520d e60 163ks automatik, vibracije


Recommended Posts

Drustvo imam jedan problem, koj bezuspesno pokusavam da resim... Od kada sam kupio auto imam blage vibracije na leru, simptomi su sledeci:

1. Kada je auto hladan vibracije su za nijansu jace

2. Kada je auto na radnoj temperaturi, vibracije su i dalje pristne, mozda 10% manje nego kada je hladan

3. Kada se auto vozi, ili malo doda gas vibracije ne postoje

4. Auspuh pozadi na leru bas vibrira

5. Pritiskom auspuha na dole nogom(od pozadi) vibracije se gube skoro skroz

Do sada sam promenio/odradio

1. Oba prednja nosaca motora marke Corteco, i ako su ovi predhodni bili ok

2. Zamenjena pletenica kod Pirketa, sumnjalo se i na nju

3. Autu je uradjen veliki I mali servis kada je kupljen i zamenjena mu je remenica isto stavljena corteco

4. Sipano je BMW ulje 5w30

 

Dalje mi je sugerisano da zamenim sve gumene nosace auspuha.

 

Ja kopajuci po netu sam naso jos nesto vezano za heat shild da moze da bude problem.

Da li neko ima predstavu sta to moze da bude? I da mi preporuci nekog majstora koji mozda moze da mi resi problem?

Ili ako neko vozi ovaj model da mi kaze da li ima mozda iste simptome ili slicno, svako info je dobrodosao...

Auto na dijagnostici ima samo jednu gresku vezanu za alternator, komunikacija izmedju ECU-a. Inace normalno puni itd...

Evo par slika sa inpe koje imam, mislim da su dizne ok:

40780249991_046a6a5157_b.jpg40780249791_5571471d4d_b.jpg26910315088_342b988142_b.jpg

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Stavi dizne na sto, prelive da vidis, od njih kreni. Ne veruj dijagnostici, meni pokazivala da sve bile u nuli a kada sam stavio na preliv 6.- ta bila u q-cu

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Isti problem na e39, menjao sam,dizne, pola motora i razno raznih potrebnih/nepotrebnih delova i isto.

Kod mene ostala jos bosh pumpa da se proba, u zadnjih mesec dana pocela da izbacuje neku gresku (ventil otvaranja regulacije ubrizgavanja)

i ponekad nece da primi gas.

Valjda je do nje, nadam se kraju mojim mukama. :)

Link to post
Share on other sites