x5 e53 skripa


Recommended Posts

Pozdrav, x5 e53 promijenio sam pozada lafete selene jos nesto prije 3 godine ali kad je napolju vruce tokom voznje kad se auto hajmo reci na nekin neravninama istegli ;)  zna mi se pojaviti od zada neka skripa ?  na ravnom i u oukama nista samo kad se vozilo napne na nekim rupama ? zna li ko sta bi moglo biti ili sta da naprscem . Hvala

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Evo danas najzad rijesena misterija skripe zadnjeg ovjesa ;(  naime prije 3 godine sam radio kompletan zadnji ovjes (gorenja, doljnje lafete i jos neke selen sve promijenio auto extra utegnuto) danas odem da uradim spuru posto sam mijenjao zadnji desni lezaj pa sam vidi da je spura pomjerane i odem lagano na spuru kad tamo uzassss 

nazad zadnji desni tocak skroz u crvenom zadni ljevi umalo prednji isto umalo, krenu raditi zadnji desni dodju do nekle ne moze dalje pa gore pa dole kad ono! GENIJALCI KAD SU MI RADI TRAP STAVILI DVIJE LJEVE GORENJE LAFETE I SAD TOCAK DESNI NATEGNUT UVUCEN UNUTRA , moram mijenjati :)

kaze to sto ti je auto skripkalo, i cudno se ponasalo odpozada, je sve zbog ovog zatura sto je tocak uvucen eto ti sad sranja .......

zovnem majstora sto mi je to radio kaze ma svasta cudi se  ili su narucili dvije iste nisu gledali da postoje razlicite ili su im isporucili takve a narucili razlicite eto kako god ja nadrljao :(

 

Link to post
Share on other sites

eto za ne vjerovati sta se sve moze desiti , kako to samo rade aumatizmom niko nista ne prati ne konta samo sarafanje, ja cak felgu mijenjao kontao sa mi felga treskam da je kriva , svasta ;)

Link to post
Share on other sites

evo danas novo razocaranje uzmem novu lafetu po broju i fakat je  malo duza od ove sto sam skino ja sretan odem na stelovanje trapa kad tamo situacija skor pa ista nagib i dalje u  crvenom gore dole  premjere kad !!! sa te strane je bio neki udar i lafeta udarila u šasiju  i uvukle se usice ce unutra za 7mm na tocku to izgleda skoro 2 cm sad bi trebalo izvlaciti neki se lik ponudio kaze ja to mogu 180eurica ja mu reko vozda nisi dobar, drugi kazu moglo bi se to slicovanjem uradit i jos malo tanji saraf staviti starno neznam sta bi radio ??? ima li ko kokvu ideju vidim da postoje neki sarafi za nagiba ? svaka  pomoc i savjet dobro su dosli. Hvala :(

 

Link to post
Share on other sites

Ko zna da proba da slicuje, vrvt bi moglo i to je najjeftinije, pa da se to siri dok ne izadje iz minusa, da se to izvlaci ne vredi jer jer je njemu taj zadnji most aluminijumski (sto nosi trap) i tu izvlacenja po meni nema, a najbolje bi bilo lepo polovan zadnji trap da se stavi i prepakuje i to je to brat. Raspitao sam se kod dvoje troje i to je to.

Link to post
Share on other sites

hvala buraz  ja sam gledao kod mene je zeljezni most ? ali to bi tebao biti dobar udar da bi se sta pomjerilo ? neznam ni sam sumljam na glavicinu neki kazu to ti se iskrivilo ? 

309.jpg

 sad moze biti MOST, glavicina, ili ona doljnja velika lafeta gdej se steluje trap , stavrno ne znam  ☹️

mada kazu ma vozi nista to nije ;) 

Link to post
Share on other sites