2.0d vs 3.0d


Recommended Posts

Kao što kolega @dredger reče, da se napravi tema ovog tipa, da mogu da se upoređuju sličnosti i razlike između ova dva motora...

I da možemo na jednom mjestu da laprdamo na tu temu, a ne po ostalim "tuđim" temama.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

15 minutes ago, dredger said:
1 hour ago, castor said:

U mom slučaju okruglo 25%...

Kakav je tvoj 3.0d s potrosnjom? Pa taman da uporedimo sa 2.0d. Ja kazem litra razlike, al aj da vidimo iskustva. A posto off-ujemo coveku u temi, molim da admin ovo prebaci u novu temu, koja npr moze da se zove 2.0d vs 3.0d pa da mozemo da laprdamo.

Evo šta kaže statistika iz Spritmonitora847534.png

Metoda čep-čep, 90% grad, bez divljanja, čisto učestvovanje u saobraćaju (što po ograničenju, što nešto preko ograničenja, do 70-80), relacija Krnjača-Bežanijska kosa 90%.

Link to post
Share on other sites

Evo sad sam bas gledao kod kolege smg. On ima 320d automatik, nije karavan. Kod njega kaze 6.63 potrosnja. On putuje Bg-Ns, mislim da rece da je oko 80% voznje na otvorenom. Ti kad bi izasao na otvoreno, pala bi potrosnja 2 litre garantujem. A jos jednom tvrdim da pri brzini vecoj od 120km/h  3.0d trosi manje od 2.0d. I to ne samo bmw, bilo koji auto. U ovo sam se uverio kod e60 i kod a6. Kolega Miksa ako se ne varam vozi e39, 3.0d rucni menjac, njegov isto malo trosi. Taj 3.0 od 184ks je cudo od motora.

Link to post
Share on other sites

Normalno da pri vecoj brzini rastereceni motor trosi manje. Jednom sam putovao sa skodom 1.2 I na otvorenom na 110-130km/h mi je trosila oko 11L

A bmw 2.5 na istoj relaciji 140-160km/h oko 12l

Ali grad I stani kreni...

Tu je obrnuta prica!

Zato se kupuje auto prema potrebi.

Ako ti je 80% grad do 10000km godisnje I 2.0 je glupost.

 

Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, castor said:

Evo šta kaže statistika iz Spritmonitora847534.png

Metoda čep-čep, 90% grad, bez divljanja, čisto učestvovanje u saobraćaju (što po ograničenju, što nešto preko ograničenja, do 70-80), relacija Krnjača-Bežanijska kosa 90%.

Pa gde ti tu vidis grad :D 

Salim se, naravno. Ovo je moja statistika 70% otvoreno 30% Beograd / Zemun. Bez nekog divljanja (povremeno samo patos gas - uglavnom na autoputu). Relativno sam miran vozac

823342.png  

Leti se spusti do 6.4-6.5 ali to je to ... na bordu mi stoji 6.5, 6.6 ... kod mene ne laze puno.

Link to post
Share on other sites

Inace, jedan rezervoar ga je vozila supruga dok sam bio na terenu a njen na farbanju. Zemun lokal (deca trening, skola, vrtic) - VMA Banjica. Taj rezervoar je bio skoro 9/100l. 

Jebiga, moj izgleda da trosi :) gledam ove fantome na FB grupi BG Aca Kabrio ... njima trosi ispod 6 u gradu ... ja sam izgleda zabo onaj e46 320d sto trosi :) 

Link to post
Share on other sites

525d automatik, verzija iz 2010(od 2011 je 525 2.0)  -ovaj je 3.0 150kw 204ks

- po gradu(90% grad 10%otvoren put) prosecna brzina~50-60km/h  prosecna potrosnja~11l/100km

- otvoreno prosecna brzina~130-140km/h prosecna potrosnja ~8l/100km

Bord mi laze 0.5-0.7l na 100km za gradsku (pokazuje 10.3 - 10.5) dok je na otvorenom tacan :) nije strasno

Link to post
Share on other sites

3.0d ima apsolutno svaku prednost u odnosu na 2.0d,osim registracije. Registracija je jedini razlog,zbog cega ljudi neveruju u potrosnju 3.0d,jer ga nisu vozili.

Pisao sam vise puta,al mogu i opet

E39 530d 142kw,automatik,kod mene 6 godina.

Svako sipanje na lukoilu i svako sipanje do cepa.

Jako kratke relacije ovde kod mene,malo mesto,sve mi na kilometar bukvalno.

