BMW e46 320D 110kw


Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sto bi se reklo karabudz je majka svih mudrosti :D 

inace sad sam uzeo vrteo i zvuk proizilazi iz zadnjeg levog tocka, nesto lomi, lupka, pitaj djavola sta je.. Ice kod doktora ^_^

Link to post
Share on other sites

A mene ispljuvaste kada sam to rekao. Bmw je bolesljiva devojcica. Stalno treba titranje. Skupa je to ljubav. Ko nema za nov a niko ovde nema taj je u kanalu. A majstor mu je dobar drug I zove ga na slavu :)

 

Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, marko13 said:

A mene ispljuvaste kada sam to rekao. Bmw je bolesljiva devojcica. Stalno treba titranje. Skupa je to ljubav. Ko nema za nov a niko ovde nema taj je u kanalu. A majstor mu je dobar drug I zove ga na slavu :)

 

Ne treba toliko titranje ako nema preko 200,000 km.  Cak nije ni to toliki problem, vec jako sumnjiva istorija odrzavanja. (Kod nas u oglasima 90% auta je bas takvo, na zalost). Sve probleme koje jedan takav polovan BMW ima, nista manje nisu uobicajeni ili jefitniji u odnosu na jedan Audi ili neki drugi premijum brend. 

Polovan, odlican BMW se ne prodaje tako lako.

 

 

Link to post
Share on other sites

Sve je to druze do godine proizvodnje.. Retko koji auto mozes naci ispod 200000km, a da je 2002-2005 godista.. I onda dolazi do ubijanja po dzepu.. A pogotovo bmw kome su paprene cene delova.. 

A dobar bmw to godiste, mora da naletis na nekog gazdu koji je promenio pola auta, bukvalno sasija ostala ista samo :) 

Link to post
Share on other sites

Nije tu propisno odrzavanje presudno, auto je mozda tog gazdu odlicno sluzio uz redovan servis.. Ali delovi kao sto su turbina, zamajac, korpa, lamela, viljuske, diff, kardan, polusovine, pa onda omo unutrasnjosti izgreban enterijer ko vecerice da vozis, nebo i stubovi koje se odlepljuju, ne spadaju u tzv redovno odrzavanje.. A to se desava kad ga polako izdaju godine.. A svi znamo koja je cena da se to sve izmenja kvalitetno. 

Ne kudim bmw, nije bmw kriv, samo mi za bolje para nemamo i tu je problem.

Link to post
Share on other sites

To se u narodu kaze "pruzi se koliko si dug"

Samo svi mi zivimo preko svojih mogucnosti. Tako I to.

Pa u razvijenim zemljama se njima ne isplati da voze te krseve koje mi volimo. Skuplje im je to da odrzavaju nego da menjaju cesce kola. Jbg kad smo beda.

Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, Fandjo92 said:

Ali delovi kao sto su turbina, zamajac, korpa, lamela, viljuske, diff, kardan, polusovine, pa onda omo unutrasnjosti izgreban enterijer ko vecerice da vozis, nebo i stubovi koje se odlepljuju, ne spadaju u tzv redovno odrzavanje.. A to se desava kad ga polako izdaju godine.. A svi znamo koja je cena da se to sve izmenja kvalitetno. 

Ne kudim bmw, nije bmw kriv, samo mi za bolje para nemamo i tu je problem.

Upravo vecina tih delova koje si nabrojao, mogu dugo da traju, cak i posle puno godina. ;)

Upravo i to zavisi od vlasnika i na koji je nacin vozio taj auto. Ako je bio u fazonu: " Ma to je BMW, gazim u crveno i j***m mu kevu..." Verovatno ce ce vecina tih delova, biti na spisku za zamenu buduceg (nesretnog) vlasnika. Mnogi misle da je BMW pravljen za gazenje i da moze puno da istrpi. Nije to bas tako i isto vazi i za druga auta.

 

Link to post
Share on other sites

Samo naci dobru osnovu a posle je lako...

Jedno je kad te pogodi jedan "veliki" kvar nakon kupovine ili posle 5-10000km, ali kad te strefi 3-4 znaci da si pogresio u startu... Uglavnom :)

kako god nek je sa srecom da sredis sve sto bezbolnije!

