BMW e46 320D 110kw


Recommended Posts

@marko

88+ do 93, dpf nece da pokrene regeneraciju ako je ispod 75 recimo...

Ma slazem se za cene, ali covek mi je stalna musterija, dobija cene sa MOJIM rabatom uvek, tako da nece nista da ustedi ali ajde. .  ( a i pun je kao oko )

Sto se tice delova, ja se sa tim susrecem svaki dan, to je opste poznato da se pakuju delovi, i da nema pravila, kumu sam letos tri puta skidao menjac zvog luk-ovog druk lagera koji je pustao ulje iz menjaca, sirotinjski semering koji se raspada na pogled i uvrce, plasticno djubre, odem i probam sa valeom, koji je poznatiji po losijem kvalitetu od luk-a, i u kutiji originalni fordov fomoco druk, metalni, kvalitetna obrada sa vec ugradjenim o-ringom bez potrebe za diht masu i slicno, samo nema oznake na njemu da je fomoco, ali je original bez pogovora, stavim to i progledam, poludeo sam sa tim, e sad da je standard musterija i da je on kupio deo, naplatio bih mu svako skidanje, ovako kad ja nabavim deo, ide na moju odgovornost, toliko o ustedi. . .

@niki

Ova i treba da se menja zbog dioptrije. .

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@TOKYO9800 je kina danas sam proverio evropa je jaca za par hiljada, iz iskustva receno kina je uglavnom ideticna, kinezi imaju problema sa 307 pezoom i c4 picassom i tako tim autima sto pola auta cini soferka, a na fordu su super, ljudi ne kapiraju kolko ta dioptrija remeti voznju i moze izazvati opasnu glavobolju na duzoj voznji, samo zavisi gde ti se prelama i ko joj je proizvodjac, imas u uglu dole... Da sad ne smaram puno mnoge ovo ne zanima ali ako bih rangirao EU stakla isla bi ovako:

1. Saint Gobain Securit ( uvek kvalitet i za svako trziste)

2. Pilkington (u Nemackoj su vrh i bogatijem delu evrope ovde stize 4klasa njihove robe)

3. Guardian ( ide kao fabricka montaza vecini VW vozila, Seat, VW,  Skoda, Audi) kvalitet rame uz rame sa Pilkijem al opet nije isti kvalitet ovde i u Nemackoj

4. Nord Glass (Jednostavno pravi se u poljskoj, ok je ona al zavrsna obrada je daleko ispod standarda, znam pozudano da kina napravi bolje soferku od njih)

5. Olympia (Turci rade, jeftino u rangu sa kinom al  nije kina)

6. Yessglass (Proizvodnja se obavlja u Evropi pod kineskom licencom tako da je u sustini Kinesko staklo koje je izlio Hans)

Kina: 1. XYG firma koja snabdeva 85% sveta staklima i bruka su i Fuyao koji se ugradjuje kao prva ugradnja Volvo-u i BMW-u u standardnim paketima opreme od 2016. 

Nadam se da ce nekom biti malo jasnija slika sad a ako zatreba nekom nesto mogu detaljnu temu otvoriti oko stakla i procesu montaze, problemima, sta moze a sta ne itd itd....

Link to post
Share on other sites

vrlo korisne informcije, hvala!

taj auto je bio moj pre tri godine, i bukvalno sam  trazio polozaj sedenja da izbegnem to, jer se desavalo da me zaboli glava, ma uzas jedan. .

Link to post
Share on other sites

Juce citao to oko dioptrije stakla. A danas situacija. Sada sam vozio oko 1h Alfa Djulieta. Auuu koji uzas! Soferka fabricka auto star 2god. Ima dioptriju da ubija.

Evo jos me bole oci i glava. Za pisljivih 1-2h voznje. Da sam nizi ne bi mi smetalo, tacno je gore vislje uzas. Posto sam visok 2m hvatam gornji deo. Ali da ne veruje covek, original soferka, Alfa 2god stara.

@NikNS Hvala za detaljno objasnjenje. Mozda ne bi bilo lose da otvoris temu auto stakla pa prekopiras ovo.

Meni svakako jako zanimljivo. Napukla mi je soferka na E91 ali samo malo, pa sam siguran da ce jednom doci do zamene iste. Na 307 mi je isto pukla soferka.

@TOKYO Tako nesto se i vrti temp. Ubo sam obd pa vozio da vidim sta kaze. skoci nekad do 95 i odmah padne na oko 88, verovatno samo dok pusti vodu da provrti i spustio par puta na 85 ali sve su to sekunde.

A to za delove je smrt. Ali ljudi kupuju zato sto ih nekad oderu pa jbg. Konkretno ja uzimam zato sto imam odlicne cene koje nema ni moj majstor sve sa njegovim rabatom!

Ali samo ovde kada vidim koliko su nekima naplacivali mali servis gde je ocito da im je neko uzeo 50+e samo na delove + ruke sve mi je jasno zasto ljudi jure sami.Nisu vise ljudi tolike ovce, svi imaju net i telefon!

Jedino je prednost to sto kazes kada ti kupis delove onda se ne bakcem ja sam zamenom losih delova i ne placam ti 2-3x ruke. Tako da sve je rizik!

Eto tako sam kupio slucajno pogresan separator za uljne pare. Pa mi sada bleji u garazai. Daj ako ti treba javi se, koliko ga ti placas dacu ti ja za manje samo da mi ne stoji bezveze. Ako ti treba reci, samo cu ga ostaviti tvom bratu pa neka ti da. ?

 

 

Link to post
Share on other sites
On 12/4/2018 at 9:36 PM, Nismo said:

Klapne: ja bih rekao prednost, jer auto ima znatno tisi i mirniji rad sa njima, a problem nastaje nakon 10-15 godina, treba pratiti situaciju.

Uljna pumpa: problem sa uljnom pumpom imaju primerci sa najmanje 400k+ km, a najcesce 500k+, a i to se resava lako, motor napolje i menjaj hidro spaner i sve oko pumpe.

Remenica radilice: svaki put prvo ugasi klimu, pa onda auto. Tako ces joj znacajno produziti radni vek. Ukoliko fiksnu remenicu alternatora zamenis plivajucom (neki primerci je imaju fabricki), zaboravices da postoji rem. radilice.

I sve ovo izreceno (a ima jos puno piuno toga) je sastavni deo jednog premium brend-a, jel????  Zamisli za ove stvari kod konkurencije nisam ni znao da postoje, a ne daju sebi apetit "premium" ...U tome je najveca tuga BMW-a..zzzz rodjaci

Link to post
Share on other sites

A da ti lepo prihvatis da si kupio krsa i da ti niko nije kriv jer si ga sam kupovao? Sledeci put bolje gledaj sta kupujes...

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ralle said:

I sve ovo izreceno (a ima jos puno piuno toga) je sastavni deo jednog premium brend-a, jel????  Zamisli za ove stvari kod konkurencije nisam ni znao da postoje, a ne daju sebi apetit "premium" ...U tome je najveca tuga BMW-a..zzzz rodjaci

@Shy molim te objasni coveku koliko kostaju dizne za 2.0 tfsi.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ralle said:

I sve ovo izreceno (a ima jos puno piuno toga) je sastavni deo jednog premium brend-a, jel????  Zamisli za ove stvari kod konkurencije nisam ni znao da postoje, a ne daju sebi apetit "premium" ...U tome je najveca tuga BMW-a..zzzz rodjaci

Kad prochitam ovakav post, osjecam se kao da zhivim u paralelnom univerzumu. Vozim BMWe zadnjih 10 godina, i prelazim puno kilometara sa njima. Kad kupujem auto, kupim sa provjerenom kilometrazhom, i koji je redovno odrzhavan. Za tih 10 god, van redovnog odrzhavanja sam imao zamjenu reglera na E60, i zamjenu federa amortizera na F10 (lanac ne rachunam, to svi mjenjaju), i to je to. Ljudi kupe krshine sa tri puta vecom kilometrazhom, odrzhavaju ga kod komshije Pere, i onda im losh BMW.

Sa druge strane, recimo kolegi na A6 kad je bio star 3-4 g, na 130 000 pukao blok motora, mjenjao je cijeli motor, kasnije radio generalnu automatskog mjenjacha.

Drugom kolegi na A6 starom 2g pukne neka cijev od goriva, zapalio se, pola auta izgorilo.

