e60 - 520d automatik - vrangler menjaca problem


Recommended Posts

nego da vas pitam, premda bi ovo mozda trebala da bude nova tema, jel neko otkljucavao onaj skriveni meni da na primer moze da vidi temperaturu motora? Ima dosta klipova na tu temu i svi su isti al ja nikako da se usudim.

Premda znam da ima 100 nekih skrivenih stvari. Ja sam na primer resetovao "pamcenje menjaca", ubacis kljuc pa pritisnes gas do kraja na 30 sekundi, i posle toga mi je saltao dosta drugacije.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma moze svaki ali je cimanje, te stisni, prdni, dubi na glavi. Sviranje kk

Podseca me na fatality u Mortal combat igrici. 

A sve sto je treba jeste da stave glpu kazaljku sa temp!

Lakse mi je da u obd ubacim onaj mali sto se poveze sa telefonom I ocitam parametre nego to.

Link to post
Share on other sites

Dobro naplacuju zamenu lanca...

Svi delovi za razvod su 

3 lanca,2 zatezaca,4 klizaca,3 lancanika,dihtung poklopca,dekle i kartera,semering radilice.

Uz to i mali servis 6l bmw ll04 i fil.ulja

Sve to zajedno kosta oko 350e

I ja naplacujem 650e a radi se za dan eventualno 2.

Link to post
Share on other sites

Pa da, zato sto je neka budala smislila da lanci I sve stoje nazad. Pa da bi uradio servis ceo motor mora napolje! Sve se cupa. Normalno da se uzme para, samo cifra krece od 150 pa navise. 

A delovi, zavisi koje uzmes. 

Link to post
Share on other sites

@diendo4 dokle si stigao sa menjacem? Imam slicne simptome samo u pitanju je 530xd. Hoce da trza kad treba da prebaci brzinu izmedju 1400 do 2000 obrtaja. Ponekad imam osecaj kao kad kvacilo proklizava, puni obrtaje ali ne vuce.  Ponekad kad stanem i hocu brzo da krenem kao da mi zakasni.  Manuelni mod salta bez problema. Nisam obratio paznju kako se ponasa u sport mod. Sumnjam na wandler. Danas zvao majstora kaze moguce da je wandler, ali kao moze da bude i hidro blok, neku stampanu plocu pomenu covek... 

Link to post
Share on other sites

Hey drugari pozdrav,

Juce auto gotov, radio sam kod Radica.

Menjac je skinuo i poslao kod Lajosa u Becej, uradjena kompletna reparacija, garancija godinu dana.

Uradjen i veliki servis. Meni je dosao i red na mali pa mi je i to uradio.

Juce sam uzeo auto, malo sam ga vozao po gradu. Menjac radi super, mnogo jace vuce i napred i nazad kad stojis i samo pustis kocnicu. Ponasa se i u voznji drugacije nego pre.

Zvuk motora je drugaciji, rekao mi je da je lanac bio malo istegnut pa valjda zbog toga sada ima drugaciji zvuk nego ranije. 

Za sada utisak mi je veoma pozitivan

 

@cobanoti, da li je vandler lako se proveri posto se ocita kompresija i odma se zna. Ja sam kod Radica platio dijagnostiku 1500 dinara, moj ti je savet da odes. Uz put ce ti proveriti i ostalo

Link to post
Share on other sites

Ма да ли ме зезате...знаш када бих дао 3000е на кола толико стара....серем им се у мењач и тај мотор од 177 коња.....

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, castor said:

650 veliki, 450 mali, ostatak od 1650 ide na mjenjač?

1000 veliki, 400 mali, ostalo na menjac. U radulovicu je veliki 1200 mali isto 400

Link to post
Share on other sites

@Glisa Pa ako ne planiras da menjas kola i sredjujes ih na sebe, jbg onda ima smisla da das tolike pare. Opet coveku se zalomilo da je imao vise problema. Sad je bar miran sto se tice ispravnosti.

@diendo4 Javi kako sada radi menjac, nakon sto predjes 2000km. Meni se tek nakon 2000km adaptirao i nema vise nikakvog cimanja zezanja, a isto sam radio reparaciju celog menjaca kod Lajosa. obrati paznju kada kreces na prvu drugu trecu brzinu da li imas cimanja kada salta. Isto tako kada prebacujes iz D u R i obrnuto, takodje sam imao malo cimanja i tu i nestalo je nakon 2000km od resetovanja adaptacije.

Link to post
Share on other sites

Cek, aj nemoj da me zezate, kako to mali servis izadje 400e Pa sta je tu 400e??

Radio sam ga sada kada i veliki pa da ja nisam eto nesto jedini propustio...

Koliko se ja secam: filteri, klime, ulja, goriva, vazduha... + 6L ulja. Sta sam jos zaboravio?

Filter Ulja: 1230din

Filter vazduha: 2330din

Filter goriva: 2860din

Filter klime: 1950din.

Svi filteri Knecht nikakvi levi, znaci moze i manje ako neko tu hoce da stedi...

Ulje po zelji slusaoca ali eto motul oko 1500din/1L 6L 9000din.

Ja sam dosao do 17370din. = 145 Euro...

Ili su ruke 255e ili sam ja nesto gadno zaboravio....

Link to post
Share on other sites

Setio sam se, mozda idu i sva 4 nova ATE diska, sa naravno novim plocicama i naravno 2x senzori novi. Posto me je toliko izaslo sve to.

Zadnji 9670din oba + prednji 11180din oba. Plocice 4130+ 7240din indikatori 2x 1100din.

Sve cene su sa PDV-om da naglasim!!!!!

Eto sve to 34420din.. 287 euro.

Evo tu smo sada oko 400e za mali servis.

 

Ok, ovo je sve za e91 koliko moze skuplje da bude za e60 Mogu da saznam pa da napisem cene ali to je manje vise to. Ne moze da bude 255e skuplje!

Link to post
Share on other sites

Nije baš tako. Evo ponude za moj auto za mali servis u:

BMW Delta Servis 6+

bmw_delta_servis_6plus.jpg

 

BMW Delta Ada Ciganlija

bmw_delta_servis_ada.jpg

 

Ono što meni nije jasno jeste kako isto ulje u Delti u AutoLajni košta različito, odnosno u Delti je duplo skuplje?

Link to post
Share on other sites

Pa on covek nije bio u Delti!

Vec kod zike majstora sa coska... Uz svo duzno postovanje pa da mi je rodjeni brat!

Ono sto sam ja napisao su cene za Knecht filtere, boljih i skupljih nema. U Delti iste ugradjuju. Cena ulja je Motul koji koristim ali to je po zelji vec.

Diskove sto sam stavio su ATE

Znaci sve top delovi, nema boljih. Nego mi reci lepo gde se denulo jos 255E?? Sve da ubacis jos taj uljni separator za pisljivih 4000din opet fali mnogo para.

Da nisu ruke 200e za 30min posla. Pa toliko nije radni sat ni u Delti i to da ti dodje licno Miroslav Miskovic da menja ulje i filtere!

 

Link to post
Share on other sites

@Zeljkamp u onoj temi za BMW Servis Radić reče da ugrađuju original dijelove... Zato sam postavio ove ponude, da se vidi koliko je to za moj auto. Ako je noviji auto, a u ovom slučaju jeste, onda su dijelovi vjerovatno skuplji od ovoga...

Link to post
Share on other sites

Pazi Brana kaze da radi samo OEM bmw delove, ulja i filtere ... Trebalo bi da radi s identicnim delovima kao delta. Majstori su mu valjda jedan koji je pre bio u radulovicu jedan koji je bio u delti. Ne znam jel filter Knecht, ali ako je to prva ugradnja koju radi fabrika pretpostavljam da jeste.  

Link to post
Share on other sites