Link to post
Share on other sites

Nije tacno Elvire, ti delovi se vremenom habaju, i auto koji predje preko 200,000km to mora da se menja, tj i fabrika je predvidela da se to menja na nekih 100000-150000km, tako da.. Uglavnom sve se to sredi, sad je samo na kome se prelomi.. U svakom slucaju ja sam to sve sredio, i koliko sam ulozio nije normalno, samo delim iskustva :D

Link to post
Share on other sites

Bukvalno kako ti se zalomi. Kod mene u temi imaš koliko sam ja dao za 40.000. Za isto toliko drugar je 2x reklamiro rad turbine (sada, 3x je kupio polovnu). Osim toga, ni on nije imao ni jedan drugi problem (bar budalaština, tipa pletenica, modul grejača, aux heater - standardne stvari za e46).

Ja sam za sada zadovoljan. Cenim da mi je flex disk pri kraju a nosači motora su za menjanje. Jebiga, mator auto, mora neki deo da se zameni. U suštini, dok god ja mogu da biram kada ću da menjam, to je za mene ok.

Što se tiče turbine, zamajca i trapa (skoro sam radio obe prednje viljuške), jebiga, na to računaj kada kupuješ auto i u startu uvećaj cenu za toliko. Nije baš da je to nešto što te iznenadi na 200+Kkm (da se ne lažemo, DUBOKO su ni preko tih magičnih 200K). Ja sam svoj u martu prošle godine lepo platio 4350 (jebiga, bio je prvi za koji sam hteo da dam ikakve par - a more sam ih pogledao). 

To za enterijer se slažem, tih godina je jednostavno opao kvalitet enterijera (doduše, istu boljku sa ogrebotinama ima i audi). A i da se ne lažemo, to su već 15+ godina automobili, neki zamor materijala mora da pokaže.

Link to post
Share on other sites

Ma za enterijer je svima ista frka. Svima je to opalo dosta. Audi/VW isto. Kada udjes unutra zna da izgleda kao da je neko ubacio divlje macke i zatvorio vrata...

Ali dobro, nikada nisu ni bili pravljeni da dozive 15god.

Link to post
Share on other sites

Ma da, meni je enterijer dobar kakvih ima, sad mi se na zadnjem levom stubu skinulo platno, to i prednja dva su mi usrali majstori kad sam menjao soferku, poludeo sam.. Sad jedino ako nadjem na otpadu to, inace imam bogat paket opreme.. 

Al zalomilo se na meni lepo, sva tri nosaca sad moram da menjam, zamajac isto, al sacekace.. Samo da ne izda :D

Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja ubacim sa komentarom. Mogu dva auta da budu isto godishte, ista kilometrazha, chak i redovno odrzhavani, a da razlika bude nebo i zemlja.

Zamislite dva auta sa predjenih 200 000km, jedan vozhen po gradu 90%, drugi vozhen na autoputu 90% te kilometrazhe. Razlika je ogromna.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Fandjo92 said:

Al je i jedan i drugi presao 200.000km ?

Nije isto kada neko napravi 200,000 km insistaranjem na zustrijoj voznju po gradu/autoputem, forsijrajuci auto na sve moguce nacine ili neko ko je vozio tokom tog perioda, umerenijim stilom. Samim tim, koji auto ima vece sanse da  tih 200,000km doceka sa pohabanijim poluosovinama ? Slicna je stvar i sa tipicno potrosnim delovima. Recimo, nekome plocice mogu trajati 20,000 km a nekome 40,000 km. (Mislim na originalne delove). Okej, da ne idemo previse u krajnost. Poenta je da cak i 200,000 km ne mora biti bauk, ako je vozilo propisno odrzavano i cuvano. Naravno, zabosti takav auto u oglasima kod nas, ravno je skoro nemogucoj misiji.  

Link to post
Share on other sites

Ma mnogo je I do toga ko je vozio I kako.

Znam kada sam ja licno trosio plocice na 7-10000km a diskove na 20000km

Sada su vece sanse da ih menjam zato sto su bajate. Pa cisto reda radi. Ali bez problema mogu 40-50k a tako I sve ostalo sigurno manje unistavam.

Link to post
Share on other sites