Update software-a


Recommended Posts

Dobro si resio. Ne znam da li se meni samo cini ali ne bih rekao da je tako.

Ali bmw je uzasno pipav I zahtevan.

Iskreno nikada nisam cuo ni slicne glavobolje ljudi koji imaju mecku ili audi.

Pa ni ostali jeftiniji brendovi...

Na bmw ko god ima automatski menjac I auto stariji od 3-5god bolje da se ubije! Mecka ne znam ko vozi manuelni nisam video ne pamtim I niko frku.

Link to post
Share on other sites
On 4/18/2018 at 6:47 AM, marko13 said:

Dobro si resio. Ne znam da li se meni samo cini ali ne bih rekao da je tako.

Ali bmw je uzasno pipav I zahtevan.

Iskreno nikada nisam cuo ni slicne glavobolje ljudi koji imaju mecku ili audi.

Pa ni ostali jeftiniji brendovi...

Na bmw ko god ima automatski menjac I auto stariji od 3-5god bolje da se ubije! Mecka ne znam ko vozi manuelni nisam video ne pamtim I niko frku.

Imas slucajeve da je menjac zaboo posle 30 000km na novim bmw-ima. Ne daje se bezveze garancija na nove automobile, jer su svesni da nesto moze da rikne, ne daju je dzabe. Postoje razliciti uzroci koji dovode do  problema sa menjacem. Uglavnom je to ono sto izaziva sukob misljenja servisera a to je da li treba da se radi servis automatskog menjaca(menjanje ulja i filtera) ili ne. Delta i Stefanovic su tako prethodnom vlasniku mog auta govorili da ne treba servis pa se kod mene zalomilo da je menjac zbog slabih pritisaka i nepodmazanosti polomio prvu brzinu i rikverc.

Servis menjaca je stavka od 400e i radi se na 50 000km(neki kazu i na 80kkm) i time produzavas vek menjacu jer se pritisci vracaju u normalu i menjac se ponovo podmaze i time se stede komponente kojih ima zilion.  Tako da to za automatik ne mora da znaci :). Ali da su preterali sa elektronikom preterali su i da BMW ima duhove, ima. U porodici imamo jednog seata ibizu 2001 godiste, koliko ne moras da posvecujes paznju tom detetu to je cudo :) i nikada nece da te izda. Presao 300 000 i gura i dalje bez problema, samo redovan servis i teraj. Hocu da kazem da je mozda malo preterano govoriti da je bolje da se ubije, evo ja nisam jos uvek a drugi mi automatik :D:D

Link to post
Share on other sites

BMW se ne uzima automatik. Ima oni jos da kaskaju za jednim mercedesom da se upiske. Samo pogledaj odnos automatika na ulici koji su mecka koji bmw.

Mogu ja da volim bmw koliko hoces. Ali mecka je za bmw dalekooo ispred. BMW je super dok je u garanciji. Vozim vise kola, u porodici imam 5 razlicitih automobila i bmw je najzahtevniji, najskuplji i najmanje daje ulozeno/dobijeno. Sve ostalo su samo price zaljubljenika.

Odes lepo u servis koji rade menjace i pitas kojima sta odlazi i kojih ima procentualno najvise. Sve ce ti biti jasno...

Na ulici Mecka 70% sve automatik bmw mnogo manje. A u serivsu druga prica.

Kao sto cujem od lika koji radi samo dizne i pumpe. Kaze hvala Fordu on me hrani :D

Kolegi su isto rekli u ovlascenom da ne treba da radi servis menjaca. Uradio je, nekih 300-400e da mu bude mirna glava!

To je kao ona fora, mali  servis radi na 20-30000km vaziii sve super dok je u garanciji. 5god ce svaki da izdrzi pa da promenis 2x ulje. A posle auto za djubre!

E to se na zalost tebi desilo sa kolima. Docekao te menjac za djubre... jbg.

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko13 said:

BMW se ne uzima automatik. Ima oni jos da kaskaju za jednim mercedesom da se upiske. Samo pogledaj odnos automatika na ulici koji su mecka koji bmw.

Mogu ja da volim bmw koliko hoces. Ali mecka je za bmw dalekooo ispred. BMW je super dok je u garanciji. Vozim vise kola, u porodici imam 5 razlicitih automobila i bmw je najzahtevniji, najskuplji i najmanje daje ulozeno/dobijeno. Sve ostalo su samo price zaljubljenika.

Odes lepo u servis koji rade menjace i pitas kojima sta odlazi i kojih ima procentualno najvise. Sve ce ti biti jasno...

Na ulici Mecka 70% sve automatik bmw mnogo manje. A u serivsu druga prica.

Kao sto cujem od lika koji radi samo dizne i pumpe. Kaze hvala Fordu on me hrani :D

Kolegi su isto rekli u ovlascenom da ne treba da radi servis menjaca. Uradio je, nekih 300-400e da mu bude mirna glava!

To je kao ona fora, mali  servis radi na 20-30000km vaziii sve super dok je u garanciji. 5god ce svaki da izdrzi pa da promenis 2x ulje. A posle auto za djubre!

E to se na zalost tebi desilo sa kolima. Docekao te menjac za djubre... jbg.

 

Odosmo u neku drugu krajnost :) Update cu mozda raditi sredinom Maja. Javicu ako odradim. 

@marko13

Za servisni interval 15 000km max. 

Za menjac jbg, Ocigledno je meni dosao mrtav menjac :) kada se ovlasceni servisi ne slazu sa time da treba da se odrzava, vec teraj pa kada rikne menjamo ceo. Ima i to sto kazu smisla, ali ne za nase uslove(standard).

Mecku automatika vozi moj rodjeni brat, pravo da ti kazem isti k****. Isti osecaj u voznji, mozda cak i losiji. jedino sto je po statistikaam pouzzdaniji, duze traje, manje se kvari.  

P.S. Ne postoji savrsen auto ni savrsen proizvodjac, svakom nesto ne valja i nesto valja. Stvar je u tome sta je ono sto zelis i da li sebi to mozes da priustis, sve ostalo su prazne price

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, chevu1990 said:

Servis menjaca je stavka od 400e i radi se na 50 000km(neki kazu i na 80kkm) i time produzavas vek menjacu jer se pritisci vracaju u normalu i menjac se ponovo podmaze i time se stede komponente kojih ima zilion.

Šta sve spada (pored filtera i ulja) u taj servis od 400€ i gdje?

Link to post
Share on other sites

Upravo kao sto je @marko13 rekao, jako skupo specificno ulje i filter sa karterom(iz jednog dela su) plus ruke koje niko ne radi jeftino jer procedura nije toliko jednostavna :) to je oko 400e. neko trazi vise, neko trazi manje. 

@nidzola_e39 mislim da je samo ulje ~20000 ... evo ti link ka materijalu, http://www.oilexpert.co.uk/zestaw-miska-sruby-olej-zf-lifeguard-fluid-8-8hp45-70 ... ne znam na koju foru ti je radio tako jeftino. Sta spada pod elektroniku? Mislim da jedino pored ovoga sto je pristupacno donekle, bez skidanja menjaca, a da se moze servisirati od elektronike jesu solenoidi, kojih ima mislim 10ak i nisu jeftini tipa 10e komad,a njihov servis je u stvari skinemo stare stavimo nove, tu je opet oko 100e materijal, pa nek je i manje, ide koliko materijal barem toliko i ruke, bas mi to nesto sumnjivo jeftino deluje sto si radio

Link to post
Share on other sites
On 4/19/2018 at 9:23 AM, chevu1990 said:

U porodici imamo jednog seata ibizu 2001 godiste, koliko ne moras da posvecujes paznju tom detetu to je cudo :) i nikada nece da te izda. Presao 300 000 i gura i dalje bez problema, samo redovan servis i teraj. 

Evo i ja imam E30 koji je presao jos vise i nikada me nije izdao. Kolega ima E36 koji se bukvalno raspao ali cepa i dalje. Samo hocu da kazem, prirodno je da su stariji modeli izdrljziviiji i manje osetljivi zbog jednostavnije mehanike i manjka sostificirane elektronike. Slicno je i starim Ibizama sa proverenim Vw motorima iz tog perioda.

Link to post
Share on other sites

Da clanovima malo pojasnim cega se tacno BMW "boji" kad radi update softvera.

Pocevsi od BMW-a u kojima se ugradjivala CCC multimedija desavalo se dosta puta da jednostavno CCC ne zeli da "primi" program i pukne u toku update-a softvera.

i to je najcesci deo koji strada.Popravio sam ih masu za servise kojima je tako puklo u toku update-a softvera automobila.

Na F seriji takodje koji imaju CIC i NBT.

Najvise stradaju multimedije i one zahtevaju najvise vremena dok se programiraju.

Na primer da uzmemo E60.Ceo proces traje nekih 2h,a samo CCC uzima 1:30h.

F serija se updateuje za nekih 1h od cega je 45min potrebno za CIC(F10).

Link to post
Share on other sites

Jos samo napisi koliko izadje to zadovoljstvo... da znamo. 

Kada smo kod toga, kapiram da radis te stvari, sta jos radis vezano za centralne jedinice? Mozda mi treba nesto....

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Nesto novo oko update softvera na f10 ?

Jel se dobije nesto u voznji? Neka razlika?

Jel moze neko da preradi program menjaca, da npr u 8. brzini na 160 kmh budu obrtaji oko 1750 a ne preko 2000?

Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, Konzul said:

 

Jel moze neko da preradi program menjaca, da npr u 8. brzini na 160 kmh budu obrtaji oko 1750 a ne preko 2000?

Ovo sto ti mislis je nemoguce. Automatik je slicno kao i manuelni, sto se tice obrtaja u odredjenoj brzini. 

Ali ajd da kazemo za najvisi stepen prenosa, najlakse objasniti. 

Manuelni sa 5 brzina, u 5oj ide 150km/h na 3.000rpm

Isto tako je i sa automatikom kad stigne u 5tu,ide onoliko u obrtaje koliko mu prenosni odnos dozvoljava na odredjenoj brzini. 

Naravno pod uslovom da je sve ispravno, kao i kod manuelnog da je kvacilo i lamele kako treba. 

Link to post
Share on other sites

Pa da. 

Meni na e39 530d automatik u 5oj na 120km/h stoji na 1700rpm

X5 3.0d automatik u 6oj na 120km/h stoji na 2200rpm.

A Krajnja, max brzina im je ista, malo preko 2 glave. Znaci sve je u prenosnom odnosu menjaca i diferencijala. 

Zenin benzinac na 120km/h je tacno na 3500rpm. Ali on do 7000rpm ima kolko oces jos, na 5500rpm je na 2 glave. Dok na dizelu si vec na 3700rmp skoro u blokadi-crvenom. 

Isto kao na motociklima, ali mnogo jednostavnije, biras sam po tabeli JT lancanika, koji prenosni odnos zelis. Dobijes koeficijent i onda gledas sta si dobio, a sta izgubio. 

Napred smanjis za zub, pozadi povecas za zub i ispaljuje kao raketa, ali npr u 2oj brzini izgubis na max brzini jer je ranije usao u blokadu. 

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites