Recommended Posts

Pozz svima..Imam problem sa e46 320d, 2004 godina...Elem vec 7,8 meseci motor mi je bucan dok vozim, u leru je normalan zvuk, ali kad dam gas cuje se bukvalno rezanje motora, kao da je negde neki poklopac otvoren i odatle izlazi zvuk...znaci nije do motora ili neke same mehanike, jer sam presao 10000 km-a s tim zvukom i nema nikakvih problema, auto normalno ide kao i uvek, i vrlo lepo radi, samo mi je prebucan motor...Bio sam u auspuh servisu i videli da je pletenica skroz propala, odvojila se, i zamenili smo je, buka se umanjila ali mi i dalje rezi motor kad dam gas, najprostije cuje se na 2000 obrtaja bucno kao sto bi trebalo da se cuje na 3500-4000 obrtaja, jednostavno je preglasan...Auspuh je dobar, majstor ga je pregledao, pa sta dalje da kotrolisem, imate li predlog? Da li su mozda dihtunzi auspuha kod bloka motora mozda progoreli pa tu brunda? Ne cuje se da auto prdi kao kad je cepan auspuh, nego rezi nekako, ne umem da opisem...negde sam nacuo da motor moze da bude bucniji ako odu nosaci motora, mada za volanom ne osecam neke povecane vibracije...Jako mi smeta kad vozim na otvorenom po autoputu, bucan mi je cak i na 2000-2500 obrtaja...Tacno se secam trenutka kad je postao bucniji, zurio sam negde i gazio ga malo jace u krivinama nekim, i samo je odjednom postao malo bucniji zvuk, auto isto isao i vukao normalno, samo je nekako postao bucniji..Od tada je proslo skoro 10000 km-a i nema nikakvih promena u radu motora i njegovoj snazi, ide i vuce skroz normalno, ali je bucan..idem za neki dan na mali servis, pa da znam sta da pregledamo s majstorem, ako imate predlog, pisite..hvala

Link to post
Share on other sites

Ovako je jako tesko zakljuciti, ali mogu biti zastitni dihtunzi izmedju glave I grane.

Meni se to desilo dva puta, jednom kada je propalo I drugi put kada nije bilo dovoljno stegnuto. Ali ovako samo lupam. Treba neko od majstora ipak da vidi.

Link to post
Share on other sites

na koji spoj mislis, spoj pletenice i grane? Stara pletenica se skroz bukvalno odvojila, pocepala, mogao si pola sake da gurnes u rupu koju je napravila, ali smo je zamenili a ta buka od mototra je ostala, tj minimalno se smanjila..Novu pletenicu sam narucio i cekao je par dana, da bude originalna dimenzija i uradjena je dobro, nema vibracija, ali buke iz motora i dalje ima...jel komplikacija da skinem izduvnu granu sam,da prover dihtunge na izduvnoj grani kod bloka motora?

Link to post
Share on other sites

Pre neki dan mi se bas desilo da na jednoj e46 320d pukne crevo egr-a(Metalno rebrasto) pa se drao kao jarac A auspuh najbolje proveri ovako, upali auto, i zacepi rukom izlaz na loncu i  I vidi da li "drži" 

Link to post
Share on other sites

ako je auspuh dobar jel bi auto trebao da se ugasi dok drzam nazad rukom? Elem na koje crevo EGr-a mislite, kod mene nema rebrastog creva, samo metalna cev , ako sam dobro razumeo...hvala

Link to post
Share on other sites

Zaboravih da napomenem, da mi je interkuler blpago pocepan, ima jednu omanju rupu, vidim jer povremen iskae po nesto malo ulja odatle, ne previse, recimo da od menjanja do menjanja, na 10000 km-a, dosipem litar, litar i po ulja, po meni skorz ok za 15godina star auto, tako da mi ne trosi previse, niti turbina uvlaci previse ulja, ali izbaci povremeno malo tu na rtoj rupi interkulera...dal moze na toj busotini interkulera da izlazi brum motora, i da se cuje pojacana buka? rebrasto metalno crevo egr-a nisam uspeo da lociram kod mene

Link to post
Share on other sites

Gledaj kod dizela ako usis Nije kako treba on postaje bučan, znači pregledak sva creva, taj interkuler bi trebao da središ ili zamenis.. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Samo da javim update brujanja motora: epilog - crkla uljna pumpa, tj dobila lufta u osovinama. tegovima, sta li vec, i prethodni vlasnik je pokusao da je biksnuje, da ne baca pare na drugu, mada je u neku ruku to biksnovanje i odrzalo pumpu da gura kako tako svo ovo vreme, i ne stane skroz...dakle brujala je ona, tj njene osovine, koje su dobile lufta...bio kod nekoliko majstora i nijedan nij ni bio blizu pravog resenja, svi se vrtili oko lanca, izduva i sl, tako da, dobro sam i prosao, kad pomislim sta je sve moglo da se desi da je skroz crkla...ujutru uzimam auto, videcemo, javljam kako fercera

Link to post
Share on other sites

Lik je iz manjeg mesta u okolini Nisa,a nacuo ga je njegov radnik, koji realno jos nije ni pravi majstor, ali ocigledno je na dobrom putu :D  inace pre toga bio sam u par renomiranih servisa u Nisu, i niko nije ni spomenuo uljnu pumpu..

Link to post
Share on other sites

radi sve, ja sam ranije povremeno odrzavao i Seat Leona kod njega, , i nisam imao nikakvih zamerki, sve mi je covek resavao bez problema..Brat kod njega odrzava inace Fiat Bravu...za sad smo zadovoljni :)

Link to post
Share on other sites

Ima dobrih majstora za koje se ne zna a imaju znanja. Ali problem vecine majstora je sto su samo zamenjivaci delova a to moze svako samo ako kupi alat.

For jeste u diagnostici pravog kvara. Naci sta je problem. A ne menjati redom. To mozemo i mi ovako na forumu da pogadjamo sta je a onda neko kupuje delove i menja redom dok slucajno ne promenimo ono sto je crklo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kad se skinu klapne,moraju poklopci da se stave. Ili ako sa postojecih samo iseces klapne moraju ostati ti poklopci na kojima su bile klapne-leptiri.

 

U svakom slucaju zvuk ostaje isti,nit je tisi nit je bucniji. Ja sam skinuo klapne i stavio alu cepove pre mesec dana sa 530d i nikakve promene nema.

Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na uljnu pumpu i nocnu moru..bio sam u slicnoj situaciji kad sam kupio auto pre 5 godina.. poceo je ubrzo da mi se cuje alternator, brundao kao da je poceo da dobija luft na radililici, klipovima, bem li ga..
Alternator postavljen nisko u nivou klipova, guram glavu dole, odatle se cuje, svaku noć od 3 do 5 glava mi je pod haubom. Odem u servis za BMW, kaze gazda spremaj pare da otvaramo motor, ili drugi motor, to su loši motori qrac palac.., na forumu ista stvar, samo cekaju da podjebavaju nekog...ja se češkam po glavi, sad cu da mu roknem neki M30, da me bog vidi..mesec dana vec ne spavam, kontam šta ću..skinem mu ja kaiš, kad ono eto ga, nema da brunda..posle mi prezubi za jedan zub, ista priča, loši motori, prodaj auto, kupi e36, oni su top.. jurim drugi motor, M50 je najbolji!!!, kad ono ne može u e46, đoka. Ja ga čujem da kucka gore bregasta, glava mi je pod haubom, svaka noćna smena je moja.. kazem im bregasta se cuje, jes bregasta znaš ti, to su loši motori, pusti muziku i uzivaj.. i tako...nateram ih da ga otvore i nađemo ga iz prve, metnemo drugi lanac...poceo je sad da mi dobija luft negde oko diffa, kardana, polu-osovina..nemam vremena da se akam sa tim trenutno..situacija se pogorsava, bio je stegnut ko pracka kad sam ga uzeo..mislim da cu da kopam kanal od proleća, pa polako..

Kupio sam posle i jedan e36  od 200 konja, da ne  budem slepac...i td, prejak auto za ovo gde ja zivim..i naviklo dupe na novije..

Link to post
Share on other sites