BMW e46 320D 110kw


Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ti stvarno mislis da si posisao svu pamet ovoga sveta. Pa nije niko ovde debil. Mislis samo ti znas kako se odrzavaju kola. Znamo mi svi jako dobro da 80% kola koja ulaze kod nas su pre tih 180000km presla vec 500000km.

Link to post
Share on other sites

Mene iskreno boli uvo kolko je auto presao dokle god ne budem kupio nov, samo mi je draze uzeti ovaj sto je presao i tih 500000 kroz 18 godina nego ovi sto imaju posle 3 godine 200000k pricam o zadnjim modelima  F10ke i F30ke.... Ta auta su vec na izdisaju i gotova su... Ova su makar mogla da predju tih 500000 dok ove nove starlete od BMW-ova nece ni frakciju....

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, NikNS said:

Mene iskreno boli uvo kolko je auto presao dokle god ne budem kupio nov, samo mi je draze uzeti ovaj sto je presao i tih 500000 kroz 18 godina nego ovi sto imaju posle 3 godine 200000k pricam o zadnjim modelima  F10ke i F30ke.... Ta auta su vec na izdisaju i gotova su... Ova su makar mogla da predju tih 500000 dok ove nove starlete od BMW-ova nece ni frakciju....

Otkud ti ta tvrdnja? F10 sam kupio sa 130 000 km na satu,  preshao 150 000 , prodao sa ga 280 000 , nisam ni sijalicu zamijenio na njemu van redovnog odrzhavanja (lanac jesam mjenjao, ali to je serijska greshka na N47, to ne rachunam).

Auto je puno kvalitetniji od E60, kojeg sam prodao sa pravih 200 000km na satu.

 

Link to post
Share on other sites
On 12/3/2018 at 4:20 PM, ralle said:

A sto ima fabricku  manu sa klapnama? Sa pumpm za ulje? Remenicu treba da ukljuce kao redovnu stavku u mali servis, bez problema..

Klapne: ja bih rekao prednost, jer auto ima znatno tisi i mirniji rad sa njima, a problem nastaje nakon 10-15 godina, treba pratiti situaciju.

Uljna pumpa: problem sa uljnom pumpom imaju primerci sa najmanje 400k+ km, a najcesce 500k+, a i to se resava lako, motor napolje i menjaj hidro spaner i sve oko pumpe.

Remenica radilice: svaki put prvo ugasi klimu, pa onda auto. Tako ces joj znacajno produziti radni vek. Ukoliko fiksnu remenicu alternatora zamenis plivajucom (neki primerci je imaju fabricki), zaboravices da postoji rem. radilice.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, mzex said:

Otkud ti ta tvrdnja? F10 sam kupio sa 130 000 km na satu,  preshao 150 000 , prodao sa ga 280 000 , nisam ni sijalicu zamijenio na njemu van redovnog odrzhavanja (lanac jesam mjenjao, ali to je serijska greshka na N47, to ne rachunam).

Auto je puno kvalitetniji od E60, kojeg sam prodao sa pravih 200 000km na satu.

 

Menjao si lanac sto je sasvim ok vremenski interval, ali evo moj je sa fabrickim lancem verovatno je presao po Glisinim predpostavkama 1milion km, i to skoro otvarali jer sam hteo da vidim stanje da menjam na mom E46 M47n motoru. Nije bilo potrebe samo ga upakovali nazad. Ja o tome pricam. Svaki noviji ce sve vise fabrickih mana imati i sve veci les biti. Ljudi pogledajte kolko elektronike ima recimo F30 ili G20 G30, zamislite kupovinu tog auta kao polovnog za 15 godina.... Kuku majko ce biti kad krenu lampice da se pale. Nadam se da mi svi gresimo i da ce jednostavno biti mnogo bolji, ali za sad sve ukazuje da je BMW otisao u komercijalu a ono cuveno "vozacki auto" ostavio negde tamo. Ko god je vozio E30 E34 E46 prave benzince cak i recimo E38 728i 735i znaju da ta auta imaju vozacku dinamiku mnogoooo bolju od novijih. Cak E60 i E90 su se prestali voziti kao pravi BMWovi a tek ovi noviji da ne pricam. Dobilo se na osecaju sigurnosti al se izgubilo na onom sto ga je delilo od svih drugih a to su Luksuzne Sportske Limuzine.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, mzex said:

Otkud ti ta tvrdnja? F10 sam kupio sa 130 000 km na satu,  preshao 150 000 , prodao sa ga 280 000 , nisam ni sijalicu zamijenio na njemu van redovnog odrzhavanja (lanac jesam mjenjao, ali to je serijska greshka na N47, to ne rachunam).

Auto je puno kvalitetniji od E60, kojeg sam prodao sa pravih 200 000km na satu.

 

+1 

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, mzex said:

Otkud ti ta tvrdnja? F10 sam kupio sa 130 000 km na satu,  preshao 150 000 , prodao sa ga 280 000 , nisam ni sijalicu zamijenio na njemu van redovnog odrzhavanja (lanac jesam mjenjao, ali to je serijska greshka na N47, to ne rachunam).

Auto je puno kvalitetniji od E60, kojeg sam prodao sa pravih 200 000km na satu.

 

+1

Skoro sam prodao VW Passata iz 2017. godine sa 80hkm i uporedo sa njim sam imao F10 restajling iz 2014. godine (prodao sam i njega). Taj Passat nije ni do kolena F10-ci i ona ga sije u svakom pogledu. O poredjenju sa G serijom je suvisno raspravljati... 

Da dodam jos i ovo. Po meni, lanac nije serijska greska vec namera BMW-a da uvede veliki servis i za automobile koji imaju lanac. Davno je proslo vreme Mercedesa 123 koji je imao 2000 kubika i 60-ak konja, pa mu je lanac zbog toga, naravno, trajao vecno. Ovde se prica o agregatima od 2000 kubika i sa blizu ili preko 200 konja. Eeej, preko 200 konja ! Cak i BMW "fanovi" pljuju taj N47 zbog "problema" sa lancem. Nije problem lanac vec vlasnici koji nece da urade veliki servis.

U svom okruzenju imam drugara kome je majstor rekao da mu se malo cuje lanac i da bi trebao da ga zameni. Na moje pitanje da li ga je zamenio, odgovorio je da nije jer on ne cuje lanac i da on smatra da moze jos tako da ga tera ?! Platio si F10 18.500e i stisao se za jos koju stotku ? Pa, ja sam zamenu amortizera na E61 platio koliko kosta zamena lanca na N47... 

Gospodo, zamenite lanac i imacete agregat sa ozbiljnim performansama i izuzetno malom potrosnjom . Uz redovno i kvalitetno odrzavanje ti agregati ce da pregaze pola miliona kao od sale. Licno sam video nekoliko primeraka. 

P.S. Imaju "probleme" sa lancem i drugi proizvodjaci ali na njih niko ne kuka. Ovo sto cu sada da napisem pricam iz iskustva i navescu samo neke primere. Recimo, Audijevi, VW i Seat benzinski motori imaju servisni interval u okviru kog treba da se promeni lanac. Promenio lanac na Seat Leonu sa agregatom 1.8TFSI (150hkm) koji se ugradjuje u skoro sve modele VW grupacije. Corsu D 1.4i sa pravih 134hkm i morao sam da joj zamenim lanac jer je, zbog istegnutosti istog, prezupcila jedan zub itd. Primera ima jos ali ne bih da smaram vise.  

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Glisa said:

Лично ти је БМВ лош.шта тражиш на овом форуму....500.000 неки добри примерци,појма немаш.....

Ne mogu da skapiram kome se obracas? Momku koji je pisao da mu je los ili meni? Posto nisam nigde napisao da je ok primerak sa 500K

@Zeljkamp

Vidi sve stoji za to da ljudi ne odrzavaju. Lanac treba menjati na svakom ne samo na N47. Ali da je frka na njemu to jeste.

Ali da je debilno uradjeno sve na njemu jeste. Koja bre kretencina stavlja lanc iza!! kenj..m mu se u ideju. Samo da uzmu vise para da mora motor napolje!

Svaki auto ima neku frku i gresku to isto stoji.

Link to post
Share on other sites

Meni je na Ibizi 1.2 tsi prso lanac na 76k i to na verglanju, danas upalio vozio ugasio, sutra dosao da upalim, vrti bez kompresije kao navijen. .

Link to post
Share on other sites

Relativno skoro sam pitao za 2.0 TFSI, sto na forumu, sto majstore. Uglavnom sam dobio negativne komentare. E za taj 1.2 TSI kazu da je jos vece djubre. Toliko o Wagen grupaciji.

Izgleda da Wagen nije odmakao dalje od 1.9 TDI i to je to.

Link to post
Share on other sites

ma imaju i oni jezivo glupih fora, isti motor ali nije dobar bkp nego bkd, i to onaj kome je glava iz nemacke a ne poljske , bkd sa bosch-om uzmi ali pazi na bmm jer je simens i on je djubre ( oznake nisam ni zagrebao, ima ih milion ), pa gledaj koja je godina, dal je uljna pumpa u reviziji, ili dal je presao preko 200k onda je sigurno zamenjena..., ma niko vise nije sladak, tako neki glupi brenodovi prolaze bolje nego ovi stari izvikani, covek je kupio hyundai i40 2013-14-te benzinac, trenutno 178k na satu, saldo redovan servis i jedan nosac motora, ende. .

Link to post
Share on other sites

Ja cu samo da naglasim e60 mi je na pravih 340h km sa jos uvijek fabrickom remenicom radilice,a klapne sam skinuo prije mjesec dana. A cudno mi je kako ti djelovi crkavaju na auta iz uvoza na magicnih 160-70h km. Kako to?[emoji848][emoji6]

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Jako prosto. Kada se kupe kod nas to im je 3-4 put da su na 160000km ?

Taj VW 1.2 mi je zivotna misterija. Gledao sam one njihove minivenove sa tim 1.2TFSI + DSG menjac.Gledam i ne mogu da verujem. A za taj auto 2.0 je realno minimum.

To cudo ne prelazi 200000km. Bukvalno je glupo ista i da radis na njemu. Nego 2-3x zamenis ulje pa stedis pare posto svakako ide zamena motora brzo ?

Link to post
Share on other sites

Svasta imam da kazem, pisem brisem, ujedam se ta jezik..nista uvredljivog sadrzaja, vise politika i filosofija, kao i svaki Srbin.. 
Nemiri u Francuskoj povodom povecanja cene goriva. Kao pokusaj da se podigne svest gradjana o ekologiji...ovi im zapalili grad..
Pomenuo sam da su Fracuzi od 2025.  najavili proizvodnju samo elektricnih vozila..najvise prasine oko toga u Evropi podizu oni.
U Nemackoj problem sa dizelima, i to sam pominjao ranije, i oni su najavljivali elektricne aut. od 2025.  Vidim da to nece da im prodje bas lako, ali guraju stvar. I kod nas su poceli lagano da pricaju o tome, cekaju instrukcije "sa vrha" . 
Za mozda 2 pune godine, mozda 3, na Le Manu tj na svetskoj endurans sceni, vozice se na metan, bez "emisije" CO2
 BMW je sa ostalim proizvodjacima iz WEC usao u program razvoja motora na metan. Eto, necemo da vozimo na struju..i ostajemo u endurans-u, i vozice se na fosilna goriva još..
Eto, malo nekih novosti..
 

Link to post
Share on other sites

VW je za 2025 najavio izbacivanje nove i poslednje generacije motora sa unutrasnjim sagorevanjem. A plan je da prodaja tih traje do 2055god. Za slabije razvijena trzista i dalje.

Daleko je prelazak na nesto druga ako vas to brine. A svakako vecina nas nece tada biti ziva!

Link to post
Share on other sites

Evo drugar koji je u Norveskoj kod kog idem uskoro mi kaze, pun grad Teslama, i BMW i3kama, krcato... Auta idu zivotom pogotovo taj mali I3 kaze da kida kako ide a inace on ovde vozi E46 330xd tako da nije bas navikao na sporo :D Al koja je fora svih nas da ne stetimo i vozimo na struju, a brat Amer zategne mustanga i dodge neki punu gascinu 2 delfina crknu... Pogotovo Cummins motori :D

Link to post
Share on other sites

Ma cela prica je glupa da gluplja ne moze da bude. Vec je dokazano da je 3x vece zagadjenje dok se napravi jedan "ekoloski" auto nego sto posle zagadi onaj pravi.

Prica da se bogati debili loze i da im se uzme jos neka kinta. A onda se hvale kako stede planetu zemlju...

Link to post
Share on other sites

A i te baterije, pada im kapacitet greje se to sve, voda i struja tako blizu jedno drugog... Nisam pametan. Drugar kaze da je kvalitet plastika u Tesli 0.. Krcka sve zvoni, nema nikakav osecaj ono, koza neka eko ko iz simpa za 13 iljada kauc :D Zali boze, jedino osecaj kad potegne je dobar to niko ne spori.

Link to post
Share on other sites

Vozio teslu, najjace moje glupo pitanje vlasniku, kako da ga upalim, kaze pa "upaljen" je, daj gas...

Kvalitet zavrsne obrade je stvarno smesan...

Link to post
Share on other sites