Ugradnja MF volana na E46


Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

imam 320D 136konja, 2000to godiste...hteo bih da mu ugradim MF volan. Da li je to izvodljivo i koliko je cimanje da se ovo uradi? da li treba nesto dodatno da se budzi ili ne?

Ima li neko iskustva sa ovim?

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odgovor na ovo pitanje bi i mene jako interesovao?

Da li može naknado da se ugradi volan sa komandama na sebi i da se osposobi tempomat da radi? Tj imaju li e46ice bez tempomata razvučene instalacije za tempomat?

Link to post
Share on other sites

Zavisi koji model i koje godiste, eto ja to isto trenutno radim i moj osim da se sprovede instalacija nema dodatnog drkanja.. Negde sam procitao da modeli posle 09/2001 ima sve osim instalacije sprovedene koja je generalno pola sata, do sat posla, a pre toga truba..

Najbolja varijanta je da skinete airbag i vidite kakva je spulna volana, treba da ima jedan konektor koji stoji prazan, on je za komande.. I onda ima na yt detaljno objasnjenjo dalje povezivanje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

hm...ajde da osvezim temu sa jednim pitanjem,

koja je razlika izmedju jednostepenog i dvostepenog airbag-a...Konkretno u mom slucaju, ja imam trokraki volan sa   jednim konektorom za airbeg, a hocu da stavim volan takozvanu "Perecu", gde na airbagu ima 2 konektora.

Takodje, instalacija na autu mi je za jedan airbag?

Link to post
Share on other sites

To su sistemi ispaljivanja, ne znam kod tog starijeg, ali kod mene ( 2003 )  je fabricki isao dvostepeni a ja sam stavio stariji volan sa jednostepenim airbag-om, momentalno je upalio lampu, onda sam preko bmw scanner-a shtiklirao promenu airbag-a na jednostepeni i ende...., ocigledno da jastuci samo salju razlicite signale ka modulu, i jednostavno moras da kazes modulu koji jastuk si stavio, i to je to, ali ponavljam, ne znam kako je na modelu pre zatezanja i botoksa. .   ;)

p.s  Ne moras da dupliras pitanja u razlicitim temama. .

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Mene takođe interesuje ugradnja MF volana sa komandama. Imam E46 restajling model 2004. godište sa onim volanom koji izgleda kao i ovaj sa komandama, samo što nedostaju komande. Pošto sam negde video da se prodaju samo komande, zanima me da li je moguće ugraditi samo njih, da ne bih menjao ceo volan? 

Link to post
Share on other sites

Mozes naravano, kupis samo komande i ugradis samo njih, tako sam i ja radio pre jedno 8 god kad sam vozio e46. I gledaj kada kupujes komande da dobijes uz njih i mali kabl koji je potreban za spajanje. 

Edited by Sale-Sombor
Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Sale-Sombor said:

Mozes naravano, kupis samo komande i ugradis samo njih, tako sam i ja radio pre jedno 8 god kad sam vozio e46. I gledaj kada kupujes komande da dobijes uz njih i mali kabl koji je potreban za spajanje. 

Hvala puno, Sale. Pretpostavljao sam da može, pošto vidim da se ona plastika gde stoje komande može ukloniti, ali nisam bio siguran. Vidim da neki čovek prodaje više komada, pa ću videti da uzmem neke, da ne kupujem ceo volan, kad već isto izgleda. 👍

P.S. Ako ugradim komande, šta mi još treba da bih osposobio tempomat? Da li je neko upućen? 

Link to post
Share on other sites