e60 - 520d automatik - vrangler menjaca problem


Recommended Posts

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

20 hours ago, marko13 said:

Ako planiras da ga zadrzis onda uradi menjac kako treba.

Mali servis na 10000 plafon 15000km

Pusti price kako moze duze. Moze pa njima je u interesu da taj auto ne ide ne znam koliko. Ulje posle 10 gubi svojstva ma kako skupo bilo. 

Drugi faktor, nase gorivo ima 10x vise od sumpora pa na dalje od propisanog za EU pa I taj motor. Nije isto 10000km ovde I u civilizaciji.

Veliki servis- po pravilu se radi provera stanje lanca na 160-180000km I zamena po potrebi. Kako rade u ovlascenom proveru ne znam.

Realno ako ti je auto na 200+ a verujem jeste a ne znas 100% istoriju onda opet ako hoces da ga zadrzis radis obavezno veliki servis! 

Njemu se lanac ne cuje, samo stanes I pitas se sta bi?? Nista, puko...

Jos jedan od srpskih mitova o kolima je

"Nema kais! Jupi, nema veliki servis nikad. Trosak manje."

rekoh ti

Link to post
Share on other sites

Tako kaze fabrika. E sad, kako ko hoce. Sto mi prica majstor, kaze skidao je lance na oko 160000km koji su katastrofa i samo bilo pitanje kada ce puci. A opet skidao je kaze na 300000+km i kaze bilo mi je zao da ga menjam i stavljam taj drugi koliko dobro izgleda. Ne mozes znati dok ne otvoris. A najgore je sto malo ko od nas zna realnu kilometrazu i pravu istoriju kola!

Link to post
Share on other sites

Jel isti menjac za ovu peticu i za e90 320d restyle posto su motori isti? Molim te napisi koja je cena tog wanglera i reparacija menjaca + servisom, znaci kompletno sredjivanje. Sam wangler sam skapirao da je oko 500-600. Jako skupa igranka...

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

@somi92, izvini na kasnjenu sa odgovorom nisam bio tu par dana.

Ne znam da li su isti menjaci, ja vozim poslednji restajling model za e60, dizel, 2009 godiste, 1995 ccm, 130kw, automatski manjac - 6 brzina. Mislim da je sledeci model koji je bmw izbacio iz F klase. Moj auto je pravih 230000km, kupljen je u Srbiji i ja sam ga uzeo od prvog vlasnika koji ga je do momenta prodaje odrzavao kod Radulovica tako da je kilometraza sigurno ta koja pise na satu

Dosta dobro sam se raspitao i zvao nekoliko servisa koji rade menjace, neke iz sopota, beograda, cacka... I cini se da je taj Lajos is Beceja najbolji od svih - http://www.servisautomatskihmenjaca.rs/galerija-servis-automatskih-menjaca.php

Kod njega kompletna reparacija menjaca za moj auto kosta 1000-1300 evra (ukljucujuci i reparaciju wandlera). Daje pismenu garanciju godinu dana.

Ono u cemu se svi oni slazu jeste da ako se samo uradi wandler moze opet da ode za 1000km, a moze i da ne ode, sva zavisi sta je uzrok sto je on prvi put usao u problem. Tako da vecina majstora kaze da je najbolje uraditi sve u kom slucaju si miran narednih 150000 km. Znaci u srbiji dok god vozis taj auto.

Ja sam bio u servisu kod Brane Radica ovde u Beogradu. Izuzetno korektan i cine se vrhunski majistor. Radi samo BMW i mini. Ima dva radnika, jedan je radio mislim kod Radulovica a drugi je cini se pocetnik. On ne krije da u slucaju reparacije salje Lajosu menjac, znaci on ga skine posalje i kad stigne menjac vrati nazad. Meni je trazio 1650 evra tako da mi se isplati da teram auto u Becej.

Sto se tice velikog servisa, Brana ga radi za 1000 evra, ovlasceni servis Radulovic za 1200. I kod Brane i kod Radulovica je mali servis 400 evra za moj auto. Ja planiram da radim i veliki servis i jos se razmisljam da li mi se isplati da ga kod radulovica u ovlascenom servisu platim 200evra vise. Generalno mislim da je sto se tice kvaliteta isto ali mislim da ce neki buduci kupac, u slucaju da auto u nekom momentu pozelim da prodam, vise ceniti veliki servis u oslascenom servisu.

 

Link to post
Share on other sites

BMW Delta ima izdvojen servis 6+ za vozila koja su izašla iz garancije, odnosno imaju više od 6 godina starosti, pa provjeri i tamo za servis. Ono što je mene odbilo od Radulovića jeste to što je bez ulaženja u detalje, info za servis bio 500€, start. Da vrijedi toliko, nisam siguran.

Link to post
Share on other sites

400e mali servis? Kako, na koju foru? Za e90 320d je 150e ulje i filteri kod bate. Jel moguce da je razlila 250e???

Zamena lanca na n47 je 650e kod bate.

 

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

@diendo4

Meni je  Lajos kada sam direktno kontaktirao trazio izmedju 1500 i 2500e komplet reparacija menjaca. Brana mi je trazio isto kao tebi. S obzirom da mi auto tada nije bio u voznom stanju morao je na slep do Lajosa to je 100e minimum. Tako da je 1600 ili 1650 bilo svejedno. Tu me je odbilo da idem direktno  to sto je Lajos rekao 1500-2500 i tu bi mi zveknuo 2000, ovako je izaslo 1650.

