Recommended Posts

Pozdrav, 

Da predstavim od nedavno mog novog ljubimca.

Rec je o e90 318i 129ks

Uzet ne planirano, tako reci naleteo.

Auto je 2007 godiste, kupljen u nemackoj svo vreme jedan vlasnik koji ima kucu u mojoj okolini, pa ga indirektno i znam.

Auto sam uzeo sa 112.500 km na satu, od tog vlasnika (prvog i jedinog)  i dobio sam sve moguce papire od 5 registracija sa njegovim imenom, papirima za kod kljuca (5 komada), kao i sve i jedan

fiskalni racun sa vrsenim servisima u oblascenom BMW servicu u Nemackoj, racun sa specifikacijom vrsenih radova na njemu sve iz ovlascenog.

Kupljene zadnje gume, metlice za brisac, bukvalno je tu i fiskal za pranje vozila iz BMW-a  (6.xx e  O.o), tu je jos uvek alat, bmw akumulator i ostalo sto dodje iz fabrike.

Sa kola sam ja skinuo prednje fabrice gume jer su mi vec bile tvrde, a zadnje je on nedavno zamenuo i to je za sad to. Bio auto kod Tome u Sirigu na pregledu, samo mi rekao "ispravniji kod mene nije usao". U Nemackoj na zadnjem servisu pored redovnog servisa su mi zamenjeni svi diskoni i plocice.

Slike na  mom GDrive  https://drive.google.com/drive/folders/1jbDqOghfG7hSs-2UQWUbBumGmEkTlmwZ?usp=sharing

Ono smo mene interesuje, posto nisam toliki poznavalac BMW-a i ovog motora, na sta da pazim i sta mogu da ocekujem?

 

 

Link to post
Share on other sites

Da auto je stvarno ocuvan, zbog stanja i znajuci od koga je, zato sam ga i uzeo..

To mi je rekao i Toma, ali generalno boljka motora? Citam svasta po netu i ne kontam se jos u oznake bmw-ovih motora.

Kad smo ga kod vulkanizera digli da pregledamo trap, sve zastitne platike su tu, trap nigde lufta, posto sam kupio gume prednje, na sipkama na kojima se podesavaju tockovi nigde traga od kljuca da je neko optiku pre radio ??

Od opreme ima, kozni volan, zadnje parking senzore, dvozonsku klimu, tempomat, senzore za kisu, senzore za svetla, obaranje zadnje klupe( sto kod bmw-a nije standardna oprema ?), u zadnjoj klupi rupa - platno/vreca za skije, dobio 17’ felne sa letnjim gumama, i 16’ sa  novim zimskim gumama. Mozda sam nesto i zaboravio... 

uglavnom je auto od poznatog vlasnika, da nadjem nekog sa dobrim poznavanjem nemackog pa da mi sve komplet prevede...  uporedjivali smo auto sa drugarovim koji ima 280000 i dosta dosta je ocuvaniji, cak na suvozacevim vratima rukohvat za otvaranje i zatvaranje vrata nije nesto puno poderan, a zna se za bolju toga kod bmw-a... 

Sve sam to nasao i raspitao se, ali za motor najmanje, dali je ovo verzija sa valvetronikom ili je to u jacem modelu, jednostavno oko motora nista konkretno ne mogu da nadjem...?

Link to post
Share on other sites

Ako ga je Toma pregledao, onda je tako.I meni servisira auto.Majstor za svaku preporuku.Meni se ne sviđa volan i fali mu navigacija,ali generalno izgleda ok.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Poz narode, bilo je malo rada redovnog odrzavanja kao i prednji amorti i akumulator je na ovoj zimi bio malo stucao pa je zamenjen, sad burazerovog punta vrti samo tako...

Elem bilo je i pehova na rimskim izmedju Temerina i NS-a ima pruga i jedno vece spustena rampa a sva svetla pogasena, rampa stara ni nema katadioptere a kamoli refletor i ja prodjem ispod, ele izgoreo... Pa se krov malo igreban ali poliranjem sredjeno...

A pitanje, kad je preporuceni servisni interval za zamenu vodene pumpe i separatora( nasao sam da je separator menjan na 60000 sa svecicama) pa dali ide na 60000, jer je sad na 120,000 pa tamanni pumpu ili?

Link to post
Share on other sites