BMW e46 320D 110kw


Recommended Posts

Eto kad smo kod kocnica sad sam na parkingu zamenio pakne rucne kocnice, menjao sam na servisu plocice, al pakne nisam i pukla pakna lupao mi auto ko blesav.. 2h sata posla odlican je, tockovi nemaju lufta, poluosovine takodje, sve deluje kruto, videcemo dokle ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A sta propadne kad u nekom trenutku kad ga vozim u rikverc imam osecaj kao da zadnji most lupa od sasiju.. gledali na kanalu na dizalici nista tu nije da je propalo, kruto sve,  al tipa jednom u mesec dana tako malo skakuce ko zec.. 

Link to post
Share on other sites

Jel moguce da moze da skakuce ko zec tako zbog zamajca, zamajac trese kad se gasi auto, al druge manifestacije nisam osetio ili nisam znao da tamo trese zamajac.. Ovo bas onako skakuce ko zec i to samo pri malim obrtajima do 1500.

Majstor otisao na divcibare da uziva pa kad se vrati menjacemo zamajac :D 

Link to post
Share on other sites

Komande juri po oglasima, polovni.a. kupujem prodajem, ima ih, a povezivanje mozes i sam, imas tutoriale, par zica, ako nisi vican zicenju, onda bmw Bata, ima i neki u Obrenovcu, ali nemam kontakt...

Link to post
Share on other sites

znam, drogiraju se sa cenama volana, i tih gedzeta za njih, znam kad sam sebi trazio... uzas...

Link to post
Share on other sites

Drugari, sad dodjoh od majstora, ubedjuju me da stavim fiksni zamajac i cuvenu sinter lamelu. Kaze ranije kola su imala svi to, plivajuci zamajac postojao nije, slaze se on da to ublaza udarce al kaze ne vozis ti auto na trke, resices problem zauvek itd.. On je na svoj auto stavio fiksni inace vozi toyotu avensis d4d, 2.0 dizel sa nzm koliko konja.. Cena je iskren da budem drasticna. 28000 je fiksni sa setom kvacila, a 46000 plivajuci sa setom kvacila.. Ja sam to na prethodni auto stavio, pezo 307, 2.0 hdi, 79kw, izbacio plivajuci koji je lupao i pravio problem i stavio fiksni sa sinter lamelom, vozao se 3 godine bez problema, cak sam i na zakintos isao sa tim pezoom, prodao ga i dalje vozi covek bez problema.. E sad znam da je ovo jaca masina i zato nsm sta da radim..

Jel neko stavio to na svoj auto i kakva su iskustva?

Link to post
Share on other sites

ako se ne varam sinter lamele su lamele sa oprugama i one se stavljaju na fiksne zamajce.. Mislim nisam jos ni odlucio niti radio bilo sta, ne bih da sjebem auto time, ali znam mnogo ljudi koji su stavili fiksni i voze se, a da je neko stavi fiksni pa sjebao ceo auto jos nisam cuo, iako su svi nesto protiv toga, konktetnog primera nema.. Pa bi najjradije da cujem ako ima neko ko je na m47 motor stavio fiksni zamajac i jel se voza ili jos to niko nije imao muda da stavi :D

Link to post
Share on other sites

Sinter je ne organski materijal, lamele koje koriste ovaj materijal uglavnom nemaju opruge (hvataju odmah bez vage, on/off varijanta) i mogu da imaju opruge (vaga od 3mm hoda bukvalno). Imam sinter u kocki i to nije za svakodnevnu voznju, pogotovo ne za gradske guzve.

 

1172.jpg

CP3219%204%20Paddle%20Disc.jpg

 

Ovako to kod mene izgleda:

12669542_1135469543144726_68982277239124

Sinter stavljas samo ako imas motor koji kvacilo ne moze da istrpi a nisi u mogucnosti da nadjem organski set koji moze, ili vozis trke :)

Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Fandjo92 said:

ako se ne varam sinter lamele su lamele sa oprugama i one se stavljaju na fiksne zamajce.. Mislim nisam jos ni odlucio niti radio bilo sta, ne bih da sjebem auto time, ali znam mnogo ljudi koji su stavili fiksni i voze se, a da je neko stavi fiksni pa sjebao ceo auto jos nisam cuo, iako su svi nesto protiv toga, konktetnog primera nema.. Pa bi najjradije da cujem ako ima neko ko je na m47 motor stavio fiksni zamajac i jel se voza ili jos to niko nije imao muda da stavi :D

Niko nije (niti će) sjebao CEO auto, ali se desavalo da strada CEO menjac. ?

Sto se mene licno tice, majstor koji za turbodizela te snage i tog obrtnog momenta preporucuje fiksni zamajac, je nista drugo nego majstor koga treba pod hitno promeniti...

Link to post
Share on other sites

Znaci indorille ti vozis fixni, koji motor imas i kako ti se ponasa auto ? 

Nismo, mi smo ljudi sa plitkim dzepom, zato i vozimo auta stara preko 15 godina, a za majstora ja ne bi rekao tako. Kao sto sam bio rekao ja sam bio stavio fixni u pezo 307, hdi motor od 79kw i odradio sam mi chip tuning, auto je imao blizu 150ks i fixni zamajac, jednog trenutka razliku nisam osetio, taj hdi motor ako se ne varam ima obrtni moment od 250 Nm, a bmw ima 330Nm, i opet mislim da mu ne moze nista taj zamajac, jer imam 101 primer na razlicitim automobilima, al ne znam mnogo ljudi koji voze bmw i zato sam ovde mislio da pitam dal je neko stavio to, jer sam cuo i za price sa pucanjem radilice, al opet bez konkretnog primera.. A ako tako gledamo radilica vece udarce trpi kad je los plivajuci nego kad je fixni.. 

Kod mene je bas dosao za zamenu i moram to u sto kracem roku zamenuti.

Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Fandjo92 said:

Znaci indorille ti vozis fixni, koji motor imas i kako ti se ponasa auto ? 

Nismo, mi smo ljudi sa plitkim dzepom, zato i vozimo auta stara preko 15 godina, a za majstora ja ne bi rekao tako. Kao sto sam bio rekao ja sam bio stavio fixni u pezo 307, hdi motor od 79kw i odradio sam mi chip tuning, auto je imao blizu 150ks i fixni zamajac, jednog trenutka razliku nisam osetio, taj hdi motor ako se ne varam ima obrtni moment od 250 Nm, a bmw ima 330Nm, i opet mislim da mu ne moze nista taj zamajac, jer imam 101 primer na razlicitim automobilima, al ne znam mnogo ljudi koji voze bmw i zato sam ovde mislio da pitam dal je neko stavio to, jer sam cuo i za price sa pucanjem radilice, al opet bez konkretnog primera.. A ako tako gledamo radilica vece udarce trpi kad je los plivajuci nego kad je fixni.. 

Kod mene je bas dosao za zamenu i moram to u sto kracem roku zamenuti.

Ja bih radije stavio i polovan plivajuci, nego nov fiksni.

No, bilo kako bilo, vidim da si ti sebe ubedio da je to dobro i tu se prica zavrsava... ? Samo napred i pun gas, pardon - nemoj pun gas sa fiksnim zamajcem?

Link to post
Share on other sites

mislim da fixni nije tako opasan i da je plivajuci stavljen da istera iz dzepa 1000e, elem bilo kako bilo sigurno se neko voza s tim ozloglasenim fiksnim, nacicu ga pa videti kako se ponasa auto.. :D  Ne kazem da cu staviti dok ne budem siguran 100%, mozda uzmem i plivajuci, videcu.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Fandjo92 said:

mislim da fixni nije tako opasan i da je plivajuci stavljen da istera iz dzepa 1000e, elem bilo kako bilo sigurno se neko voza s tim ozloglasenim fiksnim, nacicu ga pa videti kako se ponasa auto.. :D  Ne kazem da cu staviti dok ne budem siguran 100%, mozda uzmem i plivajuci, videcu.

Eto taman ti se zrtvuj, neka tvoj slucaj bude pilot projekat, mozda nama mnogima u perspektivi sacuvas 1.000€ u dzepu??? Od mene imas gala klopu i piće??

Link to post
Share on other sites