Recommended Posts

Nekako mi je uvek lakse da pisem na drugim temama i na forum sam se registrovao odavno najvise jer nisam imao pojma o BMW vozilima, da bih se informisao.

Nisam do sada predstavio nijedan svoj auto ovde. No da nabrojim istorijat bmw vozila.

Vozio sam prvo E87 2008 godiste 118d crni, mnogo dobar autic, jako lepo isao i uzeo sam ga sa 170 000km za 3 godine kod mene i brata presao je 12000km.

Otputovao je pre godinu ipo, tada sam presao u 116d automatic sa urban opremom 2012 godiste, prelep auto sivi, iskopacu slike. Auto je bio super, mnogo lepo je isao iako je 116d.

U februaru ove godine je otputovao i ovaj kec. Presao sam u 525d 2010 godiste F10. Motor 3.0 sa 204 konja. Auto vizuelno super, i po BMW Stefanovicu i mehanicki odlican, oduvek sam zeleo da vozim peticu, nisam imao u planu da ga uzimam ali sam na kraju prelomio i uzeo ga. najvise samm se dvoumio zbog skupe registracije, al prezivecu :) 

Evo nekoliko slika(odmah da kazem da nisam profi fotograf i da su slike slikane mobilnim, bolje ne umem :D )

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

viber_image.jpg

 

E sad zzasto sam rekao delovao je mehanicki ispravan. Jer mi je menjac crkao(izgubio sam prvu brzinu i rikverc samim tim D i R) posle 1000km i morao sam da radim remont menjaca, popravljen je menjac kod Lajosa u Beceju i sada je ok. Pored toga sam imao par sitnijih intervencija: silen blok, promena akumulatora, relej grejaca i sada je napokon auto sredjen.

Fale mu vece felne ali s obzirom na troskove koje sam imao i sto ide registracija to ce da saveka sledece leto, ako i tada bude u mom vlasnistvu. 

Oprema : 

S1CASELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S1CBACEA / CO2 scope

S1CDBrake Energy Regeneration

S2K1BMW LA wheel, V spoke 236

S4B9Interieurleisten Alu Feinschliff

S4URAmbient interior light

S5ADLane departure warning

S5AGLane change warning

S6AABMW TeleServices

S6ABControl, Teleservices

S6VCSTEUERUNG COMBOX

P7A2Innovation pack II

S7SPNavi Professional/m.-ph.prep. Bluetooth

S8KAOELWARTUNGSINT. 30.000KM/24MONATE

S8SCTelematics access request,country-spec.

S8TFActive pedestrian protection

S8THSPEED LIMIT INFO

S8TLTAGFAHRLICHT FRONT UND HECK AKTIV

S8TNTAGFAHRLICHT UEBER LICHTMENUE EINST

S8V1HINWEISSCHILD NCAP ENGL/DEU/ITAL

S205Automatic transmission

S223Electronic Damper Control (EDC)

S230Extra package, EU-speciifc

S255Sports leather steering wheel

S316automatic trunk lid mechanism

S320Deleted, model lettering

S423Floor mats, velours

S428Warning triangle and first aid kit

S430Interior/outside mirror with auto dip

S431Interior rear-view mirror with auto dip

S465Through-loading system

S481Sports seat

S494Seat heating driver/passenger

S502Headlight cleaning system

S508Park Distance Control (PDC)

S522Xenon Light

S524Adaptive Headlights

S548Kilometre speedo

S575Socket, lugg. comp. incl. 2. batt.

S609Navigation system, Professional

S610Head-up display

S612BMW Assist

S614Internet

S615Extended BMW Online Information

S616BMW Online

S620Voice control

S633Preparation, mobile phone, Business

S698Area-Code 2 for DVD

L801NATIONAL VERSION GERMANY

S850Additional Export tank filling

S851Language version German

S863Dealer List Europe

S879Operating instructions German

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala ljudi, danas mu je bila kontrola kod doktora :D nema vise gresaka na dijagnostici. Menjac pomalo cimne ponekad. Za 1000-1500km opet kontrola pa ako i dalje cima ide update softvera samo ECU menjaca. Posto sam saznao da moze parcijano samo to :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mali update. Nasao sam po preporuci limara/farbara, auto je na sredjivanju, zadnji branik, zatackavanje, viseslojno poliranje. Javljam rezultate :) Pa ako je dobar postavljam u odgovarajucoj temi preporuku :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Nisam se mnogo bavio izgledom koliko sam se bavio time da auto bude ispravan.

Imao sam pred zimu drivetrain error, otisao je EGR ventil, zamenjen.

Relej grejaca nije palio grejace, ispostavilo se da su neke instalacije do releja otisle te su ti kablovi zamenjeni.

Neki dihtung, neka guma kod usisne grane je otisla pa je zamenjena.

Zamenjeno je ulje u kocnicama, zadnji diskovi i plocice,napred obradjeni diskovi i zamenjene plocice.

Sto se estetike tice, jedina stvar je da sam uzeo original 19ice s gumama.

obuca.jpg

 

I jedan peh, na nekom parkingu me je neko ocesao po zadnjem braniku(naslonio se) tako da ima par ogrebotina. nisam primetio na vreme tako da nemam pojma gde i kada.

Edited by chevu1990
Link to post
Share on other sites
On 3/4/2019 at 10:36 PM, Zeljkamp said:

Jedna od najlepših felni za F10/F11. 

Slazem se. Bas sam njih ciljao, tj to mi je bio prvi izbor od tri varijante koje sam trazio Style 281 - 19"/Style 331 - 19"/Style 351m - 19". 

Razmisljao sam i o kinezima, ali em sam uzeo original em sam platio manje nego sto sam dobio ponudu za nove kineze s gumama.

Jedino sto su gume runflat, pa je malo tvrdji sada. 

Edited by chevu1990
Link to post
Share on other sites

Moj glas ide sada za ove nove amss pakete. Mislim da su oko 5k godisnje ali nesto mi je kolega napomenuo da je sada slep neogrankcena km. Vredi, ako nista, ispitati sta to tacno znaci. 

Link to post
Share on other sites

Imam ja neki AMSS paket, to nije problem. Pitanje je sta koristite i preporucujete kada nemate rezervni tocak i run on flat gume ? :) 

Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, Zeljkamp said:

Imam ja neki AMSS paket, to nije problem. Pitanje je sta koristite i preporucujete kada nemate rezervni tocak i run on flat gume ? :)

Pa jedino shto ti ostaje, set za krpljenje sa kompresorom. Zar nisi to dobio uz auto, to je standardna oprema?

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Zeljkamp said:

Imam ja neki AMSS paket, to nije problem. Pitanje je sta koristite i preporucujete kada nemate rezervni tocak i run on flat gume ? :) 

Ista prica, E91 nema rezervu.

Pored tog AMSS paketa koji je oko 2500din.

1X Sprej za krpljenje guma.

1X Kompresor na 12v

1X set za cepovanje guma, to je ona dugacka igla kroz koju se provuce "pertla" ziva guma i ubaci u rupu.

Sve to zajedno kosta mozda 5000din. Ali treba imati.

Za dalji put copavac! + naravno sve ovo.

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Zeljkamp said:

Imam i to ali sam mislio da ima nesto mimo toga. ;) 

Jurio sam copavac za F10 pre nekog vremena ali je nerealno skupo po meni, isto tako ne mozes da stavis copavac od E90(16") - probao sam, i nadjem na oglasu, covek trazi 200e kao dace za 160e.

Na kraju sam za proslu sezonu uzeo jednu od 17" felni koje su mi ostale od prethodnog auta i kupio polovnu zimsku 17icu u dimenziji. I kada putujem negde ubacim u gepek. Izaslo me 30e guma, a felnu sam imao. Ako imas vremena, na oglasu nadjes nekog ko prodaje 17" felnu jednu(ima takvih oglasa na polovnim automobilima) uzmes to za lupam 30ak evra i gumu polovnu za 30ak evra i bacis u gepek ... to je nejekonomicnije resenje. 

Link to post
Share on other sites

To je ok ako ides na dalji put sa rancem. Ako ti treba da tovaris brdo stvari tipa imas decu ides na more. Onda zaboravi na punu velicinu 17" tocka u gepeku i pakovanje za more.

Onda ili kupis copavca koji ti treba pa makar i 160e ili se pomolis bogu i pun gas.

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, marko13 said:

To je ok ako ides na dalji put sa rancem. Ako ti treba da tovaris brdo stvari tipa imas decu ides na more. Onda zaboravi na punu velicinu 17" tocka u gepeku i pakovanje za more.

Onda ili kupis copavca koji ti treba pa makar i 160e ili se pomolis bogu i pun gas.

I copavac za F10/11 je minimalno 17" malo ustedis prostora ako uzmes copavac, jako malo, neznatno ako vozis karavana :) uvek mozes u felnu da strpas one zajebancije na naduvavanje i slatkise da sakrijes od dece :D

Link to post
Share on other sites