2.0d vs 3.0d


Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I to još automatik, tri osobe i pun gepek :) . Biće jednog dana predstavljen hahaha. Nešto nemam živaca ;-)

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa to je to onda, i nas je sad bilo troje i natovareni tako da to je ok. Jbg nisam mogo u povratku da tocim, iskreno mrzelo me, napunio sam dole full rezervoar jer je mnogo jeftinije gorivo i samo gas :D iskreno i ne cimam se mnogo oko te potrosnje, jednostavno auto od 150 konja ne moze da trosi ko fiat stilo i to je to. Kad sumiram potrosnju sa zadovoljstvom koju pruza bmw ipak ovo zadovoljsto mnogo vise prednjaci :D 

Link to post
Share on other sites

Iskreno, jedino zasto vodim troskove oko automobila je moj OCD :). Potrosnju pratim najvise iz razloga sto odsupanje od nekog proseka obicno znaci problem (koji je po pravilu pametnije / jeftinije resavati bolje pre nego kasnije).

Da me ne shvatite pogresno, voleo bi ja da mi trosi i 2l dizela na 100km, i da ima 200 hp, ali jebiga ne biva :). U tom nekom cenovnom rangu, na koji sam se ogranicio, ovo je nekako u BMW svetu neka sredina (kojeg ipak, slozicete se, ne kupujemo racionalno nego emotivno). Za 4-5k, moze covek puno kvalitetnije, stedvljivije i mladje vozilo da uzme od onog u BMW svetu. I kada covek pogleda ukupno koliko kosta jedan BMW star 15 godina, sa sve odrzavanjem, apsurdno je cepidlaciti u 1l na 100 km. 

A da se ne lazemo, prosecan automobil od do 100hp zadovoljava sve normalne potrebe za auotmobilom :) jedino smo nekako svi sebe ubedili da nam treba ipak nesto vise :D. Ja sam sa svojom raspalom fordacijom od 75hp stigao svuda gde sam krenuo pre 8-9 godina (bez klime, centralne i podizaca) :) a "prevrnem ocima" sada kada sednem u auto koji nema samozatamljivanje retrovizora, grejace sedista i sta ti ja znam koji bitni feature :) 

Link to post
Share on other sites

Najbolje objasnjeno :D

Ovo za potrosnju isto ja tako gledam. Merim svaki put zato sto volim da znam i zato sto vozimo stare krntije kojima svakog trenutka moze sve da crkne. Obicno promene u potrosnji odlicno pokazuju da je nesto polako krenulo po zlu!

Link to post
Share on other sites
Iskreno, jedino zasto vodim troskove oko automobila je moj OCD [emoji4]. Potrosnju pratim najvise iz razloga sto odsupanje od nekog proseka obicno znaci problem (koji je po pravilu pametnije / jeftinije resavati bolje pre nego kasnije).
Da me ne shvatite pogresno, voleo bi ja da mi trosi i 2l dizela na 100km, i da ima 200 hp, ali jebiga ne biva [emoji4]. U tom nekom cenovnom rangu, na koji sam se ogranicio, ovo je nekako u BMW svetu neka sredina (kojeg ipak, slozicete se, ne kupujemo racionalno nego emotivno). Za 4-5k, moze covek puno kvalitetnije, stedvljivije i mladje vozilo da uzme od onog u BMW svetu. I kada covek pogleda ukupno koliko kosta jedan BMW star 15 godina, sa sve odrzavanjem, apsurdno je cepidlaciti u 1l na 100 km. 
A da se ne lazemo, prosecan automobil od do 100hp zadovoljava sve normalne potrebe za auotmobilom [emoji4] jedino smo nekako svi sebe ubedili da nam treba ipak nesto vise :D. Ja sam sa svojom raspalom fordacijom od 75hp stigao svuda gde sam krenuo pre 8-9 godina (bez klime, centralne i podizaca) [emoji4] a "prevrnem ocima" sada kada sednem u auto koji nema samozatamljivanje retrovizora, grejace sedista i sta ti ja znam koji bitni feature [emoji4] 
Svaka ti je ka Njegoševa ;)

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Shy said:

 

Dredgerova disciplina je pisanje uz vetar, najjači si.. onaj sa nutelom pobednik.

Dredger zna o cemu prica, niste upuceni u detalje :)

Link to post
Share on other sites

Bmw e87 2.0d 163ks trenutna potrosnja 8.4l,najmanje sto mi je spustio je bilo 8l gradske voznje uglavnom,zimi mi nije spustao ispod 9l a znao je da dogura i do 10l.

Auto ide super motor dizne sve super ali za razliku od passata b5.5 1.9tdi i golfa 5 dizel koji mi ne prelaze 7l po gradu ovaj ubija sa potrosnjom,ali nenormalno ide za razliku od ova dva [emoji16][emoji16][emoji16]

Vozio sam e60 530d vise puta i razlika u potrosnji je kao sto je neko gore vec nspisao slicna,malo vise trosi e60 mada 530 na vecim brzinama manje trosi.

Da nije registracija 1000e definitivno bi bio e60 525d ili 530d.

 

 

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Evo i mene, grad Beograd, kreni stani, saltanje izmedju 2 i 3 hiljade obrtaja do 12- 12.5L, autoput na oko 120 oko 8-8.5L i kad idem za CG, isto neka lepa voznja, ne previse spora ne previse agresivna oko 9L. I msm da ce ici jos 0.5L dole na sve ovo, otkako sam odradio remap ecu.

Link to post
Share on other sites

Drugar vozi neki pasat b5 karavan 1.9 neki dizel neznam koji,ali je 4x4

Kuka ko ranjenik na potrosnju,nemoze ispod 10l nijedan rezim ,nikako ispod 10ke neide.

To je tuga

Link to post
Share on other sites

Znam, samo sto nije tu pricu o smanjenju registracije slusam od 2004god. Bez preterivanja.

U makedoniji drugar registrovao kola 3.5D jeste 15god I vise ali 200€ sve komplet. Sve sve

Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, ilovebigasses said:

hahahha e kuku nama :Dda znas i ove zime pred ng su isto pominjali i nista.

Uglavnom se zagreje ta prica pred izbore neke :). Toliko boljih modela za reg ima od ovog ... ali jebiga ... banana. e39 30d iz 2000 je do jaja luksuz :) jednostavno moras ozbiljan gazda da budes da bi mogao to da kupis. A f10 2015 2.0d, to je jebiga, za sirotinju :) 

Link to post
Share on other sites