Doduse ti imas drugi menjac, na mom je ZF8HP menjac kod tebe je ZF6HP ili GM nisam siguran. 

Sto se tice cena, ima povoljnijih od Radica, ja sam odluzio da auto odrzavam kod njega, jer provereno stavlja dobre i originalne delove, ulje LL-04 filtere itd. A da je dobar majstor, dobar je. Dijagnostika mi je izbacila jednom prilikom 10gresaka pada napona. Covek je odmah znao da je neki relej zveknuo i kada je zamenio nije bilo gresaka.

S druge strane cuo sam dosta preporuka i za Batu, a cuo sam i da se zale. Takodje i da je jeftinija varijanta, ali da ne koristi OEM delove. Opet stvar izbora je gde ces da radis i stvar finansija jel ti treba jeftinije ili ne. Jos jedna stvar koja mi se svidela kod Radica je sto ne prima vise od onoga sto moze da postigne a to meni govori neke stvari.

Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, chevu1990 said:

@diendo4

Meni je  Lajos kada sam direktno kontaktirao trazio izmedju 1500 i 2500e komplet reparacija menjaca. Brana mi je trazio isto kao tebi. S obzirom da mi auto tada nije bio u voznom stanju morao je na slep do Lajosa to je 100e minimum. Tako da je 1600 ili 1650 bilo svejedno. Tu me je odbilo da idem direktno  to sto je Lajos rekao 1500-2500 i tu bi mi zveknuo 2000, ovako je izaslo 1650.

Doduse ti imas drugi menjac, na mom je ZF8HP menjac kod tebe je ZF6HP ili GM nisam siguran. 

Sto se tice cena, ima povoljnijih od Radica, ja sam odluzio da auto odrzavam kod njega, jer provereno stavlja dobre i originalne delove, ulje LL-04 filtere itd. A da je dobar majstor, dobar je. Dijagnostika mi je izbacila jednom prilikom 10gresaka pada napona. Covek je odmah znao da je neki relej zveknuo i kada je zamenio nije bilo gresaka.

S druge strane cuo sam dosta preporuka i za Batu, a cuo sam i da se zale. Takodje i da je jeftinija varijanta, ali da ne koristi OEM delove. Opet stvar izbora je gde ces da radis i stvar finansija jel ti treba jeftinije ili ne. Jos jedna stvar koja mi se svidela kod Radica je sto ne prima vise od onoga sto moze da postigne a to meni govori neke stvari.

Prvi bmw sam odrzavao kod Brane, covek je korektan ali recimo mi se ne svidja to sto nece da primi auto u garazu koji poseduje sekvent, imao je lose iskustvo da mu se takav zapalio, dok svi drugi rade. :)

Link to post
Share on other sites
Just now, Stefan L. said:

Prvi bmw sam odrzavao kod Brane, covek je korektan ali recimo mi se ne svidja to sto nece da primi auto u garazu koji poseduje sekvent, imao je lose iskustvo da mu se takav zapalio, dok svi drugi rade. :)

6 minutes ago, Stefan L. said:

idete kod pogresnih svi vi :D culi za nekog tamo LAJOSA i svi odma lajos lajos :D ccc

Cuo sam i za tog Racu , upravo mi je Brana pominjao, njegove reci su bile "menjace ne popravljam sam saljem kod Lajosa, slao sam i kod Race, i imao sam reklamacija dosta. Kod Lajosa nijednu". Nisam znao za detalj sa plin, jbg meni plin ne igra ulogu samo dizele vozim :D Licno sto se mene tice, meni bilo bitno da mi se odradi dobro ne bih da se vise puta zezam s tim, ne mogu da kazem da je lose uradjeno, al nije ni savrseno.

Link to post
Share on other sites

Pa brate cimne pod gasom kad presalta iz 4 u 5. Ako malko popustim ne, eto to. Vrvt onaj jedan solenoid za 4u5 nije zamenio novim, mozda je stavio dobar polovan :D a recimo 1,2,3 moz ga saltas kako oces neces ni osetiti. Fora je sto svi tu majstori to sklepaju, prave, koriste i nove i polovne delove i prave da valja da bi sto vise zaradili. I zato kad nekom presedne lepo uzme sam, nauci, kupi i zameni i okaci klip na yt :D 

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, chevu1990 said:

Cuo sam i za tog Racu , upravo mi je Brana pominjao, njegove reci su bile "menjace ne popravljam sam saljem kod Lajosa, slao sam i kod Race, i imao sam reklamacija dosta. Kod Lajosa nijednu". Nisam znao za detalj sa plin, jbg meni plin ne igra ulogu samo dizele vozim :D Licno sto se mene tice, meni bilo bitno da mi se odradi dobro ne bih da se vise puta zezam s tim, ne mogu da kazem da je lose uradjeno, al nije ni savrseno.

I meni je ispricao istu pricu. Navodno je uvek izlazio u susret i sredjivao problem medjutim problem se pojavio kad jedna musterija nije htela da prihvati izvinjenje

Link to post
Share on other sites

Skockao sam sve i na kraju idem kod Brane.

Posto mi se blizi mali servis, menjac vec moram da radim, a odlucio sam da uradim i veliki servis (bolje sad nego kad pukne), radim sve zajedno kod Brane. Posto radim to sve dao mi je popust tako da mi se ne isplati da teram auto kod Lajosa.

Link to post
Share on other sites