2.0d vs 3.0d


Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

14 hours ago, Nismo said:

I ja mislim da trosi vise, a Djoksa530i piše kao da ga je supruga pitala koliko trosi…

Jahahah , za nju je 7l 😀

ja sam rekao da ne ulazim u guzve , al cak i tako je trosio 13-14 dok nije ispopravljan auto skroz. Sad moze i ovako

D04-A4-E5-D-DDDD-4496-86-EC-6-CF90-D2-F2

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Čitam temu od jutros, jer od pre mesec i po dana vozim e39 2.5d od 163 ks, automatik, karavan, pa me interesuju mišljenja i iskustva drugih vlasnika vezano za potrošnju. U subotu krenuo sa porodicom na Zlatibor, pun gepek, žena, ja i dvojica klinaca, konstantno pod klimom, bez ikakve štednje, što znači gas do poda onda kad treba... Po metodi od čepa do čepa, mererno na 125 km (na relaciji Knjaževac - Trstenik), potrošnja je 9,0 l dizela na 100 km (na multimediji pokazuje 7,1 l/100 km, što se ispostavilo kao netačno). Do sad sam prešao 520 km i, prema količini preostalog goriva, deluje mi da drži potrošnju od 9 litara. Isti uslovi vožnje (klima, pun gepek, nas četvoro...). I još jedna napomena: Isključen EGR i DPF (kako mi je rekao majstor koji je punio klimu), pa zbog toga malo jače dimi. Poređenja radi, e46, 2.0d od 150 ks, takođe automatik, karavan, pun gepek, nas četvoro, isti režim vožnje, doduše bez uključene klime, nikad nije prebacio 7 l/100 km (obično 6,5-6,8). Kad supruga vozi na relaciji Knjaževac - Loznica, potrošnja bude 5,3-5,5 l/100 km. Potrošnju u gradskoj vožnji nisam nikada ni merio nešto detaljno, ali nije katastrofalna. Neću da iznosim komentare i detalje, jer nije ni blizu gradska vožnja u Beogradu, u odnosu na Knjaževac. Interesuju me komentari vezano za potrošnju na otvorenom, i za jedan i za drugi auto.

Edited by pepsy
Link to post
Share on other sites

Baš zbog toga i pitam... Smatram da je u granicama normale, obzirom da je težak auto, konstantno pod klimom, pun... Što se tiče režima vožnje, ja jesam oštriji vozač i ne štedim ga na gasu kad zatreba, u preticanju najčešće, ali daleko od toga da je konstantno tako. Auto put još nisam testirao. 

Što se tiče 320d, istina da je žustriji, osetljiviji na gasu, da li što je lakši auto ili iz nekog drugog razloga, ne znam... Osim toga, primetio sam da 320d pali turbinu na 2000 o/min, a e39 na oko 2600-2700 o/min. To tek planiram da ispitam...

Link to post
Share on other sites

Računaj da kad voziš pod klimom auto troši 1l+,znači potrošnja ti je oko osmice kombinovane vožnje, što je i potrošnja po fabričkim specifikacijama za automatika, manuelac troši manje. Tako da to ti je to[emoji1745]

 

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ako je za poredjenje, meni je na 170kmh tu negde oko 2600-700 rpm. F10 520D 8-stepeni automatik.

Sto se potrosnje tice, mi e46 320D retko kad ispod 9 u gradu Beogradu ciste gradske (automatik). Dok sam putovao Novi Sad - BG i malo po Beogradu i Novom Sadu ... tu oko 6.5-7 .. retko kad je nabacio preko 7. Otvoreno do mora i nazad oko 6 neki deci gore dole.

F10 u gradu beogradu 7-8 ... tu negde odokativno sipanjem do cepa i deljenjem kilometara. Otvoreno ispod toga (doduse samo magistralni put).

Napominjem da vozim tu negde do +10% od ogranicenja ... da ne kazem blag sam vozac.

Link to post
Share on other sites

Znači to je to. Definitivno je i kod mene slično. E46 320d je obično oko 6,5 - 7  l/100 km na otvorenom, a e39 525d mi je konačno, na nekih 950 km pređenih, pod klimom oko 70% pređenog puta, veći deo puta pun auto, oko 15-20% gradske vožnje, ostalo na otvorenom... trošio oko 8,2 l/100 km. Istina, sa malo laganijom vožnjom i bez klime, ima mesta da se spusti i ispod 8 l/100 km, ali nebitno, i ovako sam zadovoljan. Hvala svima na komentarima i odgovorima! 

Link to post
Share on other sites