Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

11 hours ago, Zeljkamp said:

Jel moze copavac fizicki da stane u gepek od F11 a da ne zauzima prtljazni prostor ? 

mislim da je akumulator isto kao u F10 ispod tepiha u gepeku? Ako je tako, to znaci da nema gde da se smesti copavac, osim da zauzima prtljazni prostor. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

?

Nemanja(AutoAnaliza) i ja dogovorili odavno da ukoliko bude pravio klip za F10 ustupim kola. Za vikend snimano, nije ispalo lose :)

@Djoksa530i Na brzinu radjeno u Pozarevcu pa nisam stigao da se javim, ne zameri :)

Edited by chevu1990
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 3/21/2019 at 12:40 AM, ilovebigasses said:

Brat, top :-)))) bruka odradjeno sve. Auto odlican ?

Hvala hvala :)

Mali update u vezi nekih stvari. Negde pre nove godine sam promenio EGR ventil kod Radica, menjane mi instalacije do releja grejaca i neki dihtung usisne grane na povratnom delu. To sam napisao i pre nekog vremena al rekoh da ubacim iu kontekst. 

Pre nekih mesec dana nabavih dijagnostiku i s vremena na vreme ocitavam greske. Imao sam stalnu gresku za EGR cooler, bypass flap, open circuit. Nazvao sam Radica covek mi je trzio 400e jer je po njemu otisao kuler EGR. 

Od @nidzola_e39 dobih preporuku da odem do BMW Drinjak pre nekog vremena, u bul. Oslobodjenja, zaputim se tamo. Decko koji nije glavni majstor radio sam ovu subotu i uzme da cacka oko EGR-a. Ispostavi se da je postojala neka raskacena zica i da zbog toga EGR nije uopste radio. Sve lepo zakacio, izolovao i greske vise nema. Sve za 20e. 

Tako majstora i promenih.

@mzex Hvala na dijagnostici ;)

Edited by chevu1990
Link to post
Share on other sites

Kod njih sam kupovao delove jos od 2003. Dok nije bila poplava ovih gazela, antilopa i ostalih turskih dilera... Kod njih se znalo da uvek mogu da dovezu original deo iz DE ako treba nesto. Cena je nekada znala da bude jaca nego npr Alone ali dobijes DEO!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Na sugestiju Belog(majstor u servisu) odradjene neke stvari koje je primetio tokom malog servisa. Auto je mastio kod poklopca ventila i kod kucista filtera ulja.

Kopkalo me je i svrbeo me je malo dzep, pa sam resio ovo da uradim. Takodje sam osecao malo da je vazduh koji ulazi u kabinu malo smrdljiv(kao izduvni gasovi). Ovo sam osecao samo ja, ne i drugi koji se voze samnom i zato sam bio u tripu da ja umisljam.  Ispostavlja se da nisam umislio vec da je pustao na nekim gumicama dim te je to prljalo vazduh koji ulazi u kabinu.

Auto ima predjenih 245 000km. Uradjeno sledece.

Mali servis pre oko 700km , svi filteri promenjeni i sipano original ulje. 

Ciscenje/pranje :

-usisna grana

- hladnjak 

- hladnjak menjaca

- hladnjak interkulera

Zamena:

- dihtung poklopca ventila

- dihtung filtera ulja

- termostat i kuciste termostata

- Racve i dihtunzi ispod usisne grane

- senzor dpf-a

- jos neke silne gumice

Rezultat: auto je mnogo reaktivniji, prima gas na najmanje pipanje papucice i mnogo bolje vuce u startu. Vaduh u kabini kao jutarnji na kosutnjaku :D potrosnja oko 0.5l dole u odnosu na pre. 

E sad, auto mi ima jos jednu gresku vezanu za jonizator. Majstori su dosli do mesta gde treba da postoji jonizator, medjutim na tom mestu je sundjer, fabricki i nema instalacija za koje se vezuje jonizator. Tako da ta greska nije resena. Ako neko ima iskustva s ovim, neka napise, ili neka posalje na pp. Po majstorima greska ne utice ni na sta te ne mora nista da se dira. 

greska je "8011FD: Ionizer: Signal line, short circuit to ground or open circuit". Na mestu gde treba da je jonizator nema instalacija/kablova a mesto je popunjeno sundjerom fabricki. 

 

 

 

Edited by chevu1990
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Na 248 000 sredjen enterijer, dubinsko + keramicka zastita koze Gyeon. Osvezilo je dosta enterijer. Stavljene nove papucice, stavio novo vece idrive dugme. 

