BMW e46 320D 110kw


Recommended Posts

Ja stvano ne vozim brzo, ne lozim se na to od semafora do semafora, znaci skroz opusteno i opet cepa potrosnja grad. Klima naravno uvek radi ali opet cepa potrosnja.

Sto se tice te potrosnje i kubikaze voznje. Bas pricam sa drugarima koji voze isto svi 2.0 ili jace kubikaze. Dosli smo do istog zakljucka.

Bacanje para u svakom pogledu. Nismo vise klinci da se lozimo na to. A realno zivot izgleda ovako.

Vozis 363 dana godisnje po gradu ili neki lokal do 50-100km dalje.

A onda 2 dana kao ides na more vauu, a sada ne smes ni da predjes 120km/h a to moze i Fiat Punto 1.2 Benzin.

Situacija od pre mesec dana auto put BG-NS ide brat vozi oko 120km/h ide pored Jugo malo manje i kaze obilazi ih Ferari sa mozda 125km/h ?

Svi idu isto... avioni, kamioni bla bla a svi na kraju cepamo 120km/ :D

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa ja sipam za 2000, predjem neki 140-160km, kombinovane voznje, sto je za mene idealno, pre ovog bmw sam vozio pezo 307, motor 2.0hdi, 79kw trosio mi vise neg bendza. A 1.2 motor, ce mozda potrositi 5l, sto je oko 1000 din.. Sto i nije neka usteda, a smorice se svako ko sedne iz 2.0 u 1.2 motor, ma koliko tvrdio da ga ne zanima jurcanje :) 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Fandjo92 said:

Pa ja sipam za 2000, predjem neki 140-160km, kombinovane voznje, sto je za mene idealno, pre ovog bmw sam vozio pezo 307, motor 2.0hdi, 79kw trosio mi vise neg bendza. A 1.2 motor, ce mozda potrositi 5l, sto je oko 1000 din.. Sto i nije neka usteda, a smorice se svako ko sedne iz 2.0 u 1.2 motor, ma koliko tvrdio da ga ne zanima jurcanje :) 

Nije ušteda ako voziš 5000 km godišnje. Meni litra igra ozbiljno letovanje na godinu dana i 35 - 50k km. (i još jedan auto od oko 15k godišnje) ;). Vozim 2.0D, uzeo sam 150hp da vidim kako izgleda i mogu da ti kažem isti djoka kao dizel od 100hp za moj stil voznje. A matorci imaju Oktaviju, koja po svakom pogledu što se finansija tiče tuče mog bembejca. 

Mislim, lepo je to sto volimo BMW, zato smo i na ovom forumu. Ali ajte molim vas da se ne zavaravamo, štednja i polovni BMW ne idu u isti domen razmatranja. O novim ne bi ni da pričam, niti imam iskustva niti dovoljno poznajem materiju (ali kontam da na servis i amortizaciju daš ozbiljan novac koji ja nisam spreman da dam i / ili nemam da dam).

Ja vozim e46 320D automatik, u gradu bije i do 9. Na otvorenom ne mogu ispod 6 da ga spustim da jebe rak raka (sa voznjom do 120-130). Regionalni hoće da bude oko 5.5. Pričam o čep/čep merenju (koga interesuje, moj sprit monitor  823342_2.png ) Znam 30 ljudi koji voze dizela od 140-150 konja i svima je potrošnja tu negde (pola litre gore dole). Tako da u te bajke u gradu 6l, to je možda za dečicu ili za ljude koji moraju prevashodno sebe da ubede u tu priču.

Da li nam je bitna potrošnja, pa svaka treća tema ovde i na fejsbuk grupi je upravo potrošnja. Omašen koncept kada kupuješ BMW :) ako mene pitate.

Link to post
Share on other sites

Slazem se ja druze, al ta octavia od 100hp koja je potrosnja, sad kazi 6l pa slazi i mene i sebe. Realno bmw jeste potrosac, al ima tu ljubavi.. Trenutno za pare koje uzmes e46, bolji polovnjak bas nema.. 

Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Fandjo92 said:

Slazem se ja druze, al ta octavia od 100hp koja je potrosnja, sad kazi 6l pa slazi i mene i sebe. Realno bmw jeste potrosac, al ima tu ljubavi.. Trenutno za pare koje uzmes e46, bolji polovnjak bas nema.. 

Ja sam je licno vozio na more jedne godine, cep na cep je bila 4.2 (sipao pun u BG, pun u GRE). A matorcima 6 u gradu ne prelazi. Gradu Beogradu (cep na cep). Ako mene pitas, moj auto trosi jedno 50% vise od tog :)

I slazem se da nije sve u kinti, ima malo i u uzivanju (ogrado sam se odma na pocetku). Ali me uglavnom i doticu price kako e46 trosi 6 u gradu, ispada da moj ima rupu u rezervoaru. A 3-4 godisnje radim servise i proverava dizne i sve sto moze da se proveri (da je razumno). 

