e60 - 520d automatik - vrangler menjaca problem


Recommended Posts

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa ne znam, opet uporedjujes servis E60 i E90 vrv je razlika u ceni delova? Moze da se zatrazi od delte predracun koliko bi izasao mali servis e60 pa da se vidi. Mislim da na zahtev salju oni to informativno

@diendo4 Sta je sve ukljuceno u mali servis koji si radio? 

Link to post
Share on other sites

I u radulovicu je mali servis 400 evra to sigurno znam posto ja tamo odrzavam auto, stvarno ne znam sta sve ide posto sam ja radio i veliki servis a i remont menjaca. Bilo je tu jos par stavki, senzor dpf filtera, neko crevo. Ne znam da li mozda tu ide kais motora, nisam siguran jel to deo malog ili velikog servisa? 

Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, chevu1990 said:

Pazi Brana kaze da radi samo OEM bmw delove, ulja i filtere ... Trebalo bi da radi s identicnim delovima kao delta. Majstori su mu valjda jedan koji je pre bio u radulovicu jedan koji je bio u delti. Ne znam jel filter Knecht, ali ako je to prva ugradnja koju radi fabrika pretpostavljam da jeste.  

To je tacno

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, chevu1990 said:

Pa ne znam, opet uporedjujes servis E60 i E90 vrv je razlika u ceni delova? Moze da se zatrazi od delte predracun koliko bi izasao mali servis e60 pa da se vidi. Mislim da na zahtev salju oni to informativno

@diendo4 Sta je sve ukljuceno u mali servis koji si radio? 

Ma sve ok, e60 sa istim motorom kao sto je u mom e90... Pa koja je razlika? Daj ne lozi me gde nestane jos 250e?

4 filtera + 6L ulja!!!! 400e

Link to post
Share on other sites
On 5/10/2018 at 10:50 AM, chevu1990 said:

@Glisa Pa ako ne planiras da menjas kola i sredjujes ih na sebe, jbg onda ima smisla da das tolike pare. Opet coveku se zalomilo da je imao vise problema. Sad je bar miran sto se tice ispravnosti.

@diendo4 Javi kako sada radi menjac, nakon sto predjes 2000km. Meni se tek nakon 2000km adaptirao i nema vise nikakvog cimanja zezanja, a isto sam radio reparaciju celog menjaca kod Lajosa. obrati paznju kada kreces na prvu drugu trecu brzinu da li imas cimanja kada salta. Isto tako kada prebacujes iz D u R i obrnuto, takodje sam imao malo cimanja i tu i nestalo je nakon 2000km od resetovanja adaptacije.

Ima malo cimanja u S modu kad bas nacepim gas, mislim kad salta u trecu i u cetvrtu. Takodje kad naglo kocim pa pred samo zaistavljanje kao da malo cimne napred.

Takodje sad mi radi motor na 350 obrtaja vise nego ranije, pre je drzao na 1700 kad krstarim sada preko 2000

Ali sacekacu da se menjac malo adaptira posle reseta. Javicu se za par hiljada km ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Hey cao @chevu1990, sad tek videh poruku, sorry za kasnjenje.

Generalno sve bolje i bolje. Moj eproblem je sto ga pretezno vozim po gradu.

Ono sto mi se jedino ponekad desava jeste da se malo "zabaguje" menjac kad idem autoputem pa udjem u grad. Tada imam osecaj da ne prebacuje na vreme u nizu brzinu iako se smanji broj obrtaja. Ali to resim na jednostavan nacin, ugasim auto i upalim ga i on opet radi kako treba :)

Ali zadovoljan sam, osecam da menjac odlicno radi, sve ovo sto se desava ima veze sa tim njegovim "adaptacijama" koje softver slaze a koje uticu na to kad ce i kako da presalta.

Link to post
Share on other sites

@diendo4 Meni je cimao pomalo, ne jako, jedno 2500km nakon opravke, vozio sam i grad i autoput. Sada potpuno lagano menja, nema vise cimanja, lepo vraca nanize. Nije nikako bagovao da nece da vraca na vreme, samo je malo nemirnije saltao u nize stepene. Mozda ipak da reklamiras? :) 

Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, Stefan L. said:

upravo otkazao automatik na f10 520d 2012 na pravim km 239000, auto je u bmw stefanovic. Drugi menjac 1600e sa slupanog sa 35000km. cisto da znate cenu vi sto imate F seriju

 

To je jeftino, meni su trazili 2000e za reparirani, sa stranca u Stefanovicu. A mene je reparacija izasla 1650e. Verovatno zavisi i od toga sta imaju na stanju u trenutku.

