Ugradnja kamere na f10 520d


Recommended Posts

Posto sam od skorasnji vlasnik bmw a 520d 2011godiste interesuje me instalacija zadnje kamere . Imam veliku navigaciju(veliki ekran) mismim da je cic ...  Sta mi sve treba da ugradim zadnju kameru...Dali je sve plug and play ili treba kodiranje... hvala

 

Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, srkidk said:

Posto sam od skorasnji vlasnik bmw a 520d 2011godiste interesuje me instalacija zadnje kamere . Imam veliku navigaciju(veliki ekran) mismim da je cic ...  Sta mi sve treba da ugradim zadnju kameru...Dali je sve plug and play ili treba kodiranje... hvala

 

Jedino da proveris sa Deltom, da li mogu da poruce retrofit. Prema katalogu bih rekao da postoji mogucnost. U zavisnosti od opreme tvog auta, oni preko broja sasije mogu ispitati tu mogucnost, odnosno da li postoje neka ogranicenja. 

http://bmwfans.info/parts-catalog/F10/Europe/520d-N47N/L-N/feb2011/browse/retrofitting_conversion_accessories/retrofit_backup_camera#2181317_1

U krajnjoj mogucnosti, postoji i opcija Kufateca. Opet, najbolje da proveris sa dilerima.

https://www.ampire.de/Multimedia/Multimedia-Interfaces-OEM-Integration/BMW/-for-F-Series-with-Navigation-Professional-CIC-/Camera-Input/kufatec-Bundle-rear-view-camera-BMW-F-series-F10.htm?shop=ampire_en&SessionId=&a=article&ProdNr=39133&p=15092

 

Link to post
Share on other sites

Hvala .... Reci mi sta mislis o androidu ... Dali se isplati menjati sadasnji sisten posto koliko sam iscitao on ima skoro sve. Kameru ke bas jednostavno ubaciti. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jel ima neki servis koji se ozbiljno bavi ugradnjom kamera na F10 - da ima kamere i da ih poveze i aktivira tako da pokazuju sve sto je predvidjeno na fabrickom ekranu.

Zanima me Nvi Sad ili Beograd.

Drugo, f10 koji imam nema one male zvucnike u uglovima kod retrovizora. Neka sugestija opet za majstora u NSadu koji zna da nabavi te zvucnike, zameni plastiku i ugradi zvucnike. Ocigledno da nije taj paket koji ukljucuje te male zvucnike. Da li pored njih jos nesto nedostaje za dobar zvuk, a sto nije deo tog paketa koji je ugradjen? 

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Uspesno sam ubacio android i na njega.povezao zadnju kameru i odlicno radi.    

Android 8.1 i kameru sam platio oko 600 evra i sam sam instalirao... Kasnije cu postaviti slike.... Sa androidom sam dobio i bluetuth streaming koji nisam imao .... 

Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam, na snimku se vidi da ti je problem refleksija, kad u ekran sija sunce?

Imash specijalne folije za to, antirefleksione, pomazhu, puno se bolje vidi ekran na suncu.

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, mzex said:

Ako se ne varam, na snimku se vidi da ti je problem refleksija, kad u ekran sija sunce?

Imash specijalne folije za to, antirefleksione, pomazhu, puno se bolje vidi ekran na suncu.

Mene drnda ta refleksija na mom kinezu :). Da li imas mozda link do nekih od tih folija? Nije da mi sada bas ubija koliko mi smeta, ali bi probao te folije ...

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, smg said:

Mene drnda ta refleksija na mom kinezu :). Da li imas mozda link do nekih od tih folija? Nije da mi sada bas ubija koliko mi smeta, ali bi probao te folije ...

Ja sam odavde naruchio https://www.nushield.com/ , imash da odaberesh BMW, a zatim i model, folije su napravljene po mjeri. Jeste malo skupo, jer su u USA, ali vrijedi, savrsheno funkcionishe.

Kod mene je bio problem da je bio zagreban original ekran, pa sam morao da ispoliram to, a samim tim skines fabricku antirefleksionu zashtitu. Ovu foliju sam zalijepio, i sada izgleda fabrichki, i nema refleksije,

Link to post
Share on other sites
On 6/4/2019 at 12:28 PM, mzex said:

Ako se ne varam, na snimku se vidi da ti je problem refleksija, kad u ekran sija sunce?

Imash specijalne folije za to, antirefleksione, pomazhu, puno se bolje vidi ekran na suncu.

Pa nemam bas problem refleksije. Pa sad o tome nisam ni razmisljao a vec sam posyavio foliju cristal clear itd... Nisam ni znao da postoji ante reflekcijska folija....Na mojoj pise ovo

BROTECT® HD-Clear Screen Protector for BMW Business F10 10.2"

 

BROTECT® HD-Clear Screen Protector for BMW Business F10 10.2": Crystal-clear, hard-coated, anti-fingerprint, easily mountable and removable.

 

 

  • Crystal-clear
  • Hard-coated
  • Anