BMW e46 320D 110kw


Recommended Posts

Ima jedan izuzetan film, dan posle demonstracija u Parizu, bio je kod nas na Fest-u ranije.  La Haine  tj Mržnja, 

Igra Vinsent Kasel, pojavljuje se i jedan e21 323i 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Opet kuburim s bembarom - Elem, kao sto pisah ranije ne podize radnu temperaturu i ujedno naravno nema ni grejanja...Kupljen nov Behr termostat, placen 5 soma, zamenjen, ozracen ceo sistem, i on i dalje zeza...Cak i u mestu jako, jako sporo dize temperatru, a na otvorenom i ne izlazi iz plave zone uopste..Da nepomenem da je motor model bez EGR hladnjaka i bez malog termostata, znaci ima samo jedan veliki termostat, i on je zamenjen..I ON I DALJE ZEZA ? Znaci ne dize radnu temperaturu...Cak mi se sad cini da je i stari termostat bio kao ok, jer nije bio otvoren, kad sam ga skinuo, ali je imalo na njemu silikova za zaptivanje, ocigledno je neko to vec ranije skidao, cackao, pa sam ipak kupio novi termostat, jer kontam sta drugo moze da bude???? Pa sta sad gledati, sta mozee da bude tu lose??? Termostat ko termostat ili otvara/zatvara u vrucoj vodi ili ne, radi ili ne radi, pa onda gde moze da bude problem???? Imali ikakve veze sa tim senzor temperature, ili pak termo davac?? Cak i da zeza senzor temperature, termostat bi radio nezavisno od njega, i imao bi grejanje, iako ne bi pokazivao dobro temperaturu u kabini zar ne??? Mada nisam primetio da sad nesto deluje kao da zeza senzzor temperature, kad se ugreje u mestu  na radnu temperaturu, ima i grejanja, po gradu je djene djene, a cim izadjem na otvoreni put odmah mu pada temperatura i naravno nema ni grejanja, tako da cisto sumnjam da je senzor temperature, ali ajd da pitam??? Ventilatore nisam cuo da su se upalili odkako imam auto...Pa gde mu je onda muka, majka mu stara?

Link to post
Share on other sites

I da je otvorena, mora da postigne radnu, na otvorenom jos brze drasticno nego u mestu, nesto sa termostatom ipak nije dobro...., posto kazes da je model sa jednim, nema sta drugo da utice na cirkulaciju vode sem njega, ako je zatvoren, motor mora da se zagreje i da ga otvori kad dostigne specificnu temperaturu, ako je otvoren, odshkrinut, ne lezi dobro, voda ce stalno da cirkulise i nece postizati radnu, nema tu velike matematike. .

Link to post
Share on other sites

Zvucace smesno ali... Meni se desilo da je prosto bio los termostat koji sam kupio NOV. Pa uzeo ponovo nov i bilo sve ok.

Roletna je tu samo da bi se temperatura brze digla. Tako sam na kocki imao "zimske" zatvorene bubrege i "letnje" otvorene. Ali sam ih rucno menjao.

Ali ako je termostat dobar svakako mora da podize temp. Ako imas neke dileme u davac temperature itd spoji na OBD pa vidi na koliko je temp.

 

Link to post
Share on other sites

Ja se slazem sa Markom u ovome, ja sam uzeo Pirburgov protokomer koji je subjektivno posle 9800,00 delovao ok al na dijagnostici pokazao ponovo los protokomer ja otisao u radnju zamenili mi deo ja ubacio taj drugi auto podivljao. Tako da teraj ti to na dijagnostiku ili probaj sa drugim termostatom...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Vidi, to je samo termostat. Mozda je prosto izasao los iz fabrike a mozda je i fals. Neverovatno mnogo delova je fals a da to i ne znamo.

Kapiram da jeste mnogo da sada mozras da opet das 5000din za glupost! Bilo bi super ako bi mogao da probas neki pa da ne moras da platis samo na par h probe.

Link to post
Share on other sites

Ma zakonsko pravo ima svako uz fiskalni racun da vrati 2 godine deo bukvalno iz razloga da mu se ne svidja boja dela i dobije povrat po punom iznosu. Ode vrati taj i uzme drugi deo i cao... Ko sto rekose gore nema puno faktora sta moze praviti takav problem...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ne moze 2 god samo ako ti se ne svidja ali da ne ulazimo sada u to. I mislim da vrati nazad ako ima racun. Ali to moze da izvali samo ako uzme neki drugi da vidi sta je problem.

Ovo je jedna od prednosti onoga kada odes kod majstora pa on kupuje delove.

Pricali smo vec mnogo puta. Jeste, majstor te uglavnom odere za deo. Ali u ovakvim situacijama samo se vratis i kazes. "majstore, nisi resio problem, resi!"

A onda neka se on je..e sa radnjama, delovima itd...

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, NikNS said:

Ma zakonsko pravo ima svako uz fiskalni racun da vrati 2 godine deo bukvalno iz razloga da mu se ne svidja boja dela i dobije povrat po punom iznosu. Ode vrati taj i uzme drugi deo i cao... Ko sto rekose gore nema puno faktora sta moze praviti takav problem...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Zakonski mozes da ga vratis ako ti se boja ne svidja u prvih 6 meseci mada ima i tu fora da li se vidi da je koriscen, ostecen..., 2 godine se odnosi na ispravnost. Samo i tu je pitanje da li ce te otkaciti sa ne adekvatno ugradjenim delom.

Link to post
Share on other sites

Pazi, 2 godine je pravo reklamacije 6 meseci se ne spominje u zakonu bar kolko ja znam, ja navodim kao primer iz sprdnje, naravno mora se imati racun, pakovanje originalno i ceo deo naravno. Ukoliko se deo vraca zbog neispravnosti servis koji je vrsio ugradnju duzan je da na Memorandumu svoje firme da izjavu overenu pecatom da je instaliran deo pravilno i da je deo zapravo problem i da nije bilo fizickih ostecenja kad se deo dobio za montazu itd. Ja sam telefon vratio posle godinu i 7 meseci jer su poceli da me drndaju oko garancije, kao popravke pa cekas mesec i sve tako. I ja dosao i rekao da cu im zvati potrosacku inspekciju da se pozivam na zakon zastite korisnika i potrosaca da zelim novac nazad po ceni po kojoj sam ga uzeo i onda je reseno za 3 minuta... :) bar moje iskustvo.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Reseno sve ljudi, termostat nije bio dobar, vracen nazad, uzet drugi nov, i sad sve fercera kako treba, dodje na radnu temperaturu za 2,3 kilometra i odatle ne mrda, greje ko blesav...Konacno, banja u kolima :)

Link to post
Share on other sites

Svaka cast, dobro je da si na taj nacin resio. Najlaksa stvar... Jos jedan primer gde nov deo nije dobar, sad makar znas da i to moras proveravati haha.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, NikNS said:

Pazi, 2 godine je pravo reklamacije 6 meseci se ne spominje u zakonu bar kolko ja znam, ja navodim kao primer iz sprdnje, naravno mora se imati racun, pakovanje originalno i ceo deo naravno. Ukoliko se deo vraca zbog neispravnosti servis koji je vrsio ugradnju duzan je da na Memorandumu svoje firme da izjavu overenu pecatom da je instaliran deo pravilno i da je deo zapravo problem i da nije bilo fizickih ostecenja kad se deo dobio za montazu itd. Ja sam telefon vratio posle godinu i 7 meseci jer su poceli da me drndaju oko garancije, kao popravke pa cekas mesec i sve tako. I ja dosao i rekao da cu im zvati potrosacku inspekciju da se pozivam na zakon zastite korisnika i potrosaca da zelim novac nazad po ceni po kojoj sam ga uzeo i onda je reseno za 3 minuta... :) bar moje iskustvo.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

6 meseci se i te ako spominje, samo je pitanje kako ga koja inspekcija tumaci. Ambalaza ti vise ne treba, a to sto si vratio telefon posle toliko vremena je jer po zakonu imas pravo da trazis povrat novca prilikom drugog servisa kad god tokom trajanja nesaobraznosti. 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ralle said:

Reseno sve ljudi, termostat nije bio dobar, vracen nazad, uzet drugi nov, i sad sve fercera kako treba, dodje na radnu temperaturu za 2,3 kilometra i odatle ne mrda, greje ko blesav...Konacno, banja u kolima :)

Rekoh ti odmah. Prosao sam tu pricu, desava se.

