e60 - 520d automatik - vrangler menjaca problem


Recommended Posts

Pozdrav,

Imam neki problem sa automatskim menjacom, u pitanju je bmw e60 520d, 2009 godiste. U ovlascenom servisu su rekli da je u pitanju vrangler menjaca koji oni ne rade zato sto bmw specifikacija tu zamenu ne predvidja, samo zamenu celog menjaca.

Jel imao neko slican problem?

Cuo sam da u Sopotu postoji neki servis koji bi to mogao da uradi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imaš nekoliko majstora u Beogradu (ja ne znam nijednog, ali prošnjuraj po forumu, pa ćeš naći), a i kolega Sava, odnosno @ilovebigasses, prodaje nov vandler, pa vidi da li ti odgovara.

Ono što znam je ono što je kolega @ilovebigasses napisao, a to je da Lajoš Zedi u Novom Bečeju ima znanje i sve što treba za servis automatskih mjenjača,.

Link to post
Share on other sites

Prvo probaj da kontaktiras @ilovebigasses pa ako ti odgovara taj wandler s njim pravi pricu :)

Skoro mi je radjena popravka automatskog menjaca. Radio sam preko BMW Radic servisa, Brana je jako usluzan lik i mozes da okrenes da se raspitas. On ili ceo auto salje u Becej kod Zedi Lajosa, ili skida menjac pa salje(Kada sam direkt zvao Lajosa dao mi je vecu cenu nego Radic verovao ili ne). Nisam siguran jel u popravku automatskog menjaca spada i reparacija/zamena wandler-a pa je mozda najbolje da ili pozoves auto centar Zedi direktno ili BMW Radic.

Brana Radic 063/289926

http://www.servisautomatskihmenjaca.rs/kontakt-servis-menjaca.php

Link to post
Share on other sites

Dobro Vece i hvala za tag :-) prica je sledeca, vecina majstora po bg u radi slican remont menjaca po nekoj slicnoj ceni. Npr oko 1000e mozda i jace za taj auto. Daju ili ne daju garanciju od god dana u zavisnosti od dogovora. Ono sto se obavezno radi jeste zamena potrosenih lamelica, zatim remont vandlera (kod bmw a on moze da se otvori i izremontuje, radi ih samo jedan covek), i urade kao neki soft reset i kao neku proveru samog hidrobloka. I to sve nakon toga u najvecem broju slucajeva radi bez problema. Lajos uzima najvise jer u sustini sve menja i sve proverava, sto rucno, sto sa masinama i generalno je medju najboljim i najstrucnijim za to. Kod njega ce biti vrvt i 2000e. Pominjali su razni ljudi na dr forumima i te u Sopotu i vecina kaze da su ok. Kao i neki servis u Kumodrazu takodje. Za pocetak ako je menjac kao menjac dobar, zameniti samo vandler, uraditi servis i teraj. Otprilike bi bilo najbolje oterati lepo kod Lajosa, skidaj, vidi sta valja ne valja, sta mora i to je to :) a moj ne odgovara sigurno. Ako treba jos nesto tu sam :)

Link to post
Share on other sites

Hvala svima za savete :)

Zvao sam par majstora i situacija je sledeca, svi mi kazu da se mora resiti i uzrok koji je doveo do problema sa vandlerom (ili kako vec). Kazu kao ako zamenis samo vandler opet ce ti otici i preporucuju servis menjaca, 800-1000 evra. A recimo u ovlascenom servisu gde su resetovali menjac i jos nekih par stvari pokusali al bez uspeha, mi kazu da ne diram nista.

Ono sto mene buni jeste to sto imam problem samo u D modu, na primer kad kocim on malo trzne kao kad sa manuelnim ides 5 brzinom pa usporis na 20 km on pocne da trza i "trazi" nizu brzinu. Takodje nekad kad ubrzavam on trzne na oko 1700 obrtaja ali samo u situacijama kad ubrzavam neodlucno pa ga drzim na 1700 obrtaja. Kad nacepim gas i predjem 2000 obrtaja sve ide kao po loju. Takodje kad idem nekom ravnomernom brzinom, nebitno kojom, kazaljka brzinomera se cima, al njen hod je bukvalno 2 mm 

Nista od ovoga se ne desava kad sam u S modu ili prebacim u M i saltam rucno. Cak ni kada kocim u M modu on salta sam do 2 brzine kad zaustavim auto bez ikakvih problema.

Mislim da je menjac dobar, kad sam u D modu i stanem na uzbrdici on stoji kao ukopan i pokusava sam da krene

 

Link to post
Share on other sites

Ti prvi simptomi vrlo malo lice i na problem hidrobloka (valvebody), to sa trzanejm i neodlucnoscu, a to drugo gde kazaljka malo seta pokazuje da je ipak vandler krenuo da se kvari, tj da je pri kraju. Ma u ovlascenim servisima je prosta prica, skini, stavi novo, naplati i teraj, sto je jos i najbolje kad bi svi bili bogati ovde u Srbiji :D Uglavnom mora da ide auto kod majstora i da ti neko strucan kaze sta moze i sta ne moze brat.

Link to post
Share on other sites

izgleda kao leteci tanir brate :D on se skida i salje preko na reparaciju, postoje masine za to i vraca se nazad i to kosta oko 650e, prosli vlasnik mog e60 je to menjao i toliko ga je platio.

e sad popravka moze da kosta sto kaze kolega i skuplje, imamm informaciju na vise mesta da kosta plafon do 1600. (vozila preko 10 god starosti) dok za novu S klasu moze da kosta i 2000

nekad mora da se radi hidroblok, lamelice a ima ih boga oca. Zavisi od problema

Link to post
Share on other sites

Hey drustvo,

Evo mene sa nekim novim informacijama.

Bio sam kod Brane i definitivno je u pitanju vandler. 

Kako sam razumeo imam vise tu opcija:

  • reparacija vandlera
  • reparacija vandlera + servis menjaca
  • reparacija vandlera + reparacija menjaca (ukljucujuci i servis)

E sad Brana mi je rekao da on salje za reparaciju kod Lajosa. Izgleda taj Lajos to najbolje radi, cuo sam o njemu sve najbolje iz vise nepovezanih izvora. Cuo sam se i sa njim.

Definitivno sam najblizi opciji da uradim kompletnu reparaciju menjaca, samo ne znam jos da li cu preko Brane ili direktno u Becej da idem. Dobija se pismena garancija godinu dana i svi kazu da bi trebalo da sam miran narednih 150K kilometara. Jeste skupo ali mislim da bi mi bilo skuplje da uradim samo vandler pa da za 20K km radim opet menjac.

Imam jos par pitanja za vas:

1. na koliko radite mali servis

2. sta mislite o zameni lanca (veliki servis). Da li treba cekati da se lanac pocne da cuje, ili treba ipak na nekoj kilometrazi uraditi i veliki servis

Link to post
Share on other sites

Ako planiras da ga zadrzis onda uradi menjac kako treba.

Mali servis na 10000 plafon 15000km

Pusti price kako moze duze. Moze pa njima je u interesu da taj auto ne ide ne znam koliko. Ulje posle 10 gubi svojstva ma kako skupo bilo. 

Drugi faktor, nase gorivo ima 10x vise od sumpora pa na dalje od propisanog za EU pa I taj motor. Nije isto 10000km ovde I u civilizaciji.

Veliki servis- po pravilu se radi provera stanje lanca na 160-180000km I zamena po potrebi. Kako rade u ovlascenom proveru ne znam.

Realno ako ti je auto na 200+ a verujem jeste a ne znas 100% istoriju onda opet ako hoces da ga zadrzis radis obavezno veliki servis! 

Njemu se lanac ne cuje, samo stanes I pitas se sta bi?? Nista, puko...

Jos jedan od srpskih mitova o kolima je

"Nema kais! Jupi, nema veliki servis nikad. Trosak manje."

Link to post
Share on other sites

Kako? Cisto da znamo I mi ostali?

Posto koliko ja znam to ide tako sto se otvara da se fizicki vidi! I to kosta isto!

Nije to neki stari da klapara kada odu spaneri. Samo puff stane.

Link to post
Share on other sites

Ok, ne cuje se uvek lanac kada je pri kraju. To na slusanje me podseca na one majstore sto imaju kilo kljuc u "laktu" pa im pravi I ne treba...

Moze I ne mora da se cuje. Ne treba cekati da se cuje, mozda se I ne bude cuo. Ali ok, svako radi kako mu volja.

Link to post
Share on other sites

Paaaaa ima bogami :D ja sve vreme mislio da pricamo o 3.0 a ovaj je 2.0. Ti 2.0d motori u e90/e91 vrvt i u e60 su dosta problematicni zbog lanca, lancanika, klizaca cega vec (ima kolege na forumu koji malo bolje znaju okk toga) i treba se posebno povesti racuna o njima jer znaju da pucaju i da se prebrzo 'trose'. To je mozda i najbitnija stvar kod tog motora ;-)

Link to post
Share on other sites