U tom rezimu zimi oko 11-12l,leti 9-10l

Autoput 120-130km/h zimi 7.5l,leti 6.5

Magistralni put sa dosta voznje 50-60 ponegde 80km/h 6l

Najniza izmerena potrosnja 5.3l kad idem za grcku.

Auto potpuno ispravan,sa ispravnim menjacem,diznama i termostatima.

Potrosnja po bordu nije merodavna,meni sad pise 9.4l,a to je prosek zimske voznje kad je trosio 11.7l i vozio sam samo ovde kod mene po "gradu".

Link to post
Share on other sites

Ja vozim 320D e46 110KW manuelni menjac sa 5 brzina, gume 205/55/R16

za 26.000 km prosecna potrosnja 7.9 (90% Beograd i 10ak% auto put), uvek sipam pun i uvek vozim skoro do rezerve (oko 55l svako sipanje)

zimi cisto grad i to umerena voznaj bez divljanja (ne hvataju me najvece guzve gde se stoji po 5 minuta u mestu pa kreni pa 5 minuta stoji ali ne vozim ni auto put do novog beograda, ni preko mostova, cisto po gradu  Vozdovac, Rakovica, Zvezdara) oko 8.5, moj ne moze manje od toga jer ga bas ne vozim ostro a skoci i na 9L ponekad

leti ista voznja, lagano bez divljanja i cisto grad oko 7.5, a kad idem povremeno auto putem do Novog Beograda, preko novog mosta, bulevarima (50-50% takve voznje) onda bude oko 7L/100km

Na auto putu konstantno 130-150, cetvoro ljudi u autu i pun gepek potrosnja oko 6.3-6.5

Bord laze za 12-15% (uvek ga resetujem na sipanju i uvek pokaze manju potrosnju za toliko)

Link to post
Share on other sites

Iz lichnog iskustva e60 530d , vs F10 520d na autoputu do 150kmh manje troshi F10, sve preko 150, manje troshio e60.

Po gradu ogromna razlika, F10 oko 7 - 8, E 60 12 -13. 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, smg said:

Pa gde ti tu vidis grad :D 

Relacija je kroz grad 12.8 km kapija/kapija. Da idem preko novog mosta, relacija bi bila oko 29km, plus je ograničenje 50 i faćaju sa radarom... Prije stignem kroz grad sa svom gužvom i radarima, nego preko novog mosta sa 5-6 semafora.

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, castor said:

Relacija je kroz grad 12.8 km kapija/kapija. Da idem preko novog mosta, relacija bi bila oko 29km, plus je ograničenje 50 i faćaju sa radarom... Prije stignem kroz grad sa svom gužvom i radarima, nego preko novog mosta sa 5-6 semafora.

Uzas zivi, znaci to sa 50km/h je KATASTROFA. Svaki put odlepim kada idem kod drugara u Borcu. Ja sam relativno blizu mosta a i on je (na putu za Ovcu). Svaki put odlepim kada idem tuda ...

Link to post
Share on other sites

Pikap 1.9d mi trosi 7.7l

Kombi 2.8jtd mi trosi 8.7l

Ista voznja,isti put,isti vozac,stim sto je kombi tezi prazan 1000kg od pikapa.

Uvek je prednost na strani veceg motora.

Skuter od 500ccm mi trosio 5l

Skuter od 50ccm mi trosio 4l

A poredjenje ko dupe i oko,ovaj od 500kubika ide max 160 i ima 200ak kg a ovaj od 50 ide max 80 i ima ispod 100kg

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, smg said:

Uzas zivi, znaci to sa 50km/h je KATASTROFA. Svaki put odlepim kada idem kod drugara u Borcu. Ja sam relativno blizu mosta a i on je (na putu za Ovcu). Svaki put odlepim kada idem tuda ...

Ja sam kod poljoprivredne škole na pančevačkom putu, zadnji semafor prije pančevačkog mosta. Ne da mi se ne isplati ići preko novog mosta, nego nikako opravdanje nemam. Da kranju desnu pretvore u žutu i dignu ograničenje na 100, a da tolerišu do 120, to bi imalo smisla. Ovako... Samo lud tuda.

