Recommended Posts

Malo da se razbije monotonija, kolko vidim slabo ima e34 ?

Zelja mi je bila da imam e34 i ispunila se pre skoro mesec dana? Nije u nekom stanju kao sto moze i da se vidi, ali polako s vremenom bice bolji

Motor m50, kako kaze prosli vlasnik radjena mu je glava pre nekih 100km, u to je kao ulozeno 300e, ali verovatno je tu bacio sve pare pa nije imao dovoljno da ugradi sekvent.

Tako da ce morati to da se prebaci na sekvent, sajtne su trule i krila pri dnu, tako da i to mora da se menja. I naravno farbanje.

Na trapovima jedino jedna spona i kugla da se promeni i to je to, uglavnom nije to to haha ali da ne duzim sve se vidi na slikama

IMG_0525.jpg

IMG_0526.jpg

IMG_0527.jpg

IMG_0528.jpg

IMG_0658.jpg

IMG_0660.jpg

IMG_0712.jpg

IMG_0968.jpg

IMG_0975.jpg

IMG_0977.jpg

IMG_0979.jpg

IMG_0980.jpg

IMG_0981.jpg

Po VIN-u oprema

L801A National version Germany/Austria

S210A Dynamic stability control

S219A Leather-covered sport st. wheel 380 mm

S410A Window lifts, electric, front

S428A Warning triangle and first aid kit

S498A Headrests mechanically adjustable, rear

S510A Headlight vertical aim control

S520A Fog lights

S530A Air conditioning

S652A Radio Bavaria C II

S690A Cassette holder

Planova dosta, para i ne bas ? studiram tako da, samo lagno i jedno po jedno

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Nije me bilo neko vreme ali to ne znaci da se ne radi :D 

Prvo sam trazio limara koji bi mogao da izvari auto, ali da to odradi kako treba tesko da moze da se nadje. Tako da smo to sami radili

Ima mnogo slika pa cu iz delova 

Ovako je izgledao kad sam ga uzeo

IMG_0027.jpg

IMG_0028.jpg

IMG_0029.jpg

IMG_0030.jpg

IMG_0031.jpg

IMG_0032.jpg

IMG_0033.jpg

Onda je uzet jos jedan, 518i

IMG_0122.jpg

IMG_0143.jpg

IMG_0151.jpg

IMG_0177.jpg

IMG_0180.jpg
 

Ovako imam ceo auto, i ne moram delove posebno da uzimam. Sa crvenog prebacujem siroku masku, haubu, retrovizore, farove, stopaljke, branike, soferku, komplet enterijer, i jos dosta toga da ne nabrajam haha

Ima i webasto, s njim ne znam sta cu. A ovo ostalo ide na prodaju :D 

Link to post
Share on other sites

Nabavljen jos jedan par krila i izdvojena dva ''dobra''. Postavljeno na auto radi probe

IMG_0596.jpg

IMG_0597.jpg

IMG_0599.jpg

russian photo sharing

Plavo krilo je pri dnu trulo, a sivo je udareno sa prednje strane. Tako da mora da se iskombinuje da se napravi jedno dobro :D 

IMG_0632.jpg

IMG_0633.jpg

IMG_0634.jpg

IMG_0635.jpg

IMG_0636.jpg

IMG_0637.jpg

IMG_0645.jpg

Ostaje samo da se skine soferka sa auta i da se sredi korozija oko nje, verovatno ce i tu treba da se vari. I sa tim bi trebalo da se zavrsi sa varenjem

IMG_0647.jpgimage hoster

Prebacena ramena i spone sa crvenog

IMG_0601.jpg

IMG_0617.jpg
I probali smo da usrafimo na ovu drugu rupu donje rame, bas kao sto je na slici

IMG_0650.jpg

Iskosilo je malo tockove, donji deo tocka je izbacio, i bili su mnogo pomereni unazad, skoro pa je kacilo. Vratili smo sve kako je i bilo 

Na slikama je kako je izgledalo kad je izbaceno

IMG_0644.jpg

IMG_0651.jpg

IMG_0652.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

Ogroman posao, poprilicno je istrulio... Svaka cast na volji da se dovede u red. Vidi da se da radi pedantno i s ljubavlju, ne sumnjam da ce biti prelep kada se sve zavrsi. Srecno!

Link to post
Share on other sites

I to su poslednje slike radova. Nadam se da ce da bude zavrsen do drifta u Pozarevcu :) 

Ovaj covek je zasluzan za sve radove na limariji, i naravno ostalih radova. Bez njega ovo sve ne bi bilo moguce

Moj brat :D

IMG_0510.jpgimage hosting services

Ovo je sve radjeno amaterski i obicnim aparatom za varenje. Ni ja, ni on nismo profesionalci, radimo koliko znamo i sa alatom koji imamo :D 

Nadam se da nisam pogresio u postavljanju slika i pisanju svega ovoga, ako jesam ja se izvinjavam :D 

Kad se zavrsi ovaj auto, drugi auto koji imamo, ide na prodaju i on kupuje za njega BMW, video je sta je pravi auto kad je provozao plavog :D 

I jos jednom se izvinjavam na ovoliko slika i teksta i svega :) 

Pozz od mene i burazera

IMG_0127.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Svaka čast na trudu i volji. Sve to ispod lipe / oraha / kestena (ne vidim lepo) :). Biće ovo ozbiljan auto na kraju. Samo strpljenja, volje vidim da imate. 

Veliki pozdrav za tebe i brata :)

Link to post
Share on other sites

 

Svaka cast na radovima ?. Znam koliki je posao rad na limariji, radio sam to isto, samo na yugu, u uradi sam varijanti. Samo lepo zastitite sve, vosao ne stedite unutra, i potrajace to lepo.?

Link to post
Share on other sites

@Nismo na prvi pogled nije izgledao toliko los :D Nadam se da ce da ispadne kako valja. I hvala na lepim recima

@ilovebigasses hvala :D 

@djoxE39 hvala, kacicu slike. Kad smo videli koliki je posao, onda sam i krenuo sve da slikam. Ima jos slika, ali izdvojio sam par :D

@smg hvala, ispod oraha se radi :D Znaci puno tokom ovih vrucina, garaza je mala, pa smo morali da improvizujemo :D

@joca_kg hvala, trudimo se koliko mozemo i koliko $$$ dozvoljavaju :D 

I jos jednom hvala svima na podrsci, dosta mi znaci :) 

Zaboravio sam da napisem da je iz auta izvadjen plin :D i nece da se ugradjuje sekvent. Planovi za sad su da se ofarba i spakuje, tj da se dovede na fabriku sto je vise moguce. A neki dalji su ugradnja sibera, zadnji podizaci, kozna sedista, mozda tempomat i dvozonska klima.

I naravno druge felne i malo da se spusti :D 

A najcesci komentar koji cujem je ''sto si uzeo to, to puno trosi'', pa prijatelju neces ti da sipas u njega ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Radi se jos, laganim tempom :D 

IMG_0809.jpg

IMG_0815.jpg

 

Ispravljena udubljenja, izgitovano ono sto je vareno, pa osmirglano. Ostaje jos malo finije da se to odradi

 

IMG_0803.jpg

IMG_0804.jpg

IMG_0805.jpg

IMG_0833.jpg

 

Auto je trenutno ceo u gitu. Skinute soferke sa oba auta. I nastavljamo dalje :D 

Link to post
Share on other sites

Prosao sam tu skolu ( mozda ima cak i na forumu od pre desetak godina ), sex je to, kad ste vec usli toliko u posao, rokajte konvertor korozije, nije jeftino ali valja, i bez dobre zastite dzaba pos`o. . . ;)

Link to post
Share on other sites

@TOKYO sad sam procitao celu temu, auto je ispao bruka :D I onda na kraju vidim sta je bilo sa njim, steta za onakav auto

@N.e30 Hvala, bice slika. Ovih par dana pauza zbog faksa, ali radice se kad bude bilo vremena :) 

Povrsinsku koroziju smo cistili do metala, i na kraju antirostom. Sad koliko je dobar antirost nemam pojma

Mozda ste videli gde radimo, nemamo neke uslove da se to radi profi, niti imamo to znanje. A u garazi ima mesta samo auto da udje, jedva i vrata mogu da se otvore...

Link to post
Share on other sites