2.0d vs 3.0d


Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kod nas u CG nije toliko niska registracija jer se vise gledaju kw nego kubikaza npr 2.0 dizel e60 od 120-130kw kosta isto da se registruje kao i 525d od 375-440e dok je 3.0 malo skuplji od 520-610e, dok je 535d iako je isto 3.0 865++E registracija

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Djoksa530i said:

Cudo se jos nije javio neko pametan sa komentarom tipa: ko te bije po usima da kupujes 2.5 ili 3.0, hoces kubikazu moras da platis taj luksuz :D 

Ali realno najveci crnjak je M54B22???

Link to post
Share on other sites
On 4/19/2018 at 9:46 PM, Rocco77 said:

Kod nas u CG nije toliko niska registracija jer se vise gledaju kw nego kubikaza npr 2.0 dizel e60 od 120-130kw kosta isto da se registruje kao i 525d od 375-440e dok je 3.0 malo skuplji od 520-610e, dok je 535d iako je isto 3.0 865++E registracija

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
 

E60 535D 2006god drugar upravo registrovao prva registracija  598e + 20e zeleni karton = 618e. 530d i 535d ista registracija jer to je motor 3.0

Link to post
Share on other sites

Pruzis se koliko si dug. Ko može sebi da priusti motor od 3 hiljade i više kubika, samo napred.

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
E60 535D 2006god drugar upravo registrovao prva registracija  598e + 20e zeleni karton = 618e. 530d i 535d ista registracija jer to je motor 3.0

Dje ga je registrovao brate,jer mi drug vozi 535d evo 6-7 godina i svake godine placa oko 865e registraciju,ja za mog placam 530d placam za kes u f1 tehnicki pregled 520e, a na rate bi me izaslo oko 550e. Jedine 2 solucije da je tako jeftino prosao su da vozi slabiju verziju 535d ili da je muljao nesto sa osiguranjem jer za onu jacu verziju od 210kw idu drugacije stope osiguranja i zato je dosta skuplja registracija od obicnog 530d[emoji6]

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

BMW E60 525D po bordu u gradu 8,9l na otvorenom 8,7l,vozna na auto putu 140 do 160km.Manuelni menjac,od skoro sam vlasnik i malo me cudi da je tako mala razlika grad-auto put...

Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Bombas said:

BMW E60 525D po bordu u gradu 8,9l na otvorenom 8,7l,vozna na auto putu 140 do 160km.Manuelni menjac,od skoro sam vlasnik i malo me cudi da je tako mala razlika grad-auto put...

Kontam da vise laze za potrosnju u gradu :)

Malo mi je "mala" ta potrosnja za grad. Sobzirom da moj tuce preko 8-9 (e46 2.0d) ...

Link to post
Share on other sites

Pa nije to toliko vise od recimo 2.0D. Meni po pistolju u bude izmedju 8 i 9 ... Zemun, NBG, Autokomanda, VMA i nazad ... U tvojim uslovima, vrv bi presao 9tku :) 

Link to post
Share on other sites
On 7/20/2018 at 11:54 AM, Bombas said:

BMW E60 525D po bordu u gradu 8,9l na otvorenom 8,7l,vozna na auto putu 140 do 160km.Manuelni menjac,od skoro sam vlasnik i malo me cudi da je tako mala razlika grad-auto put...

Isti auto samo automatik kod mene, ogromna razlika grad ili otvoreno  - otvoreno 6.5-8.5l zavisno od stila voznje i vrste puta, a grad 10-13l zavisno od guzve. Uglavnom mi je 7.5 na otvorenom, a 11 po gradu. Bord je tacan u 0, cak u gradu ume i malo vise da pokaze ali na nivou statisticke greske.

Link to post
Share on other sites
On 7/20/2018 at 1:05 PM, Bombas said:

Mozda i laze,provericu ja licno pa javljam?

Ne laze bord,oko 9 je stalno,e sad skinuo sam klapne sa usisne grane i zatvorio cepovima pa cemo videti da li ce da utice na potrosnju.

Link to post
Share on other sites

Nece da utice na potrosnju. Koja ti je prosecna brzina? Nemoguce je da ti trosi isto u gradu i na otvorenom, moguce je samo ako gradom zoves relaciju Mladenovac - Beograd npr :D E60 daleko vise pije po gradu jer je tezak auto i kreni stani mu nikako ne prija.

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Djoksa530i said:

Nece da utice na potrosnju. Koja ti je prosecna brzina? Nemoguce je da ti trosi isto u gradu i na otvorenom, moguce je samo ako gradom zoves relaciju Mladenovac - Beograd npr :D E60 daleko vise pije po gradu jer je tezak auto i kreni stani mu nikako ne prija.

Nemam razloga da lazem,i sam sam rekao da mi je to bas cudna razlika u potrosnji,srednju brzinu nisam trenutno u mogucnosti da proverim zato sto sam na odmoru,ali kada se vratim javljam,auto inace ne vozim u srbiji,u austriji zivim tako da ga tamo i vozim,e sad mozda ima nesto i do kvaliteta goriva,a mozda ga i ne gazim mnogo po gradu pa zato ne trosi?

Link to post
Share on other sites

Sad cu ti reci kako je kod mene, cim se brzina prosecna spusti ispod 30km/h cifra je sigurno dvocifrena, do nekih 35km/h je na granici, a preko 40km/h je ispod 9l. Takav je auto da mu odgovara veca brzina, najmanje trosi kad ga dobro zaletis pa samo odrzavas i dodajes gas kad treba, sto je i logicno...

Link to post
Share on other sites
On 7/23/2018 at 4:26 PM, Bombas said:

Nemam razloga da lazem,i sam sam rekao da mi je to bas cudna razlika u potrosnji,srednju brzinu nisam trenutno u mogucnosti da proverim zato sto sam na odmoru,ali kada se vratim javljam,auto inace ne vozim u srbiji,u austriji zivim tako da ga tamo i vozim,e sad mozda ima nesto i do kvaliteta goriva,a mozda ga i ne gazim mnogo po gradu pa zato ne trosi?

Srednja brzina 55kmh,potrosnja sa skinutim klapnama identicna staroj...oko 9l.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Stara tema ali eto ako ne smeta da je reserujem malo 🤣

Ima li ko e60 sa plinom, nebitno motor cisto me zanima kakva im je potrosnja? Neki lik na polovnim prodaje 525i i kune mi se da mi trosi 11l plina po gradu. Sta je to 1100din na 100km?kolko je realno? 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, somi92 said:

Moze 11l niz cukaricku padinu [emoji23] meni 116i turbo benzinac trosi 9,5-10l po gradu

Haha pa pretpostavljam, meni 525d trosi 11 a ovo je benzinac bez 13-14nije ali me zanima ako neko ima sa plinom iskustva kako se krece. 

Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, Djoksa530i said:

Nemoguce je da trosi 11 jos plina...

Meni 330 trosi 11 benzina, manuelni menjac i nisam u nekim guzvama vise Novi Beograd/Zemun vecernja voznja

znaci oko 15-16 plina je realnije ?

na spiritmonitor.de sam gledao i tu je potrosnja od 11-15l plina

Link to post
Share on other sites