E60 elektronika


Recommended Posts

Meni najruznija dekada ikada. Sve pre I sve posle je bolje.

Posle su se najzad vradili elegantnim linijama. Ta petica izgleda kao borbeno vozilo. Nema ni E od elegancije. Kao vw kombi! Isto kao I sedmica.

To je moje misljenje a koliko znam I vecine. Zato su se posle toga I poceli vracati lepsim I prefinjenijim linijama umesto tih kombi fazona.

Da je valjalo nastavili bi, ocito da je svima jasno da nije.

Link to post
Share on other sites

Meni je ta pedarda topina. Mozda najlepsa petica ikada. Slazem se da od pozadi je moglo za nijansu drugacije ... i unutra mi se ne svidja sto ima "samo dva cajgera" (doduse to su ukinuli bili na svim iz te "dekade").

Link to post
Share on other sites

I meni je E60 bio lijep, F10 takodje, novi G30 je takodje lijep, ali mislim da su se mogli malo vise potruditi, izgleda skoro isto kao F10 i malo zaostaje dizajnom za konkurentima, po meni je prekonzervativan.

Link to post
Share on other sites

Nekako je debeo I nezgrapan. E65 I 60 mi lice na mecku slona, debelo nezgrapno...sto je isto bio najruznija mecka ikad. U sali su govorili da je vole samo istocno evropski kriminalci. :-) kada pogledas predhodnu sedmicu koja je bila pojam elegancije, izduzene I lepe linije.

Na f10 su to polako vratili, malo su vratili te elegantne linije.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, mzex said:

I meni je E60 bio lijep, F10 takodje, novi G30 je takodje lijep, ali mislim da su se mogli malo vise potruditi, izgleda skoro isto kao F10 i malo zaostaje dizajnom za konkurentima, po meni je prekonzervativan.

Ne zaostaje za konkurencijom nikako, e klasa izgleda kao nedovrsena c klasa.

Sto se tice debelog izgleda i e90 spada tu, zadnjim krajem isto, osim lci. E65 se ni meni ne svidja.

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Djoksa530i said:

Sto se tice debelog izgleda i e90 spada tu, zadnjim krajem isto, osim lci. E65 se ni meni ne svidja.

E90 pre LCI mi je nekako nekompletan auto ... uopste mi se ne svidja (zadnja svetla su mu horor). Prednja sa xenonima jos' Boze i pomozi ...

Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, smg said:

E90 pre LCI mi je nekako nekompletan auto ... uopste mi se ne svidja (zadnja svetla su mu horor). Prednja sa xenonima jos' Boze i pomozi ...

Pa secam se kada je izasao E90 zvali su ga Daewoo. Posto mu je zadnji kraj isti kao neki nesrecni Daewoo, bas su stopovi bili glavni predmet sprdnje.

Posle restajl je bio jos pomozi boze.

Jedino je iz cele serije kabrio licio na nesto.

Hvala ti boze pa se zavrsila ta ruzna prica E60/65/90 zavrsila i krenuli su u drugom pravcu..

Link to post
Share on other sites

E60 kada sam prvi put vidio došlo mi je da povraćam. Sada, LCI model 2010-2011. godište mi je jedan od ljepših auta. Bez obzira na sve. Neke stvari koje je Bangl napravio na tom autu su postavile temelje onoga što danas viđamo na skoro svakom autu...

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Djoksa530i said:

Dekade koje dolaze su pod sloganom nisam dovoljno bogat da vozim polovan auto, sve vise ce nas terati ka novim zbog manje izdrzljivosti.

