BMW e46 320D 110kw


Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni jos nije jasno sta je u glupo. Spolja je disko kao na svemu ostalom. Unutra tolik prosto da nije realno, dve pakne koje zateze sajla koju vuces i cao.

Ima par mogucih problema ali je jako prosto. Bitno je da ti ne pukne buzir sajle da ne udje voda da ne zardja ili zamrzne, ima neke male oprugice unutra koje hoce da odu isto na svakih 15-20god. i naravno da se podrazumeva da imas normalne paknove! Koje ako i zamenis nekada siguran sam da ce trajati barem 10-15god!

Link to post
Share on other sites

Pakne da traju 10-15 god, dobar si druze :D jednom zaboravi rucnu, samo prah od njih ostane.. 

I sistem je glup do bola, nikad ne moze pakna da drzi ko disk sa plocicama, zato po meni je taj sistem mnogo bolji na francuzima npr, povuces rucnu stisne i nema kud. :) 

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Fandjo92 said:

Pakne da traju 10-15 god, dobar si druze :D jednom zaboravi rucnu, samo prah od njih ostane.. 

I sistem je glup do bola, nikad ne moze pakna da drzi ko disk sa plocicama, zato po meni je taj sistem mnogo bolji na francuzima npr, povuces rucnu stisne i nema kud. :) 

Dok ne ostane jednom stisnuto. Kao meni na Primeri :)

Link to post
Share on other sites

Probao sam jednom sam da dotegnem rucnu srafcigerom na onoj rupici na dobosu, video negde na YT, ali slabo je to pomoglo, tako da verujem da su pakne odavno rikavela...videcemo, rekoh da ne idem kod majstora, za takvu boraniju, nisam navikao da me popravke za bmw-a kostaju ispod 5 evropskih novcanica :D pa rekoh da ne kvarim tradiciju hahah :D

Salu na stranu ljudi, ako je neko skoro menjao i zna cenu pakni za e46, i sta se tu jos menja oko sredjivanja rucne, neka napise...pozz

Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Fandjo92 said:

Pakne da traju 10-15 god, dobar si druze :D jednom zaboravi rucnu, samo prah od njih ostane.. 

I sistem je glup do bola, nikad ne moze pakna da drzi ko disk sa plocicama, zato po meni je taj sistem mnogo bolji na francuzima npr, povuces rucnu stisne i nema kud. :) 

To sto si rekao je onda tvoja greska. Ako normalno koristis naravno da ce trajati 10-15god. Na koju foru zaboravis? Svakom se desi da lagano krene i vidi i spusti.

To ne moze da uradi nista. Em svetli lampica em odmah valjda vidis da koci nesto.

To je kao da si izjavio e ne traju mi gume ni 2000km ali ja ga stalno potpisujem i driftujem. Bas su djubre ove gume...

Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, Fandjo92 said:

Da su pakne dobre ugradjivale bi se i dan danas, ne bi se sve zamenilo diskovima i plocicama :)

Ja pakne imam na e36 pozadi ... rade bez problema :). A ugradjuju se uglavnom zbog cene. Ja mislim da ni jednu drugu prednost nemaju ... u svakom drugom slucaju mislim da je disk bolje resenje. 

A da bi to zamenio, posto sam imao ludu ideju, moras da skines zadnji trap ceo. Jednostavno sam odustao ...

Link to post
Share on other sites
On 7/26/2018 at 2:24 PM, marko13 said:

Prlicno je lako. Barem za e36 ima polovnjaka. Drugi auto sto se kocenja tice.

Nije problem u delovima. Drkanje opasno zameniti. Davno sam odustao ?

Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, Fandjo92 said:

Zamenjene viljuske, stabilizatori, centriran trap, krut je u voznji bas al zadovoljan sam :)

Leci ce sve na svoje medto za 500-1000 km. Ja posle toga iskreno vise ni ne secam kako je bilo pre zamene (sto se tice upravljanja).

ja sam bas zadovoljan kako je sve leglo posle zamene. 

Link to post
Share on other sites

Kupih jutros pakne za rucnu, nisu skupe 2000 din za oba tocka, skuplje kosta set onih opruga za pakne nego same pakne, i nisam ni uzo opruge,  kaze  majstor ako nisu popucale, a cuje se da grebe ako popucaju, nema potrebe da kupujem nove opruge..tako da videcemo u utorak, idu pakne na zamenu, pa videcemo stanje kad se razmontiraju.. elem svratio do nekoliko tehnickih pregleda, I ne gledaju kroz prste ni za sitnicu, nigde, bas su stegli kais, nema mrdanja...ja im kazem malo mi rucna slabije hvata, mada realno ne hvata uopste, I svi odmah vrte glavom, mora kazu to sve sad da bude full da bi prosao tehnicki, satro svaki drugi auto bude vracan sa tehnickog...

Link to post
Share on other sites

Eto, vracen jutros sa tehnickog zbog angel eyes prstenova...kazu to vise nece moci da prodje tehnicki...nazdravlje...znate li uopste kako se pvo skida, demontira? Moram li nove farove da stavim? Ne poznajem problematiku, jer sam tako kupio auto...ahh malera...

Link to post
Share on other sites

Zbog ovih debilizama oko tehnickog bih preporucio svima da krenu u tu zezanciju onih 1m ranije koliko je moguce registrovati kola.

Da ostane vremena da se nadje normalan tehnicki ili popravi/prepravi nesto ako treba da ne ostanete neregistrovani!

Takodje idite u neki AMSS tehnicki. Zasto? zato sto su mali privatni toliko poplaseni i ne znaju ni sami sta rade pa ako nemas pun rezervoar oni te vrate ?

Link to post
Share on other sites