BMW e46 320D 110kw


Recommended Posts

Ima tu druga kvaka. On ce brzo biti bagatela. Ako vec nije. A delovi i odrzavanje ce ostati po sadasnjoj ceni! E to je kvaka.

Desavalo mi se da kupujem delove za E30 i placam ih bez preterivanja 3X skuplje nego iste te delove za Pezoa ili VW...

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa imaces ih koliko hoces. Prosto oni koji imaju novca da odrzavaju takva kola nece da vozi lesa 10+ i puca u njega mnogo para koliko treba vec ce voziti novije i cak manje placati odrzavanje.

A mi koji nemamo necemo ni kupovati taka kola, ili hocemo pa cemo ovde kukati... Promenila su se vremena, potrosacko drustvo, telefoni se menjaju na godinu dve, kola na 5-7 plafon kucni aparati na 5 koliko im je garancija posle crknu a popravak vise od novog i tako u krug.

Samo je fora sto mi para za to nemamo! Moze da prica ko sta hoce ali kada sadasnji auto iz 2018god bude bio 10+ on ce bukvalno ali bukvalno biti samo za presu!

Link to post
Share on other sites

Pa naravno..tome u korist svedoci I upravo moje iskustvo sa starim kolima...Ali sta cemo, ovo je Srbija, ja samo tim terminom mogu da obuhvatim I objasnim ovu cudnovatu umetnost prezivljavanja na ovim prostoima - dakle, ovo je Srbija...Inace, ja se prvi ne bih macevao sa servisima, majstorima, delovima, cudima m'dima...Ali nemas gde...Iskreno, sts ti mozes da kupis do 5000evra I da vredi? Realno nista dobro, stici ce te za popraviti sve sto treba I ne treba, ako ne danas, onda sigurno sutra...toga mislim da je dosta ljudi svesno...al nemaju kuda, jbg, pa se.snalaze I dovijaju, s ovim krsevima I taljigama, jbg...

Link to post
Share on other sites

Malo sam se patio, mucio, 3x prekrstio i uspeo da povezem komande na volanu. Sad kad sam povezao deluje mi kao maciji kasalj, al dok sam povezivao i njakao se nije bilo tako.. 

Sve u svemu sve funkcionise, ono sto ima da se kupi na ebay kit za spajanje komandi, mogu ja da namestim kome treba, princip isti, dzekovi malo drugaciji :) 

Link to post
Share on other sites

Au masala ala ste se napopravljali, ne pozeleti nikome. Jeste bmw skuplji za odrzavanje od ostalih automobila, ali cisto sumnjam da ce za neke reparacije biti skuplji deo za bmw u poredjenju sa npr audijem ili slicno. To je kao ona fora e ajd da menjamo freon u klimu, eee druze vozis bmw, za bmw ide bmw-ov freon a on ti je dosta skuplji od seatovog, fiatovog i slicno :D verujem da dosta delova moze da se nadje onolko kolko je i za auto druge marke a da je u istoj klasi. Ja iskreno kad sam kupio e46 i kad sam prvi put otisao na dalji put nisam mogo da verujem kolko je vece uzivanje u poredjenju sa manjim automobilima (sto bi moj tata rekao "konzerve", pa verovatno bi isto rekao i za tog seata). Nikad me na snegu nije zaneo, uzbrdo po snegu sam se pentrao gde mnoge prednje vuce nisu mogle (ili mozda nisu smeli, ko zna), e46 ima ASC/DSC i vrlo dobro radi sem ako bas ne zelite da ga zanesete ili izbacite al ja kolko sam puta pokusavao da ga zanesem, nema trika dok ne ugasim ASC :D 

Evo ja da dam pozitivan komentar i sve reci hvale za e46icu jer ispade sad da bmw nista ne valja, da se jedino bmw kvari i da se skupo kvari :D ja iskreno ne bih uzeo neki polovnjak mladji tipa 2010+, nebitno koja marka, platis ga Boga oca i onda ga neko digne, pokrade neke delove ili ga ogrebe i slicno. A i svaki polovnjak je macka u dzaku, ti ne znas njegovu istoriju sem ako ga ne kupujes od nekog koga poznajes. I nekako stojim iza toga da sve i ako ti se pokvari nesto na kolima, popravis, stavis nov/polovan deo, al brate ti onda znas sta si izmenjao i znas da ces moci da ga vozis ihahaj. I pre bih isao na to nego da ulozim u kola 1000e, dodje kvar od 500e i kazem a je*es mi sve ne mogu, prodacu ga, prodas ga za neke sitne pare jer ne mozes u Srbiji prodati nesto a da si u dobitku, i uzmes onda drugi polovni auto kome ces isto Boga oca izmenjati :D ja barem tako razmisljam i cisto sumnjam da cu nakon, ne daj Boze, crkavanja turbine ili zamene plivajuceg zamajca dati auto na oglas i uzet drugi polovan :D kolki smo baksuzi moze biti samo gore :D

Ajte ziveli i zelim vam da se navozate jos puno sa e46icama jer su odlicne i zasluzuju da se voze, maze i paze :D

Link to post
Share on other sites

Niko druze nije rekao da je e46 los auto, kakvih ima zlatan je on, nego je to tako kad te vezu kvarovi, nikad ne crkne samo zamajac ili samo turbina ima tu kad krene..

Zato sam se i naulagao u njega da znam sta vozim i sad se vozim mirne glave :)

Link to post
Share on other sites
On 7/12/2018 at 11:22 AM, ralle said:

Aj da priupitam, kad je tema vec ziva za jos jedan problemcic..Auto mi secne par puta kad vozim konstantno oko 2000 obrtaja..Znaci dok ubrzavam bilo kojom brzinom, nema bas nikakvog seckanja ni trzanja...kako vozim bilo nekom vecom brzinom tu oko 2000 obrtaja malo duze, pocne da secka, I onda moram ili da dodam gas preko 2000 obrtaja ili da smanjim ispod 2000 I onda nema nikakvog seckanja...mislite li da su dizne zaprljane ili katalizator zapusen ili nesto trece? Inace auto ide odlicno, vuce bez greske, konstantno lepo ubrzava, na auspuhu nema bas nikakvog dima, cak I kad ga nacepim na gasu, trosi minimalno moguce po mom misljenju, tako da ne znam da li su mozda samo dizne zaprljane, mozda lose gorivo ili nesto trece..dakle imam utisak da recimo imam tempomap I da ga zakljucam tu negde u nekoj brzini na 2000 obrtaja on bi celo vreme iso I seckao..cim prebacim za malo 2000 obrtaja ili spustim ispod nema nikakvog seckanja...dijagnostika ne pokazuje nista..

P.S. zasto ne mogu da se ulogujem na gorum pre Tapatalk? Pokusavo bezbroj puta I nece I nece...

Pocni od MAF-a, takodje ocisti MAP, i pogledaj turbo aktuator dal glavi ( ne znam dal ti je el. ili vakumski ), moze da se desi da ima i neki leak iza maf-a, vakum crevca takodje ispod usisne...., problem je najcesce vezan za MAF...

Link to post
Share on other sites

Drustvo pri prvom paljenju auta (ne desi se uvek, ponekad samo) auto zadimi pozadi nesto sivkasto, al vuce vise na crno i smrdi ko djavo na sagoren dizel rekao bih, nema neravnomeran rad, radi normalno na 1500 obrtaja, zadimi 3-4 sekunde bas lepo i  sve prestane i to je to.. 

Da napomenem da sam proveravao dizne kad sam remontovao common rail pumpu i bile su ok, e sad pitaj djavola mozda su i one. 

Imao neko slican problem?

Link to post
Share on other sites

@TOKYO Hvala za info, provericemo sve navedeno na sledecem servisu

@Fandjo92 Pa ako smrdi na dizel, opet prvo proveri dizne, jbg, nije skupa provera kod bosiste, bolje sto ranije, nego da propisa neka I istopi klip jbg, I napravi belaj..skoro sam gledao po oglasima, I vise nisu tako skupe polovne dizne, za remont ne znam kako se krecu cene

Link to post
Share on other sites

Btw, eto jutros odem da se raspitam oko atesta za folije na.staklima, jer mi istice registracija za 20tak dana, pa rekoh da se.raspitam, sta kako da ih atestoram...Elem, ne mozete atestirati folije sem ako nemate potvrdu ovlascenog servisa za lepljenje folija..Dakle ja kupio auto tako sa zalepljenim folijama, na njima u uglu pise lumar folije, ime I broj servisa koji je ugradio folije...Iskreno, nisam hteo da ih skidam, hteo sam da ih atestiram, ali odem prvo do Glass servisa, oni mi kazu moraces ti prvo da skines te tvoje folije pa onda da lepimo druge..Rekoh ovi oce da me izvacare I za kintu za skidanje pa posle I novo lepljenje...I odem do AMSS I pitam,oni su nadlezni za atestiranje folija I kazu mi da jedino folije koje su ranije lepljene u ovlascenom servisu za ugradnju, I ssmo odredjene folije koje je drzava propisala novim zakonom, mogu da se sada atestiraju...sve ostalo mora da se skine zbog tehnickog, I ako hoces posle lepi nove, u ovlascenom servisu...Ako sad zalepis nove folije u ovlascenom servisu atest kosta oko 9-10000 din...Ja s obzirom da sam auto tako uzo, ko pao s neba, nemam nikakav ni papir ni bilo sta..Okrenem prethodnog vlasnika, on takodje nema nikakav papir, uputi me na lokalni servis u kom je lepio folije, ja ih okrenem, oni kazu, mi smo prestali da radimo to, sad kad su uveli novi zakon, po kom treba brdo papira, homologacija I sta ti ja znam sve ne, zbog novih normi na tehnickom, I nije im se isplatilo da nastave da rade, zatvorili servis, ne mogu nikakvu potvrdu da dobijem, a cak I da dobijem mesto, to ne bi bilo ono sto je sada potrebno da bi folije prosle atest...tako da eto, sad trazim neki servis da skinem folije, pa onda na tehnicki...Nije neka kinta za skidanje, 500 din po bocnom staklu I 1500 za zadnju soferku, samo mi je frka zbog zadnjeg grejaca, pa bih da to uradim kod nekog ko zna sta radi, da mi ne zezne grejac,,cuo sam razna iskustva...ovi likovi iz glass servisa mi rekli da rade skidanje iz pomoc pare...sad sta to konretno znaci, pojma nemam...Ima li neko neka iskustva sa skidanjem folija? I ako moze preporuka za konretan servis u Nisu, da skinem folije..Pozz

Link to post
Share on other sites

Update: Skinuo sam folije, nikakva komplikacija, videh na YT neki likovi pravili DIY uputstvo, rekoh and da probam, I stvarno, bez neke velike muke uz pomoc fena caskom skinuo folije, ostalo lepka po staklima, negde manje negde vise, kupio 96% medicinski alkohol I skinuo preostali lepak, cela rabota, 2,3 sata posla, I ustededjenih 30 jura :D Kolateralna steta je bio unutrasnji retrovizor :D Elem oglancao sam merom za stakla sva stakla nakon skidanja lepka pa rekoh ajd malo I soferku, spolja I iznutra..I dok sam je brisao iznutra, nekako nezgodno zakacih rukom retrovizor, I otkacio se, razlepio...Cime ja sad to da zalepim, da bude ok I drzi?

Link to post
Share on other sites

Ako si ga polomio, ima decko u novom sadu rastura polovnjake, dacu ti br, kupis polovan retrovizor i montiras, kostace te smesno..

Elem najeb imam, dobro je sad manifestovao sad, i to nisam ja primetio nego kum moj, jede mi gumu kida ripne, kod majstora pod hitno mora.. 

Link to post
Share on other sites

Skoro sam se preselio u Beograd, na bezaniji sam, i ne znam mnogo, inace sam iz okoline novog sada i da ne teram sad u novi sad auto da se vidi sto jede gume ima li ko da preporuci nekog majstora, cuo sam za bmw batu, al sam cuo i da ima paprene cene, pa eto neki pouzdan, posten majstor ako ima bilo bi valjano, da ne pocne da trlja dlanove kad vidi bmw sa NS tablama :)

Link to post
Share on other sites
On 7/21/2018 at 8:32 PM, ralle said:

Update: Skinuo sam folije, nikakva komplikacija, videh na YT neki likovi pravili DIY uputstvo, rekoh and da probam, I stvarno, bez neke velike muke uz pomoc fena caskom skinuo folije, ostalo lepka po staklima, negde manje negde vise, kupio 96% medicinski alkohol I skinuo preostali lepak, cela rabota, 2,3 sata posla, I ustededjenih 30 jura :D Kolateralna steta je bio unutrasnji retrovizor :D Elem oglancao sam merom za stakla sva stakla nakon skidanja lepka pa rekoh ajd malo I soferku, spolja I iznutra..I dok sam je brisao iznutra, nekako nezgodno zakacih rukom retrovizor, I otkacio se, razlepio...Cime ja sad to da zalepim, da bude ok I drzi?

Ako se otkacio retrovizor sa soferke (onaj delic kao novcanica), za to imas da kupis dvokomponentni lepak bas za to. Ja sam to kupio u AutoMiki (ugao Prvomajske i Prilaza u Zemunu). Kada si vec na Bezaniji, to ti je blizu ;) 

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Fandjo92 said:

Skoro sam se preselio u Beograd, na bezaniji sam, i ne znam mnogo, inace sam iz okoline novog sada i da ne teram sad u novi sad auto da se vidi sto jede gume ima li ko da preporuci nekog majstora, cuo sam za bmw batu, al sam cuo i da ima paprene cene, pa eto neki pouzdan, posten majstor ako ima bilo bi valjano, da ne pocne da trlja dlanove kad vidi bmw sa NS tablama :)

Ja auto odrzavam kod Ace Modene 064/140-55-21. Servis mu je u Borci ali je vrhunski majstor i skroz je ok sa cenama.

Link to post
Share on other sites

Nisam ja na Bezaniji, ja sam u Nisu, pomesao si nas, Fandjo je u BG-u :) Elem nisam polomio retrovizor, samo se razlepio, svratio juce do nekog servisa za stakla, I kazu lepimo to, 200 din usluga, samo dodji od ponedeljka kad mozes I resicemo..Tako da cu sutra da naletim da mi zalepe to, ne isplati se da se ja sam macujem oko toga, za 200 din

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, ralle said:

Nisam ja na Bezaniji, ja sam u Nisu, pomesao si nas, Fandjo je u BG-u :) Elem nisam polomio retrovizor, samo se razlepio, svratio juce do nekog servisa za stakla, I kazu lepimo to, 200 din usluga, samo dodji od ponedeljka kad mozes I resicemo..Tako da cu sutra da naletim da mi zalepe to, ne isplati se da se ja sam macujem oko toga, za 200 din

Sorry, kad nemate avatar a obojca kukate ko Grk u apsu :) lako vas je pomesati :)

sala mala :)

Ma da, za 200 kinti se ne isplati akati ... ja sam imao slicnu muku na jednoj od e36ica, okesao mi se klinac kad je bio bas malecki, i svukao ga sa sobom :). Jos je bio onaj samo-potamljujuci pa sam i konektor morao da zamenim ...

Link to post
Share on other sites

Sad sam bio kod majstora tj kod macure na tosinom bunaru, i ustanovljen kvar, viljuske obe, nije me mrzelo sisao u kanal covek pajser, a viljusku zamalo mozes da iscupas bez mnogo muke :D 

E sad kako se pokazao taj remont i gde remontovati ima li ko iskustva?

ralle ti si sigurno menjao, pricaj druze :D

Link to post
Share on other sites