E60 elektronika


Recommended Posts

Znam da ima problema sa elektronikom na e60, kod mene se ponekad desava da se idrive pali i gasi sam ali ne podigne sistem do kraja vec se restartuje kod natpisa BMW. Gledao sam mpm modul u gepeku i nije otvaran ali je menjaj jer se vide tragovi da je stari goreo. Ovaj novi sam ja ogvorio cisto da ga produvam ali nista nisam dobio. CCC modul je navidno radjen i sredjen. Do cega moze biti problem?

Link to post
Share on other sites

0653086899 idi kod lika na zvezdari. radi sa tim. Drugar isto ima taj wide ekran ko ti sto imas, generalno to najvise jebava ccc, mozda nije lepo uradjen, znam da je neko menjao idrive tockic bio je 150e, ali mislim da kod tebe zeza ccc, on je izvalio kada je hladnije vreme radi okej cim krenu vrucine isto mu se desava ko tebi.

ja sam imam prob kad naletim na opasne neravnine da mi se ugasi i upali posle par sec, rasturili sredili ccc 150e

mozes da kontaktiras i leona u nisu, decko je munja za bmw..

Link to post
Share on other sites

Sad kad pomenu vrućine, meni se par puta desilo da se resetovao sam od sebe i to baš kad kreću vrućine. Kad je hladnije - ne. Znači i mene čeka ta igranka.

Link to post
Share on other sites

to ipak radi 14 15 godina mora na nekom da se slomi :) vrlo nezahvalan auto kad se kupuje do jaja, znaci u buduce svi koji ne znaju prilikom kupovine serije 5 e60. Da li radi elektronika i kakva VAM se sve govna pale u toku voznje itd :D hoce on da pali sve i svasta, jako stresno jos kad se cuje onaj zvuk TINNNNNNN xaxax

poslednji e60 koji sam gledao pre neki dan, pise cena 6250, dodjes uzivo kaze daj 5 i teraj AUTO JE DOMACINSKI, upalim ga ono na leru aj zdravo :D vanos u kurcu, covek kaze ma domacinskiiii u ALONE smo ga odrzavali, neki 2.2 benz bulja motor al aj bio lep na oglas kad ono medjutim :D a ni oprema nije bila neka tako da ga ne bih kupio nikad, vise me zanimalo kakvo je sto stanje uzivo.  potrosnja 15.9 :D automat. 

Link to post
Share on other sites

Meni se samo u jednom trenutku zacrni ekran, pojavi se logo i kad učita sve šta treba, pojavi se regularna slika na ekranu. Radio za to vrijeme radi najnormalnije... Zato se i ne trzam što se desi jednom u neko vrijeme.

Link to post
Share on other sites

To je i mene najvishe nerviralo na E60, svako malo onaj tiiin, i neki warning, a nije uopshte bio star auto dok sam ga imao.

Link to post
Share on other sites


Definitivno najcrnje vreme za BMW kada su promenili tada komplet sve od dizajna pa na dalje. Najruznija petica u istoriji BMW-a, a tek ona sedmica... Secam se ko juce koliko je samo bilo prasine oko toga.

Kada bi neko mogao gumicom da obrise sve od 2000-2010. :D

Link to post
Share on other sites

Marko, bez uvrede, ali ja stvarno ne vidim razlog zasto ti uopste vozis BMW, ako ga uopste vozis ? Postoji li model BMW-a koji nisi pljunuo u poslednjih mesec dana ? Iskreno, mislim da ne postoji, zato ti preporucujem da vozis neki drugi brend. ;) 

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Zeljkamp said:

Marko, bez uvrede, ali ja stvarno ne vidim razlog zasto ti uopste vozis BMW, ako ga uopste vozis ? Postoji li model BMW-a koji nisi pljunuo u poslednjih mesec dana ? Iskreno, mislim da ne postoji, zato ti preporucujem da vozis neki drugi brend. ;) 

Pohvalio je E30 i E34, koliko me secanje sluzi?

Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, Zeljkamp said:

Marko, bez uvrede, ali ja stvarno ne vidim razlog zasto ti uopste vozis BMW, ako ga uopste vozis ? Postoji li model BMW-a koji nisi pljunuo u poslednjih mesec dana ? Iskreno, mislim da ne postoji, zato ti preporucujem da vozis neki drugi brend. ;) 

Ljubav. Odlican je za voznju. Neponovljiv, obozavam da ga vozim. Ali ako nesto volis ne znaci da treba da budes slep!

Postoji razlika izmedju ljubavi i realnosti. Ja sam BMW fun ne BMW FANATIK to je velika razlika. Kada znas prednosti i mane i zelis da ih priznas.

A za ovo sto pricam ko te dekade u BMW-u ne pricam samo ja vec ceo svet. Ne znam gde ste bili tih godina kada je izasao E60 i E65 sta su pricali svi. Ja sam i tada voleo i vozio BMW  Tada su promenili komplet dizajnerski tim, i mnogo sta u firmi.

Najgora dekada ikada. To sto smo mi siromasni pa je sada kod nas dosla ta dekada na upotrebu (starost 10-15god) pa pricamo kako je limun sladak i mrstimo se to je nesto drugo...

Znaci obozavam BMW ali nisam DEBIL!

E da, inace vezano za pitanje da li vozim BMW.. :D jok, izvalio si me. Ja sam iz redova ljutih neprijatelja ALFE ili VW i ovde sam ubacen kao strani element da unosim razdor u BMW zajednicu... :D

Covece, koliko imas godina.. zasto bih bio na BMW forumu da ne volim i ne vozim BMW :D:D:D 

 

Link to post
Share on other sites

O cemu se radi u ovoj temi :D ?

verovatno ti riknjava modul. Moze preventivno da se ocisti ventilator na modulu.

Da bi bio siguran mozes proveriti punjenje, akumulator i kontakte. Tu ti je mala sansa :) .

 

Link to post
Share on other sites

ventilator u principu zabode, zato dolazi do pregrevanja na ploci ccc-a te iz tog razloga se gasi, moze nekad biti problem i u flet kablovima ali najcesce je do same ploce. Na zalost. 

Link to post
Share on other sites
On 5/14/2018 at 9:25 AM, marko13 said:

Ljubav. Odlican je za voznju. Neponovljiv, obozavam da ga vozim. Ali ako nesto volis ne znaci da treba da budes slep!

Postoji razlika izmedju ljubavi i realnosti. Ja sam BMW fun ne BMW FANATIK to je velika razlika. Kada znas prednosti i mane i zelis da ih priznas.

A za ovo sto pricam ko te dekade u BMW-u ne pricam samo ja vec ceo svet. Ne znam gde ste bili tih godina kada je izasao E60 i E65 sta su pricali svi. Ja sam i tada voleo i vozio BMW  Tada su promenili komplet dizajnerski tim, i mnogo sta u firmi.

Najgora dekada ikada. To sto smo mi siromasni pa je sada kod nas dosla ta dekada na upotrebu (starost 10-15god) pa pricamo kako je limun sladak i mrstimo se to je nesto drugo...

Znaci obozavam BMW ali nisam DEBIL!

E da, inace vezano za pitanje da li vozim BMW.. :D jok, izvalio si me. Ja sam iz redova ljutih neprijatelja ALFE ili VW i ovde sam ubacen kao strani element da unosim razdor u BMW zajednicu... :D

Covece, koliko imas godina.. zasto bih bio na BMW forumu da ne volim i ne vozim BMW :D:D:D 

 

Ta petica i sedmica su ti najprodavaniji u istoriji bmw-a. Dizajnirao ih Kris Bengl, pljuvali su ih, nije ostao veran nekim osnovnim odlikama bmw-a, ali je napravio bum u prodaji. Dizajn ta dva auta je zaista bezvremenski.

Link to post
Share on other sites