Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

6 hours ago, dredger said:

Navikao si.

Nije navikao, nego je leglo sve kako treba, ne 100%, ali je leglo. Drugo je Alfa sa dve viljuske po tocku.

Link to post
Share on other sites

Ma stavljao sam reparirane i na stila i na alfu. Drugar stavio na e60. Nuzno zlo ako mene pitate. Al dobra je cena jbg. Ja na e60 ne bi stavljao, a ni na f10.

Link to post
Share on other sites

Na “fabrika” ugodjaj u voznji odmah treba zaboraviti, to se slazem, ali daleko je to onoga kao sto ti predstavljas, zbog loseg iskustva, naravno. 🙂

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
9 hours ago, StunterSM said:

Ja sam na 240.000km moje.. rupu si zakrpio?

Da, da, pa od tebe na temi videh, istrazih zasto se to radi, i rekoh da ne rizikujem da upadne neka klapnica u motor, pritom mi javio gresku da motorcic okrece ali kasni 120 stepeni na testu klapnica(ja pokrenuo test na ISTA programu). Rupa zakrpljena, izgitovano, ismirglano, kao da je nikada nije bilo :) 
Ne znam jel umisljam ali kao da mi malo bolje povlaci auto u nizim brzinama? 

Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, chevu1990 said:

Da, da, pa od tebe na temi videh, istrazih zasto se to radi, i rekoh da ne rizikujem da upadne neka klapnica u motor, pritom mi javio gresku da motorcic okrece ali kasni 120 stepeni na testu klapnica(ja pokrenuo test na ISTA programu). Rupa zakrpljena, izgitovano, ismirglano, kao da je nikada nije bilo :) 
Ne znam jel umisljam ali kao da mi malo bolje povlaci auto u nizim brzinama? 

Pa ako ti je ISTA pokazala greshku na testu klapnica, onda je moguce da ti sada bolje povlachi. Te klapnice sluzhe da smanje emisiju CO2 na niskim obrtajima, tako da djelomichno zatvore usis. Ako je tebi kasnio aktuator, onda je mozhda duzhe vremena ostavljao klapne zatvorene, i eto ti manje snage na nizhim obrtajima :)

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, mzex said:

Pa ako ti je ISTA pokazala greshku na testu klapnica, onda je moguce da ti sada bolje povlachi. Te klapnice sluzhe da smanje emisiju CO2 na niskim obrtajima, tako da djelomichno zatvore usis. Ako je tebi kasnio aktuator, onda je mozhda duzhe vremena ostavljao klapne zatvorene, i eto ti manje snage na nizhim obrtajima :)

Ima smisla kao i uvek, hvala @mzex izgleda da nisam lud jos uvek :) 

Edited by chevu1990
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, StunterSM said:

Povlaci bolje jer ti je pustao boost na rupu oko osovinice.. uzas

Pritom je pre 6000 skidana grana prana i ciscena, bila je prilicno cista, menjane sve gumice itd, i opet je javio gresku... Bolje ovako skinuti i mirna glava. 

Edited by chevu1990
Link to post
Share on other sites
2 hours ago, StunterSM said:

Da, ali ona gumica sto ide oko osovinice otisla, zbog lufta u osovini. I tu je pritisak pustao malo verovatno. I kod mene ide bolje auto na manjim od kad je rupa zacepljena. 

@StunterSM @mzex Misljenje o blankiranju i gasenju EGR, vadjenju DPF i stavljanju straight pipe na mesto istog. Naravno da se iskodira da nema vise DPF i EGR???

Link to post
Share on other sites

Ja cu ipak samo egr izbaciti, kompletan sa hladnjakom. Dpf ostaje ipak jer je ujedno i katalizator u njemu. Dobro obrati paznju na njegov rad, ja sam uzeo kvalitetan bluetooth uredjaj i platio app bimmerlink. Povremeno pogledam status dpf-a, baterije, gresaka itd. E da, da te obradujem, preventivno sam skinuo alternator i po mom misljenju je mogao jos mesec dana 😂 Novi regler, dva lezaja i ruke 5300din. Proveri to. Ja cu i alnaser ovih dana kad se bude radio mali servis.

Link to post
Share on other sites

@StunterSM Pratim DPF preko ISTA programa koju mi je dao @mzex i radi posao, pratim i dizne, tako sam otkrio za klapnice odnosno motorcic itd. EGR sam menjao ventil, hladnjak je pri zadnjoj proveri bio dobar. Greske sve moguce pratim takodje preko ISTA programa.  Alnaser sam remontovao skoro, alternator koliko sam video lepo puni ako je verovati kompjuteru, a fizicko stanje nemam pojma kakvo je.  Menjam ulje sledece nedelje pa ce majstor to sve iskontrolisati. 
Ne znam samo jel od EGR parametara zavisi regeneracija, to bi trebalo proveriti pre skidanja i blankiranja da se sve to lepo iskodira da se ne gleda ... 

Link to post
Share on other sites

Moj je lepo radio ali cetkice dosle do kraja. A one su na regleru. Mislim da nema veze egr i dpf. Samo hoce da izgori grana kad ostane otvoren, a i hladnjak zna da ode na ovim nasim kilometrazama.. Kad ga izbacim javljam sta i kako je proslo. Set za blokadu imam vec, samo vremena da nadjem

Link to post
Share on other sites
On 12/21/2019 at 9:27 AM, mzex said:

@chevu1990 Nemoj da skidash DPF, oborice te na tehnichkom kad krenu da kontrolishu to.

Iako to najavljuju od 2021-ve, mislim da od toga neće biti ništa.

Ja lično sam za strog ali pravedan tehnički po svakom pitanju, od svetala, kočnica, ogibljenja, pa i izduvnih gasova, jer previše je onih bez DPF, sa lošim čipom, neispravnim motorima itd, vazduh koji udišemo je katastrofa. 

Ali opet shvatam tužnu realnost Srbije, tako da sve to mora polako i postepeno. Da se recimo prve godinu-dve eliminišu sa ulica vozila koja su baš skroz katastrofa, oni koji prebacuju  granicu 4-5 i više puta, a ne da tehničkom padaš ako si premašio samo za 20% recimo. Pa onda par godina kasnije da ta tolerancija padne, tako da se za 5-6 godina svi prodišemo...

I bukvalno odmah bih zabranio uvoz Evro3, a u tehničko ispitivanje vozila pri uvozu uveo strogu proveru izduvnih gasova, pa nek uvoznici paze kakve krševe uvoze i valjaju građanima.

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

Ja mislim da od toga nema nista, bar u skorije vreme, jer takvih vozila ima bas mnogo. Drzava sigurno nece vecinski broj vozila iskljuciti iz saobracaja, jer im kroz registraciju, osiguranja, gorivo, akcize itd ta vozila donose mnogo mnogo novca, a toliko para se ne bi niko odrekao, pogotovo nasi politicari. 

Link to post
Share on other sites

Ideja iza skidanja DPF je sledeca, izvuci ga celog, zameniti straight pipe cevkom, sacuvati staru mapu, sacuvati DPF, ukodirati novu mapu.  najveci razlog je kvalitet naseg goriva koji dovodi do zacepljenja mnogo brze nego gorivo u nekoj evropskoj zemlji, npr Slo @mzex :). 

Egr sam planirao kao i @StunterSM da zatvorim sa setom za blankiranje i ista prica da se sacuva i EGR i Hladnjak i mapa kada je bio na autu i da se iskodira kao da ga nema.

Pa kada krene zakon, koji po mojoj licnoj proceni nece pre 2025, moze da se vrati,a do tada ko ziv ko mrtav, i ko zna koji auto cu da vozim :)

A i kada bude taj zakon, ovo je Srbija, mocice na mufte sve :)


 

Link to post
Share on other sites
On 12/24/2019 at 3:46 PM, StunterSM said:

Ajde slikaj posle voznje, nemoj tu da nam dajes tek obrisano 😂

I dalje nema greske ~1000km od slikanja :)

257 000 - promenjeno ulje i filter 5w-30 bmw ulje, knecht filter + promenjena oba prednja donja ramena ono sto sam pominjao pre 10kkm.

@StunterSM Koje su posledice/manifestacije kada ispuca hard guma? Kada se smota volan i naglo da gas, oseti se mali udarac pri kretanju, sta bi to moglo da bude? Pregledani silen blokovi, zdravi, hard guma ima brazde nije ispucala, diferencijal nema vidljivog lufta(bar tako mehanicar kaze).

Link to post
Share on other sites