Katalizator 330 xd e 46


Recommended Posts

Dobar dan ljudi, da li mi neko moze reci gde mogu da nabavim katalizator za 330 xd ili koliko je ovaj deo bitan posto sam negde cuo da ih majstori buse, sta gubim ako ga izbusim?

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Nismo said:

Sacekaj malo da vidimo sta se desava po pitanju tehnickog pregleda po novim izmenama zakona...

Ja sam registrovao automobil prosli vikend ... niko me ni za sta nije pitao. Standard, kocnice i to je to ... 

Ako uvedu to za katalizator, pola automobila nece biti sposobno da se registruje. Moj licno nema katalizator (nisam ga ja izvadio, niti bi ga ikada izvadio) ... ali sta je tu je sada ...

Link to post
Share on other sites

krenuo sam da radim motor generalno a i sve ostalo po pitanju trapa, majstor mi kaze da mi je katalizator los dosta, gde god sam trazio nema za 330d, ne znam konkretno koliko cu dobiti ili izgubiti da stavim taj stari a sto se tehnickog tice odn registracije radim je u agenciji i mislim da mi nece biti problem to pa kakav god zakon bude donet nov.

Link to post
Share on other sites

Da procitao sam to i kaci me jer sam 2002-go godiste, nadam se da posto je ovo Srbija da cemo ipak moci da radimo tehnicke na obraz ko i do sada.

Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, marko13 said:

Zakon je izglasan kao i za 2x godisnje tehnicki za starija vozila. Ali se primenjuje od 05.07.18.

Od tada krece frka!

Moje misljenje je da ce se to svesti na tresla se gora, rodio se mis ... mene isto kaci sa oba automobila da radim 2x godisnje ... 

Link to post
Share on other sites

ma da, licno mislim da je to jos jedna nova opcija za otimanje para od naroda i da je u parama poenta i da nece biti kao u EU, ipak se u ovoj zemlji sve svodi na otimanje para narodu, sve do sada sto su menjali u zakonima svodilo se da se dodatno plati i to je to, polovina poslanika sto su izglasali zakon ne zna ni sta je a ni kako izgleda katalizator.

Link to post
Share on other sites

Vecina poslanika nije ni pismena posto su nam ministri soferi, ridzovani, domari itd... ali to je druga prica. Ali bice ovo da bi otimali pare. Nema vise sta da se proda, sve firme su prodali, svu zemlju. Pare im trebaju..

Zato svuda samo rokaj kazne, za brzinu za brkove za bradu... pa I za ovo!

Link to post
Share on other sites

Tacno tako, a padalo mi je na pamet da napisem peticiju ministrastvu saobracaja za regulisanje max brzine na autu putu sa sadasnjih 120 kmh na bar 160-180 kmh iz prostog razloga sto je 21-vi vek i auto industrija pravi sigurnije i brze automobile nego pre 30 god koliko otprl stoji ovaj zakon, do sada me to nije mnogo brinulo jer me presretaci nisu kacili, ali sada kada ih ima iza svake naplatne rampe stvarno se mora zakon uskladiti sa danasnjom tehnologijom, ovaj zakon vazi za auta iz Titovog doba kada su Jugo, Lada i 101 bili 90% na nasim putevima zastupljeni. Npr Nemci su lepo na auto banu stavili No speed limt, mada kultura nasih vozaca je strava..Nabiju se u brzu traku sa svojih sigzrnih 100 kmh i bezobrazno voze njom, koliko puta se ubijem ablendujuci da se pomere u srednju traku i dok ih prolazim dobijam razne prste i krsenja ruku u fazonu sta hocu jer on vozi kako treba. Ovakvi vozaci i prave sranja jer ne gledaju kada izlecu u brzu traku da obidju nekog koji vozi sporije od famoznih 100 kmh, gde sam god pa i u Madjarskoj bio video sam samo kulturu bolju nego ovde, na zeleno svi krecu bez mobilnog u rukama a na auto putu postuju brzu traku. Trebali bi da napravimo peticiju stvarno jer u ovoj zemlji zakon se donosi samo ako vozac mora ponovo ili bar dva puta da plati istu stvar.

Link to post
Share on other sites

To za levu traku ja mogu da elaboriram. Ja svaki dan vozim BG-NS, i tacno znam gde treba da se sklonim u levu  traku sa svojih 120km/h da bi izbegao truckanje :). Naravno da cu se skloniti coveku koji ide brze od mene ... ali iskreno, ako vozis ispod 200km/h nije bas da ti neko "izleti" :). A na pojedinim deonicama na nasim autoputevima, 200 je cista ludost (od Batrovaca ka BG-u - od SK do Indjije i slicno).

Ljudi su jednostavno navikli da voze levom trakom zbog kolotraga ... ne opravdavam, ali to je jednostavno realnost.

A od te Nemacke smo daleko jedno 50ak godina, onako realno ... pa je absurdno i komentarisati (nazalost). 

Link to post
Share on other sites

Ja se samo nadam da će se naći neko normalan i da kaže, ok je tehnički dva puta godišnje, ali onda nema ništa od luksuza...

Ali i to je ludom radovanje.

@Krstas71 330XD ili 330D, mislim da je katalizator isti. A može da se desi i da je 320/330 isti.

Link to post
Share on other sites

Moze tehnicki biti i jednom mesecno, ali dzabe ako i dalje pustaju sve i svasta.

Nisu toliko losi nasi zakoni koliko je nedoslednost sprovodjenja i to da zakon ne vazi isto  za sve. Svi smo jednaki pred zakonom, ali neki su `jednakiji`. E trt.

To ubija i zato je ziveti u ovoj i ovakvoj drzavi tesko.

Link to post
Share on other sites

Treba mi prednji katalizator imam cak i sliku, nasao sam neki kao servis u Kaledjerici gde to budze na licu mesta pa cu videti, a da kazem i svoje misljenje oko brze voznje do 200 kmh, nije da se kurcim al meni Bmw ide 200 kmh na 3900 obrtaja sto je bez preterivanja nista za taj motor, odnosno ne osecam tih 200 kmh, mozes opusteno voziti 200 kmh npr auto putem ka Nisu a i prema Ns gde cesto i idem, konkretno auto mi je sad u servisu u Ns, kako god moramo da nadjemo nacin da se politicari malo uzdrmaju u vezi ovog zakona o 120 kmh na auto putu.

Link to post
Share on other sites

Ja sam odradio tehnicki pre neki dan na kocki iz 1989 godine sve ok. Medjutim, za sledeci tehnicki moram zameniti soferku. Ima manju naprslinu sa spoljne strane. Sa unutrasnje je sve ok. Takodje, moram malo korigovati koroziju. To cu cu takodje odraditi. Ono sto me brine je izduv. Benzinskih motor iz 80tih, u  dobroj kondiciji ali verovatno ne ispunjava danasnje standarde koji sluze kao merilo emisije stetnih cestica. Cak nisam ni siguran ni da je imao katalizator u fabrickoj opremi. Sta da radim ako me odjebu ? Da li postoji mogucnost da nekim aditivom malo popravim stvar?!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sve pohvale za 130 kmh na auto putu, juce sam dosao iz Madjarske i nema na naplatnim rampama jos uvek presretaca sa prosecnom brzinom izmedju dve naplatne, doduse ja sam sa Enp prolazio kroz rampe ali nisam primetio da ima policije i da nekog zaustavljaju. Sto se tice aditiva iz mog iskustva bi ti preporucio Liqvi Moly aditive a mislim da imas bas taj za bolju kompresiju i manje dima na auspuhu, mogu ti reci da aditivi rade posao primetno.

Link to post
Share on other sites

Ne bih da ti rusim sneska ali... To je trenutno samo nacrt zakona koji je u skupstinskoj proceduri nije jos ni dat na usvajanje. Ali dobro, ako ti budu pisali za prosecnu 130km/h uvek mozes a kazes da si citao u novinama :)

Link to post
Share on other sites