Link to post
Share on other sites

jbm ga, meni pezo 79kw, to je nekih 110hp, gutao kao i bmw sad.. zato mi cudno, al ako tako trosi, dobar je. Velik je to auto. 

Nego, zamenio sam zute stopaljke sa belim na mojoj e46, i poklopac sijalica nece da uhvati ove nove stopove.. jel ide drugaciji poklopac koji je djavo u pitanju zna li iko?

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Fandjo92 said:

Slazem se ja druze, al ta octavia od 100hp koja je potrosnja, sad kazi 6l pa slazi i mene i sebe. Realno bmw jeste potrosac, al ima tu ljubavi.. Trenutno za pare koje uzmes e46, bolji polovnjak bas nema.. 

Svaka Honda ili većina japanaca je daleko bolje rešenje od Bmw u tom cenovnom rangu

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, smg said:

Ja sam je licno vozio na more jedne godine, cep na cep je bila 4.2 (sipao pun u BG, pun u GRE). A matorcima 6 u gradu ne prelazi. Gradu Beogradu (cep na cep). Ako mene pitas, moj auto trosi jedno 50% vise od tog :)

I slazem se da nije sve u kinti, ima malo i u uzivanju (ogrado sam se odma na pocetku). Ali me uglavnom i doticu price kako e46 trosi 6 u gradu, ispada da moj ima rupu u rezervoaru. A 3-4 godisnje radim servise i proverava dizne i sve sto moze da se proveri (da je razumno). 

Па више ти се исплати да возиш Е36,неће у граду прећи 12л плина а на отвореном 8 нема шансе а имаш добар нисма заборавио :) Јесте велика разлика између Е36 и Е46 али оно....мало сма бацио варницу око потрошње,већина њих се води купим дизела мало троши :)

 

Link to post
Share on other sites

Ma niko od nas se ne zali. Ja sam znao koliko da ocekujem da trosi, nemam 7god da je neko mogao da me ubedi da auto trosi 5-6l

Nego kada cujem da pricaju onda mi je malo cudno. Sto prica SMG pa da nemam rupu u rezervoaru. A svaki auto od kada vozim sipam do cepa,ponistim i izracunam potrosnju.

VW 2.0 trosi osetno manje. jeste ima koji konj manje ali se ni ne oseti skoro. Tako da ova prica oko Skode 100% tacna.

 

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Fandjo92 said:

Ti poredis bmw sa vw tj skodom :D dobar si druze :D

Pricamo o potrosnji i motorima!

A za tvoju informaciju jos kako moze da se poredi.Posto ti izgleda zivis u vreme Skode Felicije. Sedi lepo su Oktaviju ili Superb i sedi u isto godiste BMW.

Nije to vise kao sto je nekada bilo! Ni blizu. Skoda je ozbiljno uznapredovala a BMW nije sto je bio!

Nije vise 1991. svi su poceli da prave dobra kola, sada su nijanse u pitanju. Kao danasnji fudbal, nema vise fudbalskih sila i nacija, svi igraju dobar fudbal i svako moze da pobedi.

Tako i ovde.

Link to post
Share on other sites

Pa kupi skodu octaviu, superb, mozes i fabiu, a izasle su sad jos novije, prodas bmw posto nije sto je bio i vozis se u golfu :D 2.0 sdi i svedes potrosnju na 5l i lagano, mozes i da ga tovaris ko magare i nista mu ne mozes :D Bosanski san, sve zavisi sta ocekujes od kola :D

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Glisa said:

Па више ти се исплати да возиш Е36,неће у граду прећи 12л плина а на отвореном 8 нема шансе а имаш добар нисма заборавио :) Јесте велика разлика између Е36 и Е46 али оно....мало сма бацио варницу око потрошње,већина њих се води купим дизела мало троши :)

 

Imam jednog, tu se krece potrosnja. Oko 12 litara grad, 8 izvan (i to plina). Otprilike ja slecem na 10l ... 

Jebiga, guza navikla na e46 sada :D. Doduse, imam jednu zelju da kupim e36 karavana i da ga nasviram po svojoj zelji sa opremom :D. Polako, jos sam mlad za ispunjavanja zelja iz krize srednjih godina :) 

2 hours ago, Fandjo92 said:

Pa kupi skodu octaviu, superb, mozes i fabiu, a izasle su sad jos novije, prodas bmw posto nije sto je bio i vozis se u golfu :D 2.0 sdi i svedes potrosnju na 5l i lagano, mozes i da ga tovaris ko magare i nista mu ne mozes :D Bosanski san, sve zavisi sta ocekujes od kola :D

Vidi lepi, svako od nas vozi BMW uglavnom iz sentimentalnih razloga. Ja ih vozim, rastavljam i sastavljam zadnjih 10-11 godina (undestatment je reci da volim BMW). Ali ajde da se ne zavaravamo, daleko je BMW od onoga sto je bio 90ih (jednostavno za taj novac ne pruza proporcionlno vise od konkurencije) ;). Kvalitet zbog samog smera industrije se sve manje razlikuje od konkurencije. Ocigledno se nisi vozio u toj istoj Supreb, kosta u jakoj opremi kao BMW 3 serije u nekoj pocetnoj opremi. A da se ne lazemo, ne mogu da se porede ni u kom segmentu osim mozda u sentimentalnom :).

A da nam potrosnja nije bitna, za pocetak niko ne bi priacao o tome. Svi se nalazimo tu negde u nekom trouglu mogucnosti zelja i logike (i svako je u pravu za svoj dzep). Glupo je da prljamo ovu temu ovom raspravom vise ;) Svako je u pravu za sebe (i to je lepota slobodnog drustva :) ). 

 

Link to post
Share on other sites

Ovo sto rece @smg ne kapiras. Nije to vise razlika koja je bila nekada. A ti zivis u devedesetim.

Ti vw zamisljas kao glofa 2 sedi malo u neki Arteon pa pricaj.

Kolega je kupio superb poslednji I za oko 27-29000e je ludilo. Za te pare nemas trojku. Mozda neku bez tockova :-)

bmw vozim vec 16god. I volim bmw ali to je sve. Ljubav.

ne daje sada bmw tu razliku kao e30-e36

sve je to kofekcija, nema potrebe za decijim lozenjem.

sto se potrosnje tice, meni je sasvim ok I ocekivana. Inace nemam bosanski san posto nisam iz bosne ?

Fora je sto ocekivanja su ista, svi sada imaju po 150-180ks

1990 vw su imali oko 70-80ks dok je bmw furao 150ks

sada svi imaju +-10ks daju isto.

Link to post
Share on other sites

Mislim da nema greske danas da li to bio Audi, BMW ili Mecka samo se meni BMW najvise svidja. Audi mi je lep ali da bih uzeo audi koji smatram da nesto vredi trebalo bi mi mnoogo para.

Audi samo quattro. Nekako mi je prednja vuca bljak ? pogotovo na premium klasi. Nekako mi je to ok za VW ali brate BMW, Mecka, Audi mora da bude zadnja...

   @Stefan L.    Niko ne kaze da je sranje samo uprono pricamo da to nije sto je bilo. Sada samo stara slava i nista vise.

Kao sto sam ti poredio kada devedesetih neki e30-e36 su bile ludilo masine sa preko 100-150ks i to je bas bilo ludo!

Tada su VW ili ostali da ne nabrajam neki Golf 3 imali jedva 80-100ks i bili tarabe za prevoz od A - B

E sada nije vise tako. Sada svaki VW 2.0 motor ima isto konja koliko i bilo koji BMW Nema vise nikakve razlike, samo je stvar ukusa.

A da je jeftiniji VW/Audi jeste i to mnogo za odrzavanje. Jedino jos drze cene BMW i Mecka. Juce sam bas kupio sve za mali servis za VW 2.0 pasata 4filtera +4L ulja sve 7300din ?

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, TOKYO said:

postojali su tih 90-tih i gti i vr6... ;)

Jesu ali su bili retki u pm. Znas I ti na sta mislim. To je top ponuda od VW dok je svaki I najobicniji bmw bio za sve ostale zver.

E sada su svi isti. To je razlika.

Link to post
Share on other sites

Drustvo, nazad kao nesto da mi struze, lomi, kao saku kamencica da sam ubacio negde, i cuje se samo kad ide auto, kad podignem rucnu, inace mi slabo hvata (na kom bmw radi rucna jos :D) taj zvuk prestaje, i tako dignem-spustim par puta rucnu u voznji i to prestane. Medjutim juce je tako nesto tresnulo, udarilo kako god da sam mislio da su mi zadnji tockovi otpali, i posle tog udarca pocelo nesto da lupka i to je prestalo posle kratke voznje, i sad opet ista prica, samo struze koje prestaje pri podizanju i spustanju rucne.. Dizao ga, gledao, pajserom proveravao ima li gde lufta i nista.. Pa reko da pitam vas pre nego sto ostanem bez zadnjih tockova :D 

Link to post
Share on other sites