250 000km ~ Jubilej i opet otvaranje novcanika pred letovanje.

Promenjena remenica radilice, na autu je bila BMW originalna. Stavljena na 185 000 u ovlascenom servisu, popucala guma oko srca i oko metalnog dela na koji naleze kais posle 65 000km...sta reci, kvalitet. 

Stavljena nova Corteco remenica, nova 3 spanera i kais iz originala ~ 650e 

 

Edited by chevu1990
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ilovebigasses said:

Ja stavio nov iz originala (Delte) pre 2 god 175e. 100e mi trazili za remont 😁

Nisam se raspitao za cenu novog pre rada. Mene je s rukama ukupno sve izaslo 100e promenjen mi je automat alnasera, prethodni lepio ili tako nesto. Ono sto sam javljao da auto kada se duge greje pregreje alnaser i javi ignition fault. Kazu sada ne bi smelo da se ponovo to desava.

Edited by chevu1990
Link to post
Share on other sites

Ajde jos jedan update, jos nije postavljeno ali posto mi je pukla plastika na desnom tapaciru kod rukohvata. a i na centralnom ventilacionom otvoru mi se poj**ala plasticna resetka pre nekog vremena to je naruceno.

Stiglo sve novo uzeto preko Ebay.

Trenutno sam na odmoru pa cu da okacim slike kada se vratim i montiram.

Sto se enterijera tice ostale jos da se promene plastike uvale vrata, pre sto godina sam u odvojenoj temi pisao da je to mnogo lose uradjeno na F10. I ostaju ona donja prednja ramena koja sam pominjao. 

@ilovebigasses
Mislio sam da ih remontujem(ramena), cuo sam da ima decko u KG napravi ih da budu kao fabricka, posalju se kurirom on vrati kurirom sredjena.

Nova me za zamenom izlaze 240e Lamforder, a kazu da dodje istog kvaliteta kao kada se remontuju/repariraju. Njie novac problem, samo sta je bolje uraditi.

Edited by chevu1990
Link to post
Share on other sites

Paaa vidi, caletu remontovali kod Laste komoletan trap na Renou i 3,4 god je to trajalo i bilo dobro. Odem ja remontujem ramena prednja (4 kom) vozio jedno 2 god max, auto mi bio tvrdji malo, stalno volan tresao nikada nisam mogao idelano da ga napravim. Stavim na levu stranu delphi na desnu Lamforder (HD cini mi se) i sve super 😁 e sad sta da ti kazem nznm. Bilo je malo jeftinije mozda 50 ak e ali sta savetovati jbm ga 😁 neko ce reci valja neko ce reci ne valja. Probaj, vidi i ja sam cuo za te u KG da su najbolji za repariranje. Ali za sada ja licno cu ipak uzimati nove delove trapa 😊

Link to post
Share on other sites

Ja već godinama repariram kod Tejovića iz Kg i na prošloj i sadašnjoj e39ki. I baš sam zadovoljan. Pošalju ti repariranu ti vratiš tvoju i to je to.

Link to post
Share on other sites

Ja imam repariranu (radio sam u garage M kod Ace, ne znam gde salje). Za sada nemam primedbi ... mislim da je proslo tu negde oko godinu dana ... Sve 5 sto bi se reklo.

Link to post
Share on other sites

Vuche, jesi li siguran da se ona mgu reparirati? :) Jer su izlivena, aluminijumska, sa zatvorenom kuglom skroz. Elem, ta ramena su imala neku greshku fabrichku (ajde da tako kazhem), i skoro na svakom F10 se mjenjaju obavezno.  Novi dio jer revidiran, ne odlazi vishe tako kao taj originalni. Ovo je iz prve ruke info, jer sam ih ja bio mjenjao na F10, i upravo to sam saznao u BMW servisu.

Link to post
Share on other sites

Vozio sam i nova i repariranA. Reparirana rade posao, al nije to to. Bude tvrdji nekako na volanu i ne osetis asfalt kako treba kad vozis reparirana. Jednostavo nije to to.

Repariram trap na stilu karavanu, on mi je za posao, stalni nesto teglim s njim po losim putevima. Na reparirane isto imam garanciju godinu dana i onda kad nesto sjebem oteram kod trapadzije i kazem mu druze, lupa, pod garancijom je, uresavaj. 

.

Link to post
Share on other sites