Link to post
Share on other sites

Pa kako. . . ;)

Danas me musterija porazila, pregledali auto napravili spisak, poceli da pricamo o delovima, kad on kaze ne sekiraj se, sve sam proverio, izvadi jedno 10 papira a4 formata, i tu je sve, wint, euro 07, kit, gazela, lukena, euro auto. . .  ma sveeeee, delovi razlozeno, jeftinije i skuplje u kvalitetu, na svakom papiru cena sa rabatom, ja gledam i smejem se, i ne znam sta drugo da kazem sem bravo, inace covek je doslovce pekar...

Link to post
Share on other sites

To je za svaku pohvalu. Dubok naklon gospodinu. Ja radim u Astra Autu, znaci ne bi verovao koliko ljudi nemaju pojma ni sta im treba ni koje auto voze, godiste i sl. Meni dodje lik i kaze Peugeot 206, 2003 godiste, 1.6hdi ima klimu, tolko i tolko kilovata, tolko konja, i ja kontam treba mu hladnjak vec usao u Nissensov katalog, kaze lik treba mi poklopac retrovizora... Ja odlepio [emoji3] Retki su ljudi koji odrade domaci zadatak pre nego sto se obrate nekom za resenje problema.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma znam, ali zovu ljudi raspituju se, ovi momci sto rade po tim velikim firmama ispizdese, vidim im face svaki dan, zove pacijent jer mu je dosadno na poslu u drzavnoj firmi i uporedjuje cene, koliko  je ovo, koliko je ono, bla bla, hvala dovidjenja. .

Kad si vec tu, jel imas soferku za focus mk1? ( bez grejaca )

Link to post
Share on other sites

Ima kina ima i EU, moja preporuka Kina, bukvalno isti kvalitet i manje su reklamacije na dioptriju, a tih par hiljada razlike bolje potrositi negde uz Dunav sa dragom. Mislim da je Kina 9000 plus montaza 3000 i traje 2ipo do 3 sata. 5 godina garancije imas i na kinu i na Eu. A novi BMW svaki izlazi sa Fuyao staklima (kineska firma) :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites


@TOKYO

Aj da te pitam, koja je radna temperatura za moj E90??

Sinoc sam uzeo da zamenim termostat pa zato pitam.

A inace za cene, pa pazi, ako ne stedis sam nece ti niko ustedeti a izvini sa par poziva mozes da ustedis par hiljada dinara. Ako je tebi to malo super.

Ali vecina ljudi radi za dnevnicu od 1000-2000din ceo smrdljivi dan! Nije to malo!

Inace evo smesne price sta mi realno kupujemo to boga pitaj i svi ti sto ih vrtimo boga pitaj koje kinesko djubre kupuju.

Drugar uzima 3 rolera za kais na 3.0 Trazio je INA ali u tom trenutku uspeva da nadje 1 INA za oko 3000-4000din druga dva opst razlicita, ne secam se imena ali jedan je kao 2800 a treci kao najlosiji 1500din.

Otvara ih kuci redom u sve tri kutije identicni roleri u kesi i na sva tri pise INA

Ko je tu lud. Verovatno zaspao kinez na traci ?

Link to post
Share on other sites

Na 320d termostat fabricki bi trebalo biti 88C , znci tu negdje 2-3 stepena gore-dole bi trebala biti radna temperatura. Ja sam prosle godine mijenjao oba termostata, nije mi dizao iznad 75C. Uzeo sam MAHLE i za sada nije bilo problema :)

Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod sistema za hladjenje, brzinsko pitanje vasa drugarska preporuka za Antifriz E46 320d 100kw motor? Posto moram izmeniti sve tj flush sistema radim

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites