Update software-a


Recommended Posts

Pitanje... Da li moze da se odradi updejt softvera npr. u ovlascenom servisu ili slicno?

Ako moze, da li se radi updejt motornog racunara sa ostalim modulima i posebno iDrive, ili se radi sve zajedno?

Da li je neko radio updejt ili ima iskustva da tim?

Link to post
Share on other sites

Mene zanima jel radi ovo neko mimo delte? Recimo da je za moj auto koji je proizveden 2010 izaslo nekoliko zakrpa za ECU koje bi bilo dobro instalirati :)

A za iDrive mislim da ti treba usb, sa bmw sajta pomocu VIN-a skines update, i onda mozes sam da odradis. Ovo za ECU je komplikovanije, mora preko OBD-a i odredjenih programa koliko znam.

Link to post
Share on other sites
Mene zanima jel radi ovo neko mimo delte? Recimo da je za moj auto koji je proizveden 2010 izaslo nekoliko zakrpa za ECU koje bi bilo dobro instalirati [emoji4]
A za iDrive mislim da ti treba usb, sa bmw sajta pomocu VIN-a skines update, i onda mozes sam da odradis. Ovo za ECU je komplikovanije, mora preko OBD-a i odredjenih programa koliko znam.
Prvo pogledas da li je dobar update koji zelis jer se desava da "update" bude gori od vec onog sto imas :)

~~~Nc Chip Tuning~~~
Dpf off
Dtc off
Egr off
Swirlflaps off
Ad blue off
O2 sensor off
Remap stage 1,2,3
Eco Tune
Maf to Map gde je moguce odraditi
Launch control
Popcorn
V-max
~~~~~~~~~~~~~
Slovenija , Dravograd
Andrej Rožič +38640205519

Crna Gora , Podgorica
Nemanja Ćetković +38267236406

Bosna I Hercegovina , Trebinje
Delić Goran auto servis G-MAX
+38766196062

Srbija , Beograd - Zemun,
Sadovski Dusan servis "Dr Klima"
+38163545182

Ostvarite popust na sve nase usluge od 10% lajkom na nasu zvanicnu Fb stranicu

https://www.facebook.com/ncchiptuning/

~~~~~~~~~~~~~

Link to post
Share on other sites

@Torque Svakako ovo nikada ne bih radio sam :) , niti  sam dovoljno strucan niti imam opremu. o softveru i zakrpama i da ne pricam. BMW sajt nudi samo ispravke za multimediju/telephone ne i zakrpe za razlicite ECU. Jel radis update softvera pored remapa? :)

Link to post
Share on other sites

Radio sam ja apdejt softvera kod Stefanovica i pisao sam o tome na forumu. Apdejt je resio problem koji sam imao. ;) 

Link to post
Share on other sites
[mention=50959]Torque[/mention] Svakako ovo nikada ne bih radio sam [emoji4] , niti  sam dovoljno strucan niti imam opremu. o softveru i zakrpama i da ne pricam. BMW sajt nudi samo ispravke za multimediju/telephone ne i zakrpe za razlicite ECU. Jel radis update softvera pored remapa? [emoji4]
Ne radim to nemam kad da trazim novi i da se je*em oko toga [emoji23]

~~~Nc Chip Tuning~~~
Dpf off
Dtc off
Egr off
Swirlflaps off
Ad blue off
O2 sensor off
Remap stage 1,2,3
Eco Tune
Maf to Map gde je moguce odraditi
Launch control
Popcorn
V-max
~~~~~~~~~~~~~
Slovenija , Dravograd
Andrej Rožič +38640205519

Crna Gora , Podgorica
Nemanja Ćetković +38267236406

Bosna I Hercegovina , Trebinje
Delić Goran auto servis G-MAX
+38766196062

Srbija , Beograd - Zemun,
Sadovski Dusan servis "Dr Klima"
+38163545182

Ostvarite popust na sve nase usluge od 10% lajkom na nasu zvanicnu Fb stranicu

https://www.facebook.com/ncchiptuning/

~~~~~~~~~~~~~

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Zeljkamp said:

Radio sam ja apdejt softvera kod Stefanovica i pisao sam o tome na forumu. Apdejt je resio problem koji sam imao. ;) 

E nisam pratio, ako moze ukratko. Sta si resio time?

Link to post
Share on other sites

Ja se u medjuvremenu cuo sa BMW Stefanovic, azuriranje softvera rade, traje 4-5h. kosta 100eura kesh ili 120eur preko racuna. Preko telefona na osnovu zadnjih 7 cifara broja sasije mogu da kazu jel postoji update za auto. Tako da @nidzola_e39 mozes da ih pozoves da se raspitas.

