BMW e46 320D 110kw


Recommended Posts

Pozdrav ljudi, nov sam vlasnik bmw e46, nemam srece s njim i to je.. Crkla mi je pumpa visokog pritiska, medjutim poslao sam je na reparaciju izaslo to mene 150e, al kazu majstori da pumpa nikad ne crkava sama od sebe, nego da na kolima jos nesto nije ispravno cim je ona crkla, pa moguce i dizne.. U pitanju je restilizovana limuzina model 2003  god i bas me je skenjao auto.. pa me zanima dal je imao ko slicnog iskustva i da podeli sa mnom ako zeli?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da, BMW... ?

To je ono, ako si se slucajno do sada drogirao javi se dileru i kazi da neces vise posto sva sredstva moras da preusmeris na drugu stranu i nemas vise para da se drogiras kao covek ?

Link to post
Share on other sites

Nije problem u kvaru od 20000 din, nego sto me drka pa rastura.. Pre nego sto je vrisnula pumpa vukao je ko mrtav tek posle 3000 obrtaja i to trgne oce da pokida sve zivo, e onda je crkla pumpa, pa majstori nesto spominju dizne, a verovatno je sledeca turbina.. :D bolje da sam poceo da se drogiram :D

Link to post
Share on other sites

Ako je crkla pumpa, onda treba da se ispere ceo sistem, da se ocisti rezeorvar i provere dizne. Opiljci iz potrosene pumpe su verovatno i ostetili dizne, pa ih obavezno treba proveriti.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Agonija se nastavlja. oterao kod majstora mislio da su losi nosaci motora, medjutim majstori kazu zamajac, kad se vec skida zamajac i kvacilo ide u kompletu kad se vec skida menjac. Poruceno cekam da stigne, pa turbina pocela da zvizdi, pri ubrzavanju nije strasno cuje se al pri promeni brzine fijuce lepo, ko voz da vozim :) skidano crevo turbine gledali majstori kazu masna je al nije losa. Teraj u auspuh servis.. Pa moram i u auspuh servis.. Neverovatno koliko me auto ocrnio, za ove novce koje sam dao do sad za njega, dobru e90 bi uzeo.. Al sta je tu je, posle j... nema kajanja.

p.s. Samo delim svoja iskustva sa svojim bmw-om :)

Link to post
Share on other sites

Cuo sam i da lomi radilicu ako se ne menja  zamajac na vreme, sumnjam iskreno da cu ga zadrzati. Kad jednom krene to ne staje da se kvari.. prodati i uzeti mozda benzinca kupe e46.

Link to post
Share on other sites

Ljudi, sutra sam dogovorio da teram bmw u auspuh servis. Ali sam nesto skeptican da mu turbo pisti zbog auspuha, majstor je pregledao creva turba i kazu da su dobra, i kaze da je turbina takodje dobra. 

Dakle desava se to da kad vozim auto pri punjenju se turbo cuje al ne tako kao kad pustim gas , tj stisnem kvacilo da presaltam brzinu tad zahuce ko voz da vozim, kao sova ne mogu da opisem zvuk, cujem ga i muziku kad pustim i uzasno me izludjuje. 

jel imao ko kakvog iskustva, jel realno da turbina pisti zbog auspuha busnog ili nesto slicno, ne bi bas da me oderu u auspuh servisu, a ono isto bude?

Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Fandjo92 said:

Ljudi, sutra sam dogovorio da teram bmw u auspuh servis. Ali sam nesto skeptican da mu turbo pisti zbog auspuha, majstor je pregledao creva turba i kazu da su dobra, i kaze da je turbina takodje dobra. 

Dakle desava se to da kad vozim auto pri punjenju se turbo cuje al ne tako kao kad pustim gas , tj stisnem kvacilo da presaltam brzinu tad zahuce ko voz da vozim, kao sova ne mogu da opisem zvuk, cujem ga i muziku kad pustim i uzasno me izludjuje. 

jel imao ko kakvog iskustva, jel realno da turbina pisti zbog auspuha busnog ili nesto slicno, ne bi bas da me oderu u auspuh servisu, a ono isto bude?

Ako kada vozis recimo u drugoj i ubrzavas, zatim stisnes kvacilo i cujes kratak huk, koji se zavrsi cim treca uhvati prenos, znaci da ti je auspuh otprilike na sredini auta dobro busak, cak mozda i pukao.

U svakom slucaju, bio ti skeptican ili ne, prvo to moras proveriti, pa onda dalje gledaj, turbinu i sl.

Link to post
Share on other sites

upravo to druze, kratak huk i tako pri svakoj brzini.. inace vuce ko lud, juce sam ga vozio 190 ko od sale.. jbm ga ide sutra kod straleta na novi beograd pa javljam sta sam uradio.

Link to post
Share on other sites

Kod M47 motora, cev auspuha najcesce puca na ovoj krivini, ali ne huči:

65_AFB4_C9_7504_410_A_8_EFA_091_CAAE5566

 

S obzirom na da to je u pitanju huk, tebi je ocigledno cev na pukla na sredini auta, pre ulaza u katalizator, slika:

57120_B5_F_808_B_480_E_8955_564_E09_DE6_

Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo, auto je u auspuh servisu, sad zvali kazu da je flex crevo puklo i da treba da se zameni.. Rekao sam da menjaju, pa Nadam se da ce prestati da urla turbina i da je to bio razlog. 

Link to post
Share on other sites

I to se desava, redje nego na cevi. Drago mi je da si resio problem. Sada bi valjalo otkriti zasto je flekso cev pukla, sta je stvaralo tolike vibracije, da si to nosaci motora ili nesto ozbiljnije...

Link to post
Share on other sites

Ma vazi, kapa dole kome trosi 6L u gradu. Sreca pa imam 70% otvorenog puta. Ali u gradu mi siba 7.5-8 bez problema.

Da mi je grad 70% ne bih nikada kupio velikog dizela 2.0 ili vece. Ko je stalno u gradu je suludo imati ista vise od 1.6 benzina. Mozda neki 1.3 miltijet i cao..

Link to post
Share on other sites

Pa ako ga vozis penzionerski do 2000 obrtaja po gradu moze da se spusti ispod 7l garantujem, al naravno nema sibanja od semafora do semafora.. Meni na bordu sad pokazuje 9l al ja ga ne stedim.. ustedeo 500din na gorivu, a vozio 1.3 motor, pa kad krenes na more sa njim ovi noviji kamioni te lagano obilaze, meni to ne treba :D jesam u gradu ali sam sa sela, pa imam kombinovane voznje, naulagao sam se u bmw al sluzi me sad lepo.

Link to post
Share on other sites