Recommended Posts

Evo da se predstavim kao sto je red, vozim vec više od dve godine e90 325i n52b25 i nadam se da cu ovde naci neke korisne savete po pitanju ovog modela, a naročito motora  koji  je poprilicno redak na ovim našim prostorima.

Link to post
Share on other sites

Dobro dosao, e ovo me zanima, niko vise nema benzince. E90 ni od korova pogotovo 2.5

Kakav je za voznju, to je uvek bila jedina prava trojka za mene jos od e30,e36...

Zna se kad sednes I stisnes 2.5 samo osmeh, zvuk sestaka kad zagrmi uff :-)

Link to post
Share on other sites

Da bas ih ima retko, a nazalost takva je i situacija sa delovima kad nesto zatreba.Ja ga koristim samo za putovanje, dosta brz i tih auto. Zna  da potrosi malo vise pogotovo po gradu al dobro automatik je.

A o zvuku sta da se prica?

 

Link to post
Share on other sites

Redovan servis je oko 110-120e, ulje 10w60 jel njega trosi dosta manje nego 5w40 ..i filteri  s tim sto ja imam k&n panel pečurku pa to ne menjam. Dosta toga sam izmenjao za ove dve godine al to je malo do nebrige prethodnog vlasnika kod koga se ovaj primerak slucajno nasao pa je morao da se dovede u red? za ovih 80 000 km koliko sam ja presao sa njim (250 000 km na satu) najveći kvar je bio zimus kompresor klime. Posto me zadesio na putu( alternator, anlaser i kompresor na istom kaisu) Bila je velika zajebancija naci deo u sto kracem periodu. Kupljen neki zamenski al je trajao samo do bgd i onda je morao original da se stavi ponovo pa je ta cela igrarija kostala boga oca. Samo original  kompresor je 500 e? isti ide na m- model .tad uradjen I  alternator, anlaser, remenice kais...Al to je sve kostalo kao i za bilo koji drugi auto.

Znaju bobine i svecice da prave problem al kad se sve zameni radi kao sat.  

Na otvorenom trosi oko 8,5-9L do 140 km/h , ako se vozi 180-200 12L, po gradu i do 15L. Neki prosek 10-11 L

Ugradjen je plinski uredjaj, ja ga korisim po gradu i cesto se desi da upali chek, navodno zbog plina.  Zamenje i dve sonde posle katalizatora al i dalje ponekad pali chek pa sad zbog čega ne znam al mi opasno ide na zivce jer pokazuje da su iste sonde u pitanju?? Sonde su pritom orignal Bosh kao u prvoj ugradnji..Pritom auto radi sve normalno? Eto to je ukratko oko Odrzavanja.

Generalno pouzdan  auto,  mana je mozda  sto  bas nema svuda delova, pogotovo ne odmah   i vecina toga mora da se stavi original sto zna da kosta podosta kao i za svakog bmw-a  

I naravno registracija u srb. 

Link to post
Share on other sites

Lep opis. Sto se tice Check sto ti pali. To pali svaki koji ima plin, meni to pali na svim kolima, pezo, skoda itd... svaki. Ko ima plin bez toga ne moze. To je cena plina.

Ne obracaj paznju ni najmanje.

Link to post
Share on other sites

Iskreno ne znam sta znaci kad se kaze da ne podnosi plin  najbolje. Ono sto znam da ovaj motor nema nesto pod ili nad pritisak(nisam siguran) valjda u usisnoj grani, što je potrebno plinskom kompu da ocita mapu benzina kako bi regulisao plinsku, al zato postoji i poseban uredjaj za valvetronic motore pa sve radi ok. Razlika  na plin i benz naravno postoji al nije toliko primetna u normalnoj voznji. Ako se vrti malo  žešće onda  naravno da je bolje na benz i to ako je moguće 100 oktana ?Iskreno kad   putujem malo brze preko 170... često znam da vozim na plin i nisam primetio nekakvu drasticnu razliku. Eto kazem jedino ponekad taj chek koji bode Oči i druga mana zbog koje cu verovatno uskoro menjati makinu je sto je gepek dosta manji zbog boce koja mora da stoji tamo. Nesto sam citao da chek mozda pali i Zbog Ecu kompa, treba da se apdejtuje ili sta vec pa cu proveriti i sta se desava sa tim kad su sonde vec nove?

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, marko13 said:

Lep opis. Sto se tice Check sto ti pali. To pali svaki koji ima plin, meni to pali na svim kolima, pezo, skoda itd... svaki. Ko ima plin bez toga ne moze. To je cena plina.

Ne obracaj paznju ni najmanje.

Nije tacno.

Dobar, strpljiv majstor, odgovarajuci uredjaj za motor......i ne sme da pali bilo kakvu lampicu.

Link to post
Share on other sites

Aha, vazi... moze da ga nasteluje dok ne promenis pumpu I smesu... 

Nikad ga neces dobiti da traje. Moze da ne pali mesec dva I opet ce. Kada samo u mili sekundi izbaci pogresan parametar zbog pogresne smese.

Imao u kuci 3 razlicita auta na plin. Sada dva. Plin je samo nuzno zlo! Prezvakana prica. Ko mora jbg ali plin je dobar samo za sporet I grejanje.

Benzin je za kola!

Link to post
Share on other sites

Ma meni iskreno kad vidim chek ide na k... jer ja volim da sve bude cakim pakum. Pali te dve greske 29f4 i 29f5 (bank 2  sonda 1 i sonda 2)i na benz i na plinu. Onda sam resio da zamenim obe sonde i posle 100 km upali iste greske??Pritom vozen samo na benz. Katalizator je ok, mada bi trebalo da se izmeri nivo gasova...

Citao sam na nekom stranom forumu da je neki sa istim motorom imao istu situaciju i onda je premostio žutu zicu ne znam kako i nije mu vise palio gresku.

majstor u slo koji je menjao sonde kaze da moze tako da se sprzi komp...kako god morace neki bmw znalac da se malo pozabavi ovim. Jel to posao za nekog elektricara??

Pritom sve radi ok ne brljavi obrtajima na leru i tako to...

Link to post
Share on other sites

Ako nekoliko dana vozis samo i iskljucivo  na benzin, i ne pali nikakvu lampicu, onda je to posao za plinadziju. Greska na sondama je 99% posledica, a ne uzrok.

I opet, nije tacno da mora na plinu da pali gresku. Zasto bi, ako je za svaku situaciju i sva opterecenja motora optimalna smesa? A optimalna je, ako je majstor nasteluje, a to treba da s zna, a ne samo autoadaptacija i udri.

Ista stvar kao sa cipovanjem turbo motora, kad ti uradi strucnjak, sve funkcionise idealno i nema problema.

 

BTW, u zadnjih desetak godina imao sam dva bmw-a na plin i vise drugih automobila takodje na plin i ni na jednom nije svetlela check lampica.

Ali npr. u oba bmw-a ugradjivao IvanT,(AC Rasic iz BG), a on zna posao.

 

Link to post
Share on other sites

E ovde je ugradjivao neko drugi....al od kad je kod mene odrzava se kod Rasica. Evo zadnjih 10 dana od kad su zamenjene sonde se vozi samo na benz i pali chek. Od toga 90% kilometraze na otvorenom. Preporuka za nekog majstora u bgd koji moze da utvrdi uzrok?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...