Link to post
Share on other sites

Ja bih se slozio sa @tatkonadzeja, bukvalno imamo istu potrosnju, iste felne i isti model auta tako da to je to, ja od dusanovca do naucno tehnoloskog parka na zvezdari imam prosek oko 8L. Zimi je znalo nekad i do 8.8L ici, nikad preko toga, neka umerena voznja sa povremenim potapanjem radi obilazenja i prestrojavanja :P a najmanja potrosnja, to bih morao da se konsultujem sa vama. Relacija Beograd - Tivat preko ibarske magistrale zlatibora i bijelog polja. Goriva sam imao nesto malo manje nego na ovoj slici (malo preko pola rezervoara): hqdefault.jpg

Dosao sam kuci i zuta lampica za rezervu se upalila sutradan kad sam se vracao iz grada. Koliko litara je rezerva? Jer ja sam racunao da sam potrosio nekih 32L a od beograda do tivta ima nekih 600km (isao sam preko sremcice jer je za Uskrs takva guzva bila kroz bg da mi je bilo bolje preci 10ak km vise nego da se guzvam od cukaricke padine do lipovackih suma, skrenuo posle one crkve desno ka belim vodama i vodovodskom do zeleznika i sremcice). Znaci tu je neki prosek bio 5.3L a nisam ga stedeo nimalo (stigao za 8h uz 2 pauze od po 10-15min) :D I sve ovo uz savet da ne gusim motor vec da kad idem uzbrdo da ga ne spustam ispod 2000 obrtaja. Npr proslo leto sam isao preko Jabuke, Pljevalja, Zabljaka itd, kraci put a prosek mi bio 6.2L, al sam zato uzbrdice hvatao u cetvrtoj brzini na 1500 obrtaja npr. Ne znam da li tripujem ili je to stvarno tako, al manje trosi kad "vise i jace rezi" (na uzbrdice naravno, po ravnom mu je svejedno) :D 

Link to post
Share on other sites

Mare cela tvoja prica bi bila precizna da si po povratku kuci natankao opet do cepa i izracunao na digitron iliti kalkulator :)

ovako gledanje u skalu i predjenu kilometrazu odokativno je decija prica

Link to post
Share on other sites

Na relaciji koju je Mare naveo meni troši 5,1. Motor 2.0d. Vožnja lagana, uz povremeno patosiranje gasa. Metoda čep-čep.

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

A ne znam kako vama kazaljka za gorivo radi, kod mene mogu da bazdare pumpu za tocenje [emoji4]

 

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Meni obori prosecnu (merenu u sprit-u) kada imam neki malo veci put na otvorenom. Nisam do sada ni jedan rezervoar tako sprzio, da vidim koji je prosek. U tom rezimu mi je i prosli auto najmanje trosio (oko 7-8l plina). Na mirnim voznjama do 80km/h. Definitivino takva voznja najvise odgovara automobilu.

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, vranjin said:

A ne znam kako vama kazaljka za gorivo radi, kod mene mogu da bazdare pumpu za tocenje emoji4.png

Ja sam takodje zadovoljan, i kako radi kazaljka i kako radi preostala km na bordu. Za razliku od onih diodica za plinske uredjaje, covek ovde moze da se osloni :) 

Link to post
Share on other sites

na svakom ispravnom BMW-u kazaljka pokazuje prilicno tacno.

Ja kad bas cepidlacim,otkljucam na tabli onu opciju 19,pa na opciji 6.1 vidim jednu polovinu tanka, na 6.2 drugu polovinu,a na 6.0 pokazuje zbirno litara u rezervoaru preostalo. I to je tacno,mozda gresi u manje od pola litre.

Link to post
Share on other sites

Moj e60 530d 160kw automatik, gradske (Podgorica )mi trosi preko ljeta 8.5-9,zimi 10-11l dok mi je otvoreni put uvijek oko 6l sve je ovo mjereno metodom cep-cep. Jednom smo cak testirali ja i drug na autoputu on sa e90 320d na 140km/h mn radi 6.brzinom na 1.800 o/min njemu slicno ali nam je trenutna potrosnja na ins. Tabli mn pokazivala oko 5l dok je njemu pokazivala oko 10l sto potvrdjuje teoriju da jaci motor rastereceniji.

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Kod mene sa 320d  (cipovan) na otvorenom putu, LInc - Kladovo, prolece, normalne voznje, jedino zadnjih 200km kroz Rumuniju sam ga gazio kad sam sisao sa auto puta, prosek bio 5,1l, mereno od cepa do cepa i po bordu isto pokazivao. Gradsku i po lokalu nikad nesto nisam gledao

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vranjin said:

Na relaciji koju je Mare naveo meni troši 5,1. Motor 2.0d. Vožnja lagana, uz povremeno patosiranje gasa. Metoda čep-čep.

Sent from my SM-G900L using Tapatalk
 

Au buraz, pa to je extra. Malo jace nego fiat stilo :-)

Mogao bi da predstavis tvoju guju

Link to post
Share on other sites