Link to post
Share on other sites

U pocetku nisam bio, mislio sam da je nesto zajebano. Isao vise puta u servis, test voznje, merenje temperatura pritiska menjaca svaki put. I svaki put sve ok. Sada sam zadovoljan. Kao sto sam pisao, trebalo je vremena da se menjac adaptira ~2500km, s tim da je to kod mene trajalo jer malo prelazim. U pocetku je grublje menjao brzine, pogotovo kada vraca 3->2->1, Sada mi deluje mnogo mirnije, nema cimanja nikakvog, menja na ok obrtajima, skoro pa neosetno. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Update:

Pre nekih 2 nedelje je sredjen menjac, odnosno wandler. Novo ulje, usput je promenjen i dihtung stekera menjaca i semmering radilice. Nema vise trzanja na malim obrtajima i kod voznje uzbrdo malim gasom, nema variranja obrtaja na tempomatu. 

Wandler: 300e (reparirani) sa 12 meseci garancije
Filter i dihtung: 100 (ZF)

Ulje Ravenol 6HP Fluid kanister 20L : 130 Eura
Dihtung radilice: 40 eura

Ruke: 300 eura (zamena wandlera, dihtunga radilice, hidrolagera, stabilizatora) 

 


 

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

jel moguce da je ovoliko klepanje po usima za ove automatske menjace?? Za auto koji kosta 6-7000, mislim na e60, servis menjaca kosta 2000??? Jel se pozlaceni delovi ugradjuju u njega??? Pa majka mu stara, aman...i jos za tolke pare, on i dalje ne radi kako treba, nego cima i zeza???? Auuuuu, zanemeo sam....Imao sam ga u opciji za skorasnju kupovinu, ali ovo je zesce klepanje po dzepu....das ceo jedan osrednji auto za servis menjaca...brat bratu, sto je mnogo, mnogo je...

Link to post
Share on other sites

Suraku je prosle zime riknuo menjac na e46 320D. lagano su trazili za reparaciju 2k e. Na kraju je kupio polovni za 300, delove za servis i kucna radinost. Od tada do sada preko 30k je presao bez ikakvih problema ... 

To je i moj kurs akcija ako mi rikne moj ... ne pada mi napamet da dam nekome 2k evra za to ...

Link to post
Share on other sites

Servis je servis,zamena ulja i filtera i to je za automatik od 100-250e,zavisno od modela menjaca,ako je filter posebno od kartera cena je od 10-30e,ako ide komplet filter i karter onda je od 90-100e. Ulje zf,febi,ravenol od 8-15e 1l.

Reparacija menjaca je druga prica. To ide od 500-2000e kod nas,zavisi sta se sve menja. Uglavnom komplet sve je oko 2000e.

Na zapadu evrope kosta MNOGO VISE tj,skoro da se i ne radi,vec se montira nov koji nesmem ni da pomislim koliko kosta.

Dok je posebna prica USA i Rusija,mnogoooo su zastupljeni automatici,pa samim tim ima bas puno servisa koji se bave reparacijom menjaca. I kod njih su cene u Usa oko 1000$,u Rusiji oko 1000e sve komplet.

Link to post
Share on other sites

i kako sad gledati jedan e60 za kupovinu , kad mi pred ocima odmah iskace 2 soma evra samo za menjac? :D a extra ostale peripetije - dizne, trap, zamajac i sl...ili kupi i moli boga da ne rikne :D

Link to post
Share on other sites

Hahaha drugari, kupis lepo e60, spremis sa strane za pocetak 1000e i vozis. Racunaj sto kaze i brat Miksa oko 1000 remont, e sad ako krene malo vise da zeza izlazi na 1500e naaaajvise 2000e. Ali uglavnom se zavrsi prica remonta ZF a za e60 oko 1200e u proseku. Pa brat, svi su oni 200.000 km u plusu pa nije za ne ocekivati remont. Problem je sto ljudi u Srbiji nece platiti (e60 ide od 4.000 do 13.000e) za neki odrzavaniji i bolji nego ce lepo da kupi za 4,5 hiljada i ocekivace da je to neunistivo auto, bez ikakvih potrebnih remonta i zamena a naravno svaki izasao iz garancije posle 100.000 :D evo moj X5 u Evropi, primerci od 80 do 130.000 km su od 12.000 do 15.000e.. ali ce ovde nas covek reci, pa jes ludddd, imas kod nas "TOP" e 70 za iste pare..svaki na oglasu BEZ ULAGANJA, SEDI VOZI, NOVE GUME (to je vrh jel) , SERVIS MENJACA I MOTORA URADJENI ma bruka za 13.000e...a isti takav ima i za 23.000e...vrvt je to isto da .... hahah etoooo

Edited by ilovebigasses
Link to post
Share on other sites