja ako je moguce sa dve zamene ulja...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 4/13/2018 at 4:49 PM, Sasa_G said:

Ej, da se razumemo, ja volim moj n42. Osim tog servo motorcica valvetronika sve ostalo je bilo odrzavanje. 4 god i ... pa mislim oko 40000 km. 

Ispravka. Nije n42. Pogresio sam, svuda pise N46 al' ja ne znam da citam. Zato sam i "bmw pocetnik". Nisam imao pojma da je u e46 uopste ugradjivan.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Nismo imali povratnu informaciju sta se desavalo ovde..

Cuo sam skoro da se taj elktro motorčić otvara i da mu se menjaju četkice..tj servisira se.

Po ibeju sam vidjao nove, made in Germani motoriće iz kopije za 50 evra.

Link to post
Share on other sites