Zato ja e36icu ne prodajem :D nek se smeje ko hoce, al taj auto ce da nadzivi sve ove nove :D 

Link to post
Share on other sites

E36 je zaista bio revolucija. Bio je ogroman skok u odnosu na konkurenciju I na predhodni legendarni e30

E36 je bas onako ispred svog vremena. Top auto bas, dizajn, kvalitet izrade, zavrsna obrada vrhunskog kvaliteta, nista bolji nije moj e91 od e36 koji je imao brat. Oprema isto jako dobra za to vreme... 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko13 said:

E36 je zaista bio revolucija. Bio je ogroman skok u odnosu na konkurenciju I na predhodni legendarni e30

E36 je bas onako ispred svog vremena. Top auto bas, dizajn, kvalitet izrade, zavrsna obrada vrhunskog kvaliteta, nista bolji nije moj e91 od e36 koji je imao brat. Oprema isto jako dobra za to vreme... 

E36 jeste bio skok u odnosu na E30 po pitanju dizajna i voznih karakteristika, generalno ipak je bio moderniji auto ali nisam bas siguran za kvalitet. Bar tako kazu i ljudi koji su iskusili oba modela.

Recimo, ovo je E36 mog kolege, 1996 godina. Kupljen je 2010 godine u odlicnom stanju! Sada, posle 8 godina (vidi slike) i novog zakona o tehnickom pregledu moze samo da ga tera na otpad...kaze, nema volju da ga radi i ulaze u njega. 

Video sam mnoge kocke u losem stanju i lomine, ali bas sa ovakvim rupama, nikada!

IMG_0488_1.jpg

IMG_0489_1.jpg

IMG_0490_1.jpg

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Limarijski do m52 jesu bili uzas, ali zato mehanicki top klasa, svi znamo da niko nikada nece napraviti toliko dobar motor kao sto je m50.

Link to post
Share on other sites

M20 :-) moj omiljeni mehanicki. Savrsen, m20 x 2 dobijes moj najdrazi I meni najbolji bmw ikada serija 8

Limarija nije bas zlatna na e36 slazem se. U to vreme je audi imao najbolju limariju. 

Imao u kuci I e30 I e36 zato I pricam.

E46 je ok ali mi se nikada nije svideo nesto. E91 sam kupio zato sto nisam imao sada za noviji model a trebao mi je karavan pa aj da bude bmw kada vec obozavam bmw :D

 

Link to post
Share on other sites

Te rupe se pojavljuju zato sto im je los odvod vode iznutra (to im je ujedno i najveca boljka iz mog dosadasnjeg iskustva). Ja sam na zeniniom imao isti problem. Od 1997me, cini mi se, to je daleko bolje reseno. Tako da sam sa donora uzeo zdrave pragove i  to do pola automobila (plus su napunjeni voskom iznutra - tj slojem voska).

Ovako je mucenik izgledao:

CWY38I.jpg

E986No.jpg

ZBh1Oi.jpg

jgdvKA.jpg

A ovako sada:

3DLhtO.jpg

Ovaj auto je presao Boga oca (kod mene je preko 100.000 km presao samo), i dalje ne pokazuje znake umora. Sam enterijer je po mom misljenju daleko boljeg kvaliteta od e46 (pogotovo onaj deo oko piksle na e46). Da se razumemo, ja ne kazem da je to bolji auto, e46 se vozi bolje, ide bolje, bolji komfor ... ali po pitanju istrajnosti i kvaliteta (mozda i luksuza gledajuci retrospektivno godine kada su napravljeni) ... e36 odnosi pobedu tu (bar u mojim ocima).

Ja sam imao i e30 (m40), e36 (m43) i sada sam dogurao do e46ice ... e36ica mi je nekako najvise prirasla srcu. Za put oko sveta, pre bi seo u nju nego u e46 ... ne znam zasto ...

Link to post
Share on other sites
On 5/18/2018 at 11:56 AM, Djoksa530i said:

Ko lutka ti je e36, problem je naci dobra primerak u koji ne mora puno para i truda da se ulozi.

Hvala hvala. Ovde nisam preterano love skucao ali truda bas jesam. Iz tog razloga ostaje u porodici dok se ne raspadne poslednji sraf sa njega :D :D

Link to post
Share on other sites