Link to post
Share on other sites

Evo da javim, prilicno cudan odgovor, tj. meni zacudjujuc. Prvo me je zvala devojka(to nisam ocekivao) zatim me je pitala zasto hocu da radim update softvera, onda mi je rekla da postoje rizici da neke jedinice(ECU) ne prihvate azuriranje, odnostno u tom slucaju se desava da procedura pregazi stari softver i da taj ECU postaje neupotrebljiv jer nije prosao update kako treba(WTF) i mora da se menja. Nakon cele te price mi je rekla da kosta 3500din ... sto je znatno manje od Stefanovica i na sta sam se zacudio. Nije mi pominjala trajanje procedure. Pitao sam da li mislimo na istu stvar, ustanovio sam da mislimo na istu stvar. Svakako cela prica mi je delovala kao uvod u to da ce oni da uzmu iskodiraju/updatuju  i sta ne prodje kako treba nece mnogo da se bave uzrokom vec ce da naplate zamenu odredjenog ECU ... Nesto mi to ne deluje kao nesto sto bih radio u delti, a mozda i uopste. :)

Link to post
Share on other sites

Ako mislis da ce neko drugi da stane iza frke ako nastane tesko!

Ali eto ti oko cene. Ovi iz Stefanovica su samo resili da te oderu... Jos jedna potvrda moje price uvek ali uvek zvati Deltu makar trazili delove za e30!

Poziv NE NAPLACUJU!

Ma da bih nazvao ja Stefanovica i pitao u cemu je fora!

A to sto ti je rekla je samo uobicajena prica jedne ozbiljne svetske firme koja uvek gleda da pokrije svoje dupe.

Jesi otvorio i procitao ikada bilo koji papir uz lekove? za andol bukvalno pise "e moze se rikne!"

To svi rade, peru se za svaki slucaj ako nesto krene lose. Da posle ne slusaju kukulevku i tuzakanja. A siguran sam da je proces isti kod Stefanovica i Delte.

Cak me ne bi zacudilo da ovi iz Stefanovica i vuku podatke iz Delte pa se malo ugrade.

Link to post
Share on other sites

Nije mi neophodan, nego mi je logicno da treba da se odradi nekad :D 

Posto sam programer nekako mi je nativno da imam uvek poslednju stabilnu verziju bilo cega sto je softverske prirode.

Dobro bi bilo kada bi moglo da se vidi sta se dobija se updejtom, sta su sve popravili, dodali itd...

Link to post
Share on other sites

@marko13 Evo ti moj odgovor zasto meni treba, radio sam remont menjaca, resetovana adaptacija, uglavnom vozim po gradu,  prvih 1000km dok softver uci normalno saltanje u svim stepenima, nakon toga zna da trza u 1.,2. i 3. stepenu, problem vec vidjen kod ZF8 automatskih menjaca. Resetujes adaptacije opet neko vreme ok, posle trza opet. Guglam nadjem da je bmw radio update ECU transmisije, pogotovo jer mi je auto jedna od prvih verzija F10, 2010. godina, i da su menjali softver za adaptaciju, odnosno taj deo koji uci menjac gde su brzine. Naravno ovo je jedna od mogicih stvari koja uzrokuje ovo. Vec mesec dana sam jednom nedeljno kod majstora, sve probleme koje je pokazala dijagnostika sam oktlonio, pa ako nakon sledece provere opet bude zezao, ostaje taj update softvera da se proba. Znaci haos :)

@nidzola_e39 kolega :D OCD

Link to post
Share on other sites

@marko13 Stvar je pipava, sutra idem na dijagnostiku opet da vidim da li se od promene releja grejaca prosle nedelje pojavila neka greska, ukoliko jeste da se utvrdi od cega je i da li to moze da uzrokuje problem koji sam imao nakon reparacije menjaca a to je gubitak voltaze na razlicitim delovima motora. Uglavnom otvoricu posebnu temu za ovo sutra nakon sto saznam detalje daljeg ispitivanja. Osecam se kao cale koji vodi dete kod doktora i doktor izleci kijavicu a onda krene da zeza stomak i sve u krug :D Ovo sa softverom je rizicno i to cu uraditi kada budem siguran da mi je auto ispravan, tj da nema vidljivih gresaka na dijagnostici :) Nervirao sam se u pocetku, sada sam iz fazona sklapamo lego kockice, koje su poprilicno skupe :D:D 

Link to post
Share on other sites

U Delti su i meni rekli da moze da podje po zlu, pa sam se odlucio da apdejt uradim kod Strefanovica. Pricao sam sa Nikolom Stefanovicem, koji je gazdin sin i koji je u to vreme radio tamo. Bio je prilicno upucen u problematiku i delovao mi je kao da zna sta radi, sto se kasnije i obistinilo. Apdejt je kod njih bio nesto skuplji nego u Delti ali nisu pravili problem. Prihvatili su rizik i za svoj rad dali garanciju. Sam apdejt je trajao nekoliko sati i posle njega su svi parametri bili na fabrickim podesavanjima. Osim kilometraze, sve je bilo fakticki na nuli. 

P.S. Koliko sam cuo, Nikola je otvorio svoj servis i vec odavno ne radi kod tate (ovo mozda nije tacno). Apdejt softvera je, u to vreme, mogao da uradi i BMW Bata.

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, marko13 said:

E nisam pratio, ako moze ukratko. Sta si resio time?

Imao sam, prilikom paljenja, neodazivanje na funkcije, nemiran rad i gasenje samo kada je temperatura bila na izlasku iz plavog polja na instrument tabli. Evo ga i video klip na kojem mozes da vidis problem. U komentarima sam napisao svoja iskustva. Bilo je to pre 5 godina. ;) 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites