BMW e46 320D 110kw


Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Buraz, ja sam remontovao ali u Nisu, lik se zove Nesa, zivi u Komrenu, mislim da ceo Nis kod njega remontuje viljuske I ramena, kad sam vido kakvu gajbu ima lik, rekoh al si se ti naremontovao viljuski :D

Inace sad cu da lupim ali mislim da je bilo 120e obe viljuske, menjaju.zglobove I onaj jedan selen blok,  sad ne mogu da se setim, mislim da je to cena sa njihovim skidanjem, remontom i, namestanjem viljuski, a 100e je ako sam odneses viljuske, tako nesto, mozda sam omasio koji evro gore dole, ali to je to otprilike...Elem, ima nove kineske viljuske kompletne za 5000 din, e sad pitaj boga kakvog je to kvaliteta, ja sam isao na remontovane, I za sad je sve ok, mada sam presao tek 4-5000 km-a, videcemo koliko ce izdrzati..ako je neko probao ove nove kineske nek iznese iskustva..pozz

Link to post
Share on other sites

Nasao sam na 2 mesta, na jednom mestu 35e, na drugom 5000 po komadu, dobijem remontovane pa kad skinem moje vratim stare.. Ugradnja nece da me kosta maltene nista, plus reglaza trapa, znaci stotka :) to je sto je, do kraja nedelje mora da se odradi to.Obrni, okreni dupe je pozadi :D

 Hvala drustvo u svakom slucaju :)

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Nismo said:

Rekao bih ti nesto, ali mi pristojnost i kucno vaspitanje to ne dozvoljavaju. ;)

Sala brt, sala, ono sto je smajli na kraju nagovestavao. Izvinjavam se ako sam provocirao odgovor koji je morao biti filtriran kucnim vaspitanjem i tvojom pristojnoscu ;)

Sorry Fanjo za off ;)

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, smg said:

Sala brt, sala, ono sto je smajli na kraju nagovestavao. Izvinjavam se ako sam provocirao odgovor koji je morao biti filtriran kucnim vaspitanjem i tvojom pristojnoscu ;)

Sorry Fanjo za off ;)

Ma zezam se i ja, opusteno. ??

Link to post
Share on other sites

Ljubica... Odlican izbor! Pogledaj kvalitet gume na kuglama i silen blokovima. Pomirisi gumu, predji rukom, mozda bolje nego i na prvoj ugradnji. Auto ce sada biti malo tvrdji, jer su izbijene plivajuce kugle i zamenje fiksnim, ali ce samim tim biti i upravljivi i generalno stabilniji.

Mogao si od nje uzeti i stabilizatore, mislim da su 5e/kom, pa kad vec menjas viljuske mogao si i njih.

Obavezno DOBRO centritanje trapa nakon posla.

PS: Inace, svi gorenavedeni su “djaci” Ljubicinog pokojnog muza i Ljubice.

Link to post
Share on other sites

Ljudi kazite ako ko ima iskustva sa ovim novim pravilima na tehnickom, sta sve traze, pod obavezno? Skinuo sam folije sa stakala, ostalo je sve ok, jedino mi rucna malo slabije drzi, idem za par dana na tehnicki, pa se mislim da li da idem prvo do majstora da sredim rucnu, ili nije toliko frka oko toga, isto kao ranije? mada kako vidim po netu sta sve pisu ljudi....

Link to post
Share on other sites

Izgleda bas kvalitetno, danas ih menjam i idem na centriranje trapa, sad mi auto ziv napred, nacepim kocnicu on ide gde hoce, pa javljam kakvi su utisci kad sredim.. :)

Ralle mislim da nes proci ako ne sredis rucnu, ili ako imas bar neku vezu negde onda ce ti progledati kroz prste.. Al generalno na e46 modelu ja nigde nisam video da rucna vata dobro, evo kod mene ja sam pocupao sve pakne zato sto mi pukla bila pakna pravila kuršlus unutra, pa cu zameniti pred tehnicki.. al to sto je bmw namestio “nezavisni sistem kocenja” to je takav kurton da prostite na izrazu da to radi 3 meseca i mozes opet da se slikas :)

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, marko13 said:

Kakav “nezavisni sistem kocenja" pominjes?

Verovatno misli na pakne u "dobosu" za parkirnu kocnicu i klesta za "normalniu kocnicu (kao odvojen sistem parkirne i kocnice).

Meni rucna lepo "vata", ne smem da se zalim. Ali slazem se da je bulja sistem, zaboravis rucnu jednom dva puta i cao zdravo pakne ...

Mada na Nissan Primeri svojevremeno mi se blokirao tocak zbog rucne (ona nije imala taj "odvojeni sistem") ... ne zna covek sta je bolje ...

Za tehnicki, nadji nekog ko je razuman ... ima ih jos.

Link to post
Share on other sites

Pa dobro nije to nista nenormalno. Takav sistem je prastar koristi ga zilion kola koji imaju disk pozadi. Nista novo nista cudno... Samo jbg, treba odrzavati.

Link to post
Share on other sites