Recommended Posts

Pozdrav drustvo.Sta znaci na displeju kad se ocita za partikularni filter 190000km remaining.Mislim znam sta to znaci  u prevodu ,al sta je to kod auta,mislim da vek trajanja ili zapusenost ili sta on oce sa tim da kaze?Bmw e91 2007g.Kako da znam dal ga eventualno predhodni vlasnik menjao ili cistio.Auto ima stvarnih 189000km iz Svajcarske.

Link to post
Share on other sites

PDF je tip(format) tekstualnog fajla, DPF je filter na koji mislis. Po tome sto si napisao jos 190000 do menjanja , a radi li sam sagorevanje(ciscenje) povremeno?

Link to post
Share on other sites

DPF sigurno radi regeneraciju, imaju neke fore kada se dostigne dovoljna temperatura motora, sistem porkrene ciklus regeneracije, tada se sagorevaju cestice cadji koje su ostale u filteri i time se filter cisti. Kada odes na dijagnostiku u ECU ti cuva kada je radjena zadnja regeneracija. Da li je menjano, ne verujem.... jedino ako nije imao problem da se zapusio, da nije radio regenreaciju, pa da je morao da stavlja novi... To ne znas osim ako nemas komplet istoriju servisa, sto sumnjam :)

Link to post
Share on other sites

Imam komplet servisnu istoriju i pise da je particular filter u servisnoj na 168000 oznacen sa da tj si.Imam sve servise od 0 do 189000 u bmw servisu u svici je radjeno.A danas sam diagnostiku prikopcao i pise da je regenerisao sebe pre 30 hiljada metara ali ja nista nisam prinetio.Sve je u fullu.

Link to post
Share on other sites