Recommended Posts

Kad ispuca na caurama kao na slici(i manje) onda mozes da imas taj zvuk. Znaci caure kad u gumi dobio prostora. A ovako ako je sve dobro samo par procepa na gumi bas neces imati problema, za sad. Ali je za menjanje. Preskoci febi kad budes menjao


attachment.php?attachmentid=1572341&stc=

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne bi trebalo hard guma na automatiku da strada do velikih km, dok mene do 400k km nije dala nikakve znakove ostecenja (imao full istoriju od prvog dana sve sam prevodio sa holandskog da vidim sta je menjano). Na m57 manuelcima iz mog iskustva oko 300k strada, naravno sve zavisi od voznje 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Nisam dugo nista pisao. stiglo se do 265 000km, slabo vozen auto zbog korone. 

U medjuvremenu sam uradio veliki servis(lanci, lancanici, sve propratno).

neki silni dihtunzi, gumice itd. pomenjani, sanirana neka pukotina na nekoj plastici(kada je motor bio napolju video sam sta je u pitanju).

Provereni lezajevi, u savrsenom stanju

uradjen komplet mali servis pored velikog servisa

promenjena zadnja guma kardana, jer je bila ispucala.

Izvadjen DPF, zatvoren EGR.

Proverena turbina, nije za remont, dobra je

Ponovo predihtovana i ociscena usisna grana

Imao sam i mali peh, cesanje, levo krilo, samo ispolirano, nema ostecenja.

Sve uradjeno jer sam resio da auto ostane kod mene jos bar 2 godine.

Sve u svemu drugi auto. 

Minimalno dimi pri velikom briju obrtaja na uzbrdici(pisem zbog DPF EGR)

 

Pitanje za forumase, treba da sredim felne, letnji set, 19ice. Dobio sam ponudu na 360eura i to mi je previse za sredjivanje ivice velne(pokrivljeno od ivicnjaka) i pripremu i farbanje.

Da li mozete da preporucite nekog za sredjivanje felni, ko je normalan s cenama i da pristojno radi? Ne treba mi Pablo Pikaso za felne, samo da pristojno sredi. :) 

Link to post
Share on other sites