BMW e46 320D 110kw


Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Strasno ralle :D inace taj senzor nivoa ulja,  svaki put kad upalis auto sija ti lampica za ulje nekih 20-ak sekundi pa se ugasi, ako je to, isti problem imam al proveravam redovno ulje i gledam da kuliram lampicu :)

A ako mi stane, ostavicu ga tamo prolazniku prvom da mu se pokenjam u zivot :D inace upalio mi danas lampicu abs i dsc, ovih dana cu kod ortaka da vidim koji mu je pa sad.

Link to post
Share on other sites

to je to za lampicu ulja, crko ti senzor ko i meni...Takodje mi se skoro upalile odjednom lampice za abs i dsc, iznenada..samo ih izbrisali na dijagnostici i to je to, nikakvog kvara ustvari nije bilo..jedino sto sam primetio je da mi je u tom trenutku kad su se popalile lampice jedna guma bila primeka, bila nesto oko 1,3 bara, pa mi je jedino to nesto mozda palo na pamet zasto se popalile, mada ko ce ga znati, pocinje da lici na Reno, pali lampice sam od sebe, light show na tabli :D..ali kazem izbrisasmo ih, i evo sve ok, vise se nisu palile..pozz

Link to post
Share on other sites

Necu ga ni zameniti, treba karter sam cuo da se skida da bi zamenuo senzor, a kad skines karter ajde dihtung, i ode 50e bez bozije bolje.. Nek sija dok ne budem dokon  i bydem imao viska para pa zamenim :D

 A ovo cu da vidim sta je, upalio lampice prvi put i vozio ga ja ceo dan i ugasi sam,reko dobro je i evo sad opet upalio al vise nece da ugasi.

Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, Fandjo92 said:

Necu ga ni zameniti, treba karter sam cuo da se skida da bi zamenuo senzor, a kad skines karter ajde dihtung, i ode 50e bez bozije bolje.. Nek sija dok ne budem dokon  i bydem imao viska para pa zamenim :D

 A ovo cu da vidim sta je, upalio lampice prvi put i vozio ga ja ceo dan i ugasi sam,reko dobro je i evo sad opet upalio al vise nece da ugasi.

Ko ti je rekao da treba da se skida karter???

Link to post
Share on other sites

Skine se samo zastita (suspleh) i odvije senzor koji je na tri srafa... Ti imas bundesliga majstora, savetuje ti fiksni zamajac na 330Nm i skida karter da bi zamenio oil level sensor... ?

Link to post
Share on other sites

Kakve BALJEZGARIJE procitah, ako smem da napisem nesto kao "polu" majstor, "neki" tuner, vlasnik e46  trenutno ( izmedju ostalih ) ali i bivsi vlasnik wagena, pa i leona top sporta...

Kupio sam polovan e46, presao 10 soma za 3 meseca i sem prednjih viljuski 12.000din NISTA radio nisam, nisu ni one bile za zamenu sem zadnjih selena ali ajd, mada.., LAZEM, uradio sam sebi egr off, flaps off, i tun stage 1.5, turio 17-tice pa sad 18-tice itd, radio mali servis itd, auto ide, paziii, ZAVRCE usi a trosi 6 ( cep 100 cep 100 cep 100 ) bla bla..

Davne 2001-ve, resim ja da kupim kocku, oteram u jedan stari servis za BMW u Beogradu, pregledaju, daju spisak, meni kao omladincu chuka preskoci od straha, pridje stari gazda, odvoji me sa strane i kaze SINE, poslusaj moj savet, nemoj da kupis ovaj auto, ne zelim da se RAZOCARAS u Bmw, sacekaj, prikupi jos malo para, kupi bolji primereak i bices srecan..., naravno, bio je u pravu...

Moj prijtelj iz Nemacke je 2007-me kupio e46 sa 50 soma km, ( stavljao sam ga nekad ovde na forum pre xy godina ) vozio ga do 200.000km, sa zamenom jedne spone, i prodao ovde u Srbiju krajem 2009-te zajednickom prijatelju, taj je preprodao negde oko Novog Sada sa 200+ soma, verovatno je sada sa svojih 300+ soma km prodat nekome i vracen na 150 hiljada, i neko muci muku, psuje bmw, kaze kako ga je neki wagen g3, g4 sluzio i kako se navozao, bla bla truc...

juce mi je u servisu bio vw turan 2.0 tdi bkd ( neki culi da je najbolji ) ali ja sam mu do sad zamenio pola auta, psuje takodje i wagen i sve, ali mu kazem, nije do auta, nego do primerka, iako ga je kupio pre par godina uz pomoc nekog "majstora", lom ostaje lom...

@ralle

Imao sam i taj top sport tdi pd, umem da najarujem kola, smem i da se kurcim na tu temu, necu da budem skroman, sem ozbiljnog gasa koji poseduje taj motor, pogotovo moj koji je imao izmerenih 202 ks i 440nm, nema nicega drugog, lezanje u poredjenju sa e46 je jedna velika 0, prejak motor na prednjoj vuci i cekic u nosu nikada nisu bili dobitna kombinacija, i to nije izmislio tamo neki cika Tokyo, vec muz neke stare pokojne Mileve...

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

a kazi mi koje  lezanje ima pa e46? kladim se da ce pre da izleti iz svake krivine nego taj seat...kao sto napisah ceo auto poskoci i cimne u stranu na preglavici pri vecoj brzini, jednom mi se cimnuo onako zesce pobegao mi ceo volan, jedva ga vratih...sneg i bmw vec svi znaju da ne idu u isti kos...kisa mu je najveci neprijatelj, baca dupe ko neka snajka...ako mu ne drzis cvrsto volan skupljace te po putu....zimi moras dzak u gepeku da mu vozis...guraju te na svakoj malo vecoj uzbdrici...to je moj utisak posle godinu dana voznje bmw-a i predjenih 15000 km-a...

takodje, mozda sam ja ubo los primerak, ali nisu valjda bas svi naboli los primerak...uostalom ja verujem kad se sve to sredi i kosta ko jos jedan polovan auto, da ce on mene lepo da sluzi..ALI to koliko je to kostalo i koliki uzitak daje, mu nikako ne ide u prilog...nista bolji od konkurencije, sta vise rekao bih i suprotno, a svaka sitnica kosta i do trecinu skuplje od neke druge klase istog godista...a zarad cega? da bi vozio dzak cementa u gepeku...ima istine. ima....

Link to post
Share on other sites

ubo si los primerak to je sigurno, i majstora koji te kolje, jos sigurnije, pritom, ne znas da vozis, jer auto sa 50/50% raspodelom mase, po fizici radi bolji posao od onog sa 70/30%, to sta si ti doziveo, ja ne mogu da sudim, niti imam vremena da ti dokazujem..., da ne zaboravim, vozi se i zimi, ide na Jahorinu, obilaze prednje vuce sve u boku, ali jbg, ko zna zna, ko ne zna, nece nikad ni nauciti...

Link to post
Share on other sites

los primerak mozda jeste, majstor ne kolje sigurno, covek maximalno ok i korektan, vec sam pisao u nekoj temi, ne promeni mi pola auta da bi dosao do kvara, pisah vec da mi je uljnu pumpu otkrio na prvu za pola sata, a ostali me majali tamo vamo...mozda bmw-a nznm da vozim, nisam zustar vozac, volim na auto putu da ga poteram i to je to, u gradu me neces videti da divljam, a bmw me tako glupo bacio nekoliko puta, a vozio sam normalno, da sam se pitao koj mu je djavo...takodje ne smem s njim da udjem  ostrje u krivinu na vecoj brzini, onako kako sam smeo sa tim Seatom, iscimao je jednom nezgodno, a ja akrobacije po svaku cenu da izvodim necu...uostalom ako mi treba uputstvo za njega kao da vozim svemirski brod i godine  iskustva da bih ovladao zadnjom vucom, dzaba ga bilo, razlog vise da ode sto dalje od mene...

Link to post
Share on other sites

Haha, bukvalno. Ćale uzeo 2011. e46 150hp, za tri godine zamenio desnu viljušku i remenicu radilice. Auto bomba. Prodali komšiji, čovek se zahvaljivao svaki put kad nas video dok ga dalje nije prodao.

Link to post
Share on other sites

@ralle

Prodaj ti to i uzmi g5 1.9tdi 105 ili Leon mk2 sa istim agregatom..., ako ubodes dobar primerak, mozda se i navozas slatko... ;)  mislim..., bar nemaju torziono ogibljenje nazad, bolje leze od g4 i leona mk1, ali uuuuuuf, cekaj, dal ces to da osetis u voznji????  Pazi, imaju multi link, znaci mozda neki selen blok vise da izbije koji euro iz dzepa, ma batali i to, G2 sa dobrom limarijom, motor po zelji, i do kraja sveta... ;)

Link to post
Share on other sites

prijatelju tvojoj ironiji nema mesta..i ne radi se o nekom euru vise, vec o mnogo eura vise...ako nisi procitao post gore, za odrzavanje vaseg bozanstva zvanog bmw mogao sam da kupim jos jedan polovan auto....ovde zavrsavam s tobom svaku dalju polemiku, nema razloga za diskusiju s nekim ogranicenih gledista, slepom zaljubljenoscu u jedan izvikan brend, i izvrgavanjem ruglu ostalih , kao i ne uvazavanjem tudjeg misljenja..ja cenim tvoje misljenje da je za tebe BEMVE kraj sveta..za mene nije, i posto ti to ne umes da uvazis, s tobom dalje mogu da polesim samo o tome kolko kosta kilo paradajza na kalenic pijaci.....zzzzzzzzzzzzzzzzz

Link to post
Share on other sites

Imas kod mene tu levo ispod slike sta sve imam u posedu, i pazi majku mu, nije sve Bmw, DAAALEEEKO je od Bozanskog, cak su mi zadnja 3 auta bili Fordovi, a pre ta tri Audi, Seat, Seat...

Ali posto JA nisam tema, mogao si pri kupovini da dodas recimo jos 500e za auto kao moj, i da povedes majstora bez crnih naocara i belog stapa, i da te glava ne boli, ali volim vas koji se ogranice pri kupovini, hmmmm, dacu 3000e za e46, eeeee pa NEEEMAA druze, nema za ta 3 soma ni taj Leon da valja, ja sam mog 5 platio...

Ironija NIJE zlonamerna, naucio si lekciju, prodaj taj Bmw, ali kupi DOBAR auto, nebitan brend...

ENDE

Link to post
Share on other sites

ako nisi primetio u taj auto je u medjuvremenu otislo mnogo vise od tih 500 evra preko koje spominjes, i to za nepunu godinu, i kako stvari stoje tek ce otici...jednostavno je delovao kao dobra, solidna kupovina, a jedino cime sam ogranicio kupovinu  jeste pod obavezno menjac sa 6 brzina...pri kupovini smo konstatovali da ne radi senzor ulja, da su amortizeri losi, ali samo prednji, da zeza relej grejaca, da je mozda egr ventil crkao i to je to..proverili dizne, punjenje turbine, sto je bilo odlicno...niti je lupao zamajac, niti je ista lupalo na trapu, niti se cuo ikakav brum iz motora, sta vise radio je onako odlicno u leru...kazem delovao kao solidna kupovina...kostao 3500 bez registracije, sa registracijom i prenosom odmah izasao 4000...kad sam gledao cene, to je bila rekao bih neka opsta cena za vecinu dobrih primeraka direktno od vlasnika...bilo ih je i za 3000, bilo ih je i za 5000..ja sam se odlicno raspitao pre kupovine i o manama i o cenama i o svemu..i na to sam raacunao..ali ne i da me saceka 1700-1800e ulaganja za prvih godinu dana...

Link to post
Share on other sites

i da se ogradim u startu od daljih napada na moj stav...Ne smatram bmw e46 auto za los auto, cak sam i napisao na pocetku da mislim da je genralno dobar auto,sa jednom od jboljih zavrsnih obrada koje sam video...ali smatram da je preskup za odzavanje i za ono sto nudi iz ugla komercijalnog potrosaca, i najobicnijeg vozaca, kome brend i nije toliko bitan dok ispunjava njegove zahteve...Dakle nisam kupio bmw iz ljubavi, niti za drift, niti za trke, niti zbog idealne raspodele mase...ja sam jedan obican korisnik kao i 90% onih koju kupuju auto, kao komercijalni potrosac i iz tog  ugla objektivno komentarisem auto - ne kao poznavalac, majstor, drifter i sl, i izneo sam svoja iskustva, koja generalno nisu dobra...fakat mi je zapao los primerak, i to me jako puno kosta, iako i dalje smatram da nisam bio nemaran pri kupovini...takodje i dalje smatram da konretan auto ne nudi neko specijalno zadovoljstvo, meni kao prosecnom objektivnom korisniku, a narocito ne iz ugla skupih delova i cena popravki i odrzavanja, a i fabrickih propusta koje ima ovaj model...za mene kao korisnika smatram da je sa trenutne tacke gledista sve to mogla biti bolja kupovina, sa mnogo manjim izdacima, manje nerviranja i provedenih sati po servisima, i otud moj revolt na BMW, i opet kazem to je moje iskustvo, a kako se ispostavilo, ima i dosta slicnih misljenja...to ne znaci da je to LOS auto, naprotiv..samo za moj pojam standardnog korisnika, preskup, i bez nekih preteranih sveopstih kvaliteta, iluzija i pruzenih zadovoljstava, za iznos novaca koje iziskuje..jednostavno smatram da sam mogao bolje za te novce, jer ja niceg ultra specijalnog u tom autu nisam video, a kostao me je specijalno :) eto, nema ljutis BMW fanovi, na kraju krajeva svi ovde vozimo slicne  taljige :D pozzz

Link to post
Share on other sites

Au bogte, pa niko nije ovde dosao da se raspravlja dal je pogresio il nije.. Ja npr raleta razumem u potpunosti sta prica, al tu nije kriv ni BMW ni e46 ni m47n motor nego jednostavno je neko ajcio i kad je krenuo da se kvari kurtalisao ga se i eto nas :) Mene ce auto izaci da bude u top tehnickom stanju sa kupovinom oko 5500e, sto ajde neko neka kaze nije puno za jednu e46-icu. Al ja taj auto sam mogao prodati cim sam video da ce da me jebe, al nisam nego sam se bacio u popravku, i sad kad sredim to sto imam jos verovatno sam miran narednih 3 godine dok se ne skupi para za nesto bolje. Ja sam pre e46-ice vozio pezo 307 hdi motor, za tri godine sam menjao ulje samo. al onaj osecaj sto pruza bmw i pezo je jbg dupe i oko razlika..

Sredim i teraj makinu :)

Link to post
Share on other sites

Kapiram ja Raleta skroz. 90% korisnika samo zeli normalan auto da ga sluzi i vozi. Tvrdim takodje da BMW ne vredi tih para i tacka!

Inace pri kupovini ovih leseva sto mi kupujemo 10+god nema bolje i losije kupovine. Sve je to LOSA kupovina, postoji samo pitanje koliko si lose prosao i koliko si se zavalio!

Samo se ne slazem ono sto se tice voznje i osecaja u voznji. Zadnja vuca vise zvuci kao bauk nego sto to jeste. Obicno je problem do korisnika.

Odnosno nepoznavanja voznje. Meni licno ne prija nikako prednja vuca, osecaj mi je cudan, kada das gas on se nekako izdize i vuce u stranu neku uvek, cudno mi je sve.

Nije dzabe pravilo da prednja vuca moze ali do 200ks plafon! Kada naucis zadnju kako valja nema bolje ni za sneg ni za suvo. 100god sam vozio zadnju vucu bez ikakvih pomagala, bez sistema protiv proklizavanja cak i bez ABS-a.

Bukvalno pun gas po snegu, kisi cemu god. Samo dobre gume i vozi.

 

Link to post
Share on other sites

Zimus sam prvi put seo zadnju vucu i prvo sto sam uradio sam otisao da se upoznam sa kolima, izasao malo van saobracaja iskljucio kontrolu i pun gas i reko da vidim, iznenadio me je fino izokretao sam se ko u crtanom filmu, al morao sam tako inace bi ga opleo negde .. Zajebana je zadnja ko ne zna kao ja npr.. :D

Link to post
Share on other sites

Drugar je vozio fiat mareu, auto top topova samo redovni servisi i odrzavanje, isao kako treba nikad nijedan jedini problem nije imao. Prodao komsiji, nije proslo nedelju dana sve je na autu krenulo da crkava, samo je falilo da se sam pod presu baci, komsa nije mogao da se naplaca sta je sve bilo u maleru. Nema pravila, svakome moze da se sa svakim autom desi, samo je sa BMW-om to lakse jer uglavnom prevazilazi plateznu moc vlasnika. Licno E46 ne bih gledao ispod 4500e jer smatram da ga oni koji su ga propisno odrzavali nece hteti da ga daju za sumu koju preprodavci traze za izakane primerke (osim ako gori more i tope se planine, sto je opet vandredna situacija).

Link to post
Share on other sites

Jednu stvar koju sam davno naucio jeste da kada prodajes kola nije ni najmanje bitno kako si odrzavao kola. Ljudi padaju na cist auto i da na prvi pogled nije neka velika frka.

Nikoga nije briga sto si ti kupovao top delove, menjao sve u roku i preventivno. Na glasu bude tvoj koji je top za eto tih 5000 i gomila krseva za 3500-4000e.

Trika nema da tu nesto uradis, ovde ljudi gledaju sta je jeftinije za 10e a ne za vise.

U nasem recniku se rec "odrzavanje" smatra stranom reci, ili popularno "tudjica" niko ne zna sta znaci, ali tu je. Pricaju se price i bajke o tom mitu ali se slabo ko usudi da proba i sam.?

Tako da za prodaju odrzavao ili ne odrzavao isto ti je. Samo jos ispadnes budala!

Link to post
Share on other sites

Ranije se kao pominjala reparacija plivajuceg zamajca "da ili ne" tuc muc, nista konkretno da je neko radio....

gvozdeni sendvič sa oprugama koji se raskvoca vremenom.. repariraju se turbine, dizne..ko zna sta sve... Ja mislim da je to izvodljivo..kod mene ovi univerzalci stavljaju fiksni na Opela dizela i slicno.. za BMW ne znam...

Ako neko zna, neka pise..cisto da znamo..

Link to post
Share on other sites

Istu pricu znam za brdo kola, audi a3 ovaj 2.0 dizel motor, tj i vw i audi ih imaju, neki ih hvale neki proklinju dan sto ga uzeo, sve kako koga zadesi.. Ja sam sad platio lepu skolu, platih auto od 16 godina 5500e al sad ce i da sluzi ilu cu ga zapaliti komarce jedno vece da teram, ako nista drugo :D

 

Link to post
Share on other sites

Jbg ja sam ga ubo takvog kakav je, iz ove koze se ne moze..i pored toga sto me snaslo, trudim se maximalno da ne fusarim na delovima, iako su svi stigli bukvalno u par meseci za zamenu..Imao sam ulje i za 5 evra po litri, ja platio 10..imao sam filter ulja i za 600 i za 1500 din, uzo skuplji...nosace motora sam imao i za 50 evra i za 30 evra..uzo ove bolje...jedino sto sam remontovao do sada jesu viljuske i to je to, mada sam imao neke nove za 5000 po komadu, ali cena im sama sve govori...kad sam vec zajeo sto se ne jede :D, dok ga vozim odrzavacu ga kako treba, samo je generalno zaista preskup za to sto nudi...Sto se tice zadnje vuce, ima ona tu neku draz,samo ja sam ja taze vozac u tome, i kao neko ko je klasican vozac, koga ne izbija na bes stalno po gasu :), eto nisam video sad nekog specijalnog zadovoljstva u svemu tome, sem skupih izdataka...Elem ono sto je Marko13 rekao, u potpunosti se slazem, kako god da odrzavas auto, na kraju nije bitno..Ja i u seata nisam skrtario uopste, uvek sam mu sipao najskuplje ulje i menjao sve skoro najskuplje delove, ali sam ga prodao bagatela...nije bio spolja bas nesto preterano zlatan, i desilo mi se da da par kupaca dodju i vide spolja nesto sto im se ne svidja i uopste i ne otvore vrata auta, niti upale motor da ga cuju, a on prede kako radi, vuce, odlicno ocuvan i odrzavan..ali eto trebalo 300nak eura da se ulozi u karoseriju, i to mu je bio minus i otiso po meni za male pare, u odnosu na ono u kakvom je stanju mehanicki bio...a ne znaju da samo turbina ako crkne kostace ih isto toliko koliko i tih 300 evra, koliko treba da daju u karoseriju, a kazem opet, motor je bio bombonica, isiplatilo se u sakom slucaju dati te novce u njega i voziti se..na kraju moja kolegenica to i uradila, i vozi se odlicno i sada...Tako cu i ja jednog dana sa BMW-om, bar se nadam :D

Link to post
Share on other sites