 

Link to post
Share on other sites

Ljudi generalno mesaju odrzavanje sa kvalitetom, i BMW, i bilo koji proizvodjac kzd je sklapao automobil bio je svestan tj svesno je stavio komponente koje imaju svoj zivotni vek, jednostavno i ti lanci i menjaci, dizne, turbo, bilo koji problem pa makar to bila neka banalna stvar je planirana iz fabrike, nikom u ovlascenim servisu za nov auto nisu rekli "Gospodine sad imate auto kom cete menjati samo ulje i nikad nista nece stradati) Auta su potrosna roba iako su ljubimci nama, dok mi sedimo udobno u njima on trpi rupe na putu, vibracije, svako to potezanje i agresivnija voznja razvlaci i skulja i karoseriju cak a tek komponente koje mu omogucavaju da se pokrece, kocnice, menjaci, gume, motor znate svi i sami da se ne pravim pametan. Pored svega ja kazem jedno. Svaka cast BMWu koji uspe da prodje 300k preko zapostavljen od neke 200-ote hiljade kod nas i kod nas po ovakvim putevima ide juri, izmami osmeh na lice cesto kad oflekas nekog novijeg drugog proizvodjaca okrenes kljuc i odes gde hoces. BMW je uvek poznat bar meni bio po tome sto ako je upalio i ako si krenuo na put stizes tamo i to nema govora... Sve sto nam crkava je davno preventivno trebalo da se zameni, a to sto je svima muka od dodatnog troska to je drugo, i kad se odvoje te pare navuce se nekako za popravku uglavnom il je majstor taj koji oce da zezne nesto ili sam deo je loseg kvaliteta. Al sami smo svesno zaljubljeni u BMW i na nama je kako cemo popravljati i odrzavati. To nema veze sa brendom....

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
[mention=46145]Shy[/mention] molim te objasni coveku koliko kostaju dizne za 2.0 tfsi.
I koliko kosta zamjena lanca za isti motor koji je poznatiji po istezanju lanca i prezubljivanju vise nego ijedan N47 bmwov

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Kolega kupio 325 e30, bukvalno nije smeo da ga upali bez zamene zupcastog kaisa!

Nzm sa koje ste vi planete, terate tu silu bez zamene lanca..

Za Golfa nisam strucan, tu je Tokyo.

 

Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja strucan za golfa, imao sam par komada iz vw grupacije, radio sam ih i radim ih, ne kazem da su to losa kola ali mene ne privlace.. Promenio sam veliki broj automobila u zadnjih par godina ali dzabe. .

Bmw ima te osobine koje sam oduvek voleo, tehnicke, dinamicke, to je auto po mojoj meri, van grada pogotovo, i volim ga najvise sa svim njegovim vrlinama i manama, zato ga i vozim opet, pokusao sam da se preorjentisem, ali nisam bio srecan. .

Za sad sam prezadovoljan sa e46, vec je malo antika, to me delimicno nervira, ali mi zao da ga menjam zbog stanja, mada ako izleti neki e91 retstyling u pribliznom stanju, gledacu da ga uzmem. .

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

nisam odavno hvalio bmw-a, pa rekoh da se javim :) elem u medjuvremenu sem nekih sitnica od par stotina eura, sredio sam i sva 4, citaj CETIRI podizaca, crkli su svi do jednog kao navijeni za dva meseca, jedan za drugim...i to je kostalo oko 100 evra...Elem, nocas idem na neki put, danas proveram auto pred polazak, gledam ulje, antifiriz, i slucajno se uhvatim za ono gornje veliko crevo koje ide od posude za tecnost ka motoru...tvrdo kao kamen...auto je u tom momentu radio...zabezeknuh se...pisao sam da sam skoro menjao termostat.,a ubrzo nakon zamene termostata  je propisala ona velika plasticna racva blizu motora, menjao je kod majstora, i nasuli antifriz i ozracili...pre mozda 2 nedelje...ne secam se da je majstor tada proveravao creva kad je motor zagrejan, nisam siguran....posle toga ja sam dosipao mozda 1dcl antifriza, jer mi se cinilo kao da je malo progutao....i evo sad vidim da su creva kao kamen tvrda...koji mu je djavo sad??? prvo sam pomislio da sam nasuo previse antifriza, pa kad se zagreje napravi pritisak u crevima....pa sam na srafu za ozracivanje ispustio oko 1dcl tecnosti, tako da kada ona cevcica za nivo tecnosti dodje u skroz donjem polozaju...medjutim opet isto, creva se duju previse....imate li neki predlog, idem na put za 4,5 sati...Antifriz sipan u motor je g12, razblazen destilisanom vodom u donosu 1:1...skazaljka za temperaturu normalno stoji, ne dize temperaturu, ne pada temperatura....

Edited by ralle
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozdrav drustvo. Sto kaze ralle nisam davno hvalio svoje cudo od auta :) naime isao je fino, dok eto ti k.. Na autoputu BG-NS stanem na pumpu da sipam gorivo, sve ok, i krecem da se ukljucim na autoput, vidim kamion ide i sad cu ja po gasu i da uletim ispred njega, i tako zestokom voznjom dodjem do trece i samo cujem prasak, “fijuuu” i auto prestaje da vuce, nije se ugasio ali ne prima gas, mrtav.. Dignem haubu i vidim metalno crevo sto ide od EGR da je puklo i da duva tu, reko dobro nista strasno.. Krenem dalje i tako jedva nekako stignem u NS odem kod majstora, zameni crevo, nista ne postignem.. Auto radi i kad mu dam gas dize obrtaje jako slabo,pregleda majstor sva creva, sve ok, skinemo protokomer i stavimo drugi al ne originalan auto zivne al nije kao sto je bilo.. Reko dobro do njega je.. Nadjem danas polovan originalan protokomer po broju sve full i namontiram, opet mrtav.. Vratim onaj stari sto je bio i radio kako tako, opet mrtav.. Doslo mi da ga razlupam.. Izvadim dzek sa protokomera i tako sad vozim auto.... Ide solidno, ali nije to to, pocinje da poteze tek posle 2000 obrtaja.. Jel moguce da od 3 protokomera nijedan ne radi il koji mu je? jel imao ko slicnog iskustva? 

Link to post
Share on other sites

Ne znam kakav ti je "aktuator" turbine, da li je vakum crevo ili elektro solenoid. Kod mene je vakum crevo, bilo je spalo jednom i isto se auto ponasao. Jednostavnim vracanjem, auto je proradio normalno.

Link to post
Share on other sites
Ne znam kakav ti je "aktuator" turbine, da li je vakum crevo ili elektro solenoid. Kod mene je vakum crevo, bilo je spalo jednom i isto se auto ponasao. Jednostavnim vracanjem, auto je proradio normalno.
Cudi me da mu majstor to nije proverio ako je on nabio tolki pritisak ili je cev bila losa ili selna ili interkuler ima problem. Aktuator turba mu je verovatno istripovan to treba sad iskorisiti priliku izmeniti sva creva vakumska i creva interkulera ima Top Spyder indjija povoljno, i miran si posle kad otkines po gasu. Ja sam to uradio i prezadovoljan sam.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa ja sam odmah poceo da sumnjam u creva, al kazem vam on vuce dobro bez protokomera sad. Ima žiške, al nije kao pre, nema protokomer jer cim ubodem protokomer mrtav auto.. 

Koliko si platio da ti srede to u Indjiji, koliko im vremena treba ?

Ima li slicno ko radi u Beogradu to, a da mi je odere kozu s ledja ? Hvala :)

Link to post
Share on other sites

Pored sve muke sa vakum crevima i protokomerom sad je totalno crko :) 

Jutros krenem na posao, izbacim iz brzine upalim auto, stisnem kvacilo da ubacim u prvu eto muke, kao bez kvacila da ga ubacujem, ne reaguje kvacilo.. Cudo od auta :)

Link to post
Share on other sites

Izvini nisam video post. Ne znam koja je cena bila dobio sam neki popust i izasla me creva 6700 din. Ja sam na parkingu zamenio. Jedino sam se napatio tamo kod turba inace jako tesko prici. On tebi brlja mapu u ECU cim ti 3 protokomera ne znace. Meni je auto upravo na zameni zamajca i kvacila hahahah

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Muka ziva, sad i creva i protokomer i kako se meni cini i zamajac i kvacilo..
Gde si uzeo zamajac i kvacilo, kolko si platio?
Uzeo u Kit Komercu 77i nesto puna cena meni drugar pomogao jer ima popust pa me izaslo 56000 i zamena 70e cekam da zavrsi majstor auto pa cu javiti utiske. Jos uvek nisam preuzeo :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites