e60 - 520d automatik - vrangler menjaca problem


Recommended Posts

Glavni problem je sto svi hoce da se jebu a da im ne udje. Taj e60 u toj opremi, automatik nav itd je kostao bar 50k evra, a onda dodje srbin, za 5k ga kupi 12 god starog i ocekuje da ne ulozi nista, a i ako iskoci da kosta kao da odrzava juga, obavezno dizel i da trosi 6l po gradu. Za e60 smatram da svako ko zaradjuje ispod 1500e nema sta da gleda i razmislja o kupovini tog auta. Ja sam kupio seriju 1 f20 jer kapiram da to mogu da servisiram kako treba, a mogao sam lagano da uskocim u e60. Ali 100 ljudi 100 cudi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pazi, sigurno takav auto necu da gledam da kupim sa zadnjim kintom u dzepu, vec sam se opekao sa jednim bmw-om, kostao me poprilicno, tako da mi nisu strani skupi izdaci, ali pre svega za auto tog godista realno i ne isplati se dati vise od tih para...ja gledam e60 do 2005-7 godine koji bi kostao do 7000 evra max, i da imam u startu po strani jos par hiljada za eventualne popravke...ali prijatelju dati trecinu tog iznosa na menjac, ne mozes  me ubediti da je to svuda u svetu logicno a da je srpska posla sto je skupo dati 2000 evra za REPARACIJU menjaca  starog 12 godina...to nema logike ni u Japanu a ni u Srbiji...i koliko bi trebalo da platim auto star 12-13 godina da budem siguran da nece da zeza??? 13000 evra??? za te novce prijatelju kupicu auto jos uvek u garanciji a ne macku u dzaku sa ko zna koliko predjenih kilometara..i cak i tada apsolutno nije nikakva garancija da prvo taj menjac nece da pravi problem...ja kad kupim auto, kakav god da kupim ( citaj dobar ili los primerak) ja ga uvek odrzavam kako je treba i kako je propisano, da mogu uvek i svugde s njim...i u tom pravcu razmisljam i za sledecu kupovinu i zato se i raspitujem oko delova za e60...on je samo jedna od opcija, pa videcemo sta ce na kraju ispasti, spram svih informacija koje skupim oko nekoliko modela za koje se interesujem...samo komentarisemo...za sada mi se ne svidja ovo sto sam iscitao oko e60...sve mogu da shvatim - dizne, trap, zamajac, registracija 100000, sve mogu donekle da svarim, na kraju krajeva, kao sto napisah, vec imam bmw-a, pa znam kako je :D ali za menjac 2 soma - nigde logike...

Edited by ralle
Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, somi92 said:

Glavni problem je sto svi hoce da se jebu a da im ne udje. Taj e60 u toj opremi, automatik nav itd je kostao bar 50k evra, a onda dodje srbin, za 5k ga kupi 12 god starog i ocekuje da ne ulozi nista, a i ako iskoci da kosta kao da odrzava juga, obavezno dizel i da trosi 6l po gradu. Za e60 smatram da svako ko zaradjuje ispod 1500e nema sta da gleda i razmislja o kupovini tog auta. 

Apsolutno se slažem. Kad se kupuje polovan auto, pa još pritom 10 godina i stariji sa min 150k kilometara mora da se računa na popravke - što je skuplji auto (kad je bio nov) i održavanje a naročito popravke će biti skuplje. Realno, za 5-ticu E60 treba pored redovnog održavanja računati barem negde 1000e godišnje za delove za popravke. Neku prođeš možda sa 500e, ali sledeće te onda dočeka 1500e popravki... Tako je to kad hoćeš da voziš skup auto a da ga malo platiš... I dalje prođeš bolje nego da si ga kupio nov, kalirao bi još više para, ali zato se petljaš sa majstorima, delovima, sve ti skupo itd...

Link to post
Share on other sites

Pa ralle imas ti i sedmicu za te pare, al eno njoj felna 20ica pa kupi 4 gume daj soma evra, da jos soma i po za zimski set i sta si uradio, registruj ga jos soma i sta si uradio, obuo ga i mozes davozis god dana i nista vise... poenta je prva recenica mog posta ali da se ne ponavljam. Ne kostaju ta kola slucajno 6k. Presao je 300-400k minimum, sanse da ti zvekne sve na kolima su ogromne, ako imas love i zelis to da placas samo napred, merak kosta ali nema cenu (Kako sam ovo mudro rekao[emoji23]). Pozovi deltu pitaj koliko je nov taj menjac pa vidi jel skupa reparacija za 2 soma i koliko si miran sa tim. Mi pricamo o kolima koja su kostala 50k evra. I nemoj da shvatis ovo da te ja nesto kritikujem, normalno pricamo, razmenjijemo misljenja. Pa ja sam placao 50e filter goriva za e46 kupe kad sam ga vozio, 150e mali servis za auto 2002 god, skuplje nego na mnogim novim kolima ali jbg, taj auto je tad nov kostao bar 35-40k evra


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

naravno da komentarisemo, ja ga nisam kupio, samo gledam sagledavam stanje....dalje niko ne ocekuje da ne ulozi nista u njega, kako si gore napisao, ja da spavam na to uvo, ne bi ni dosao ovde na forum da vidim sta koliko kosta i koliko se kvari, vec bih otisao i odmah ga kupio, u fazonu bice to ok...Ali takodje i ne ocukem da ga platim 6000-7000 i da potencijalno u njega za godinu dve ode jos toliko - citaj menjac, registracija, trap, dva seta guma, i jos neka sitnica i tu smo negde vec...da izbije godisnje pored malog servisa, jos blizu 1000 evra na popravke, ne bi se mnogo razmisljao, mogao bih to da podnesem, ako to znaci da cu da se vozim mirne glave...na kraju krajeva ni e46 me nije mnogo manje kostao...ali ove cifre nisam ocekivao....ipak moje cebe nije tako dugacko :D a verujem da i za onog cije je i poduze, nece razmisljato o tako starom autu, vec ce za te novce i enetualne popravke gledati f10 ili slicno...

Link to post
Share on other sites

Ralle, ovaj put pamet u glavu. Proslog puta si kupio tesku lometinu i dosta zivaca i novca ti je potrosio. Dobro se raspitaj, dobro pogledaj, plati i vise u startu ako treba, inace posle opet ide kuknjava...

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ralle said:

a verujem da i za onog cije je i poduze, nece razmisljato o tako starom autu, vec ce za te novce i enetualne popravke gledati f10 ili slicno...

Opet nisi ukapirao poentu na sta ti svi ukazuju...

Ako je nekom skup E60 za odrzavanje i iznenadne popravke i otklanjanje kvarova,F10 ce da mu bude ITEKAKO preskup za svaku popravku naspram E60...

Cebe za F10 treba da bude "AMBASADOR" sto su pre zvali,produzeno,prosireno i podebljano...

F10 je isto mator auto,skoro 10+,sa verovatno 200K km i preko....

Nije bitno sto je stariji ili mladji,Bmw,audi,merc su premium brendovi i sve je skupo za njih...

Link to post
Share on other sites

Nemoj biti siguran zavisi sta poredis, ako gledas dizne 3.0 vs bmw 2.0 2.5 i 3.0 pre facelifta daleko je jeftiniji bmw, klapna gasa kod audija skupa boljka, multitronik osim menjaca ima i zamajac sve se to menja itd. E sad neke stvari kao sto su delovi limarije, farovi stopovi, termostat , filteri jesu znatno jeftiniji za a6.

Link to post
Share on other sites
Nemoj biti siguran zavisi sta poredis, ako gledas dizne 3.0 vs bmw 2.0 2.5 i 3.0 pre facelifta daleko je jeftiniji bmw, klapna gasa kod audija skupa boljka, multitronik osim menjaca ima i zamajac sve se to menja itd. E sad neke stvari kao sto su delovi limarije, farovi stopovi, termostat , filteri jesu znatno jeftiniji za a6.
Hahahahha jel iko od vas vozio noviji audi? Ja jesam i ne mozes ga uporedit sa bmw-om po odrzavanju. Trap 12 ramena po komadu 70-90e,limarija spaceframe body(u prevodu aluminijum) nimalo jeftin kao sto misle. Dalje necu komentarisat jer sam benzinca vozio pa manje boljki ima. Sa e60 sam odlican sto se tice odrzavanja sa svojih 600-700emjesecnih primanja na godisnjem nivou oko 800-900e pojede sa registracijom(500e),sa e39 jos zadovoljniji bio,za f10 imam para da ga kupim ali ne i da vozim i odrzavam. Toliko od mene

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

mimo registracije celih 300-400 evra u e60 godisnjih ulaganja??? zvuci jako primamljivo,mada  sam skeptican :D  koji motor imas u e60, koje godiste??

Edited by ralle
Link to post
Share on other sites
mimo registracije celih 300-400 evra u e60 godisnjih ulaganja??? zvuci jako primamljivo,mada  sam skeptican [emoji3]  koji motor imas u e60, koje godiste??
2004 530da 160kw uglavnom za nepune 2 godine od 5100e kolko je placen izasao me dosad 7700e ukljucujuci u tu cijenu registraciju,prenos vozila ,M branike,felne sto sam uzimao. Od vanrednih popravki da kucnem u drvo dosad nisam imao samo redovno odrzavanje,i to auto koji je presao 350h km dosad,ja ga kupio sa nekih 305-6h km ali je auto koji je bio kod jednog vlasnika ne iz izvoza

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Hahaha ne naravno, sta ce mi jos jedan odran za te pare. Moj mi je bio dovoljan sasvim, ali 'menjac' 2 soma, dizne 700, remen.rad 200, gume 1000, farovi,xenoni 700, multimed 400, sve poluosov 400, kocnice 400, itd itd itd ? sve he to preslo dosta, svoje odradilo i sad zadnje 2 god skoro pa nista i ne pipam, niti cu narednih par...

Link to post
Share on other sites

Ne kupuje se vise BMW automatik star preko 10god ako nisi spreman da odmah bacih pare na sredjen menjac.

Inace ni Delata ne prodaje nov vec uzmu tvoj i vrate ti repariran menjac! A za to te oderu ko vola. Mislim nisam siguran neka me neko ispravi ali oko 5000e za F10

Bilo kako bilo kola a BMW pogotovo su skupa roba. Kada sam uzeo moje pre oko 1god i to e90 koji je za mnoge stvari jeftiniji od e60 pa je otislo okvisno oko 3500-4000e da ga dovedm u ono sto ja zelim.

Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio proveren primerak od svog drugara koji ga je licno uvezao iz NL za sebe i ulozio sledece:

Letva volana oko 250eur

CCC modul 300eur (mene je izasao dosta manje ali pisem realnu cenu)

Oba termostata i rashladna tecnost 100eur

Servis alternatora 30eur

Trap oko 150 eur

I verovatno ima jos nesto cega se ne secam...ajde da kazem cca 1000eur godisnje.

Felne, gume, servise, sijalice, plocice, registracije i slicno ne racunam to je sve potrosna kategorija, ali treba imati u vidu da je tu ode jos jedno 1000 eur godisnje.

Ipak najveca stavka kada stavis na papir je GORIVO, e60 nije mali potrosac i ko prelazi 20ak k godisnje tu potrosi ubedljivo najvise.

Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, Djoksa530i said:

Ja sam kupio proveren primerak od svog drugara koji ga je licno uvezao iz NL za sebe i ulozio sledece:

Letva volana oko 250eur

CCC modul 300eur (mene je izasao dosta manje ali pisem realnu cenu)

Oba termostata i rashladna tecnost 100eur

Servis alternatora 30eur

Trap oko 150 eur

I verovatno ima jos nesto cega se ne secam...ajde da kazem cca 1000eur godisnje.

Felne, gume, servise, sijalice, plocice, registracije i slicno ne racunam to je sve potrosna kategorija, ali treba imati u vidu da je tu ode jos jedno 1000 eur godisnje.

Ipak najveca stavka kada stavis na papir je GORIVO, e60 nije mali potrosac i ko prelazi 20ak k godisnje tu potrosi ubedljivo najvise.

Crevo na turbanu ?

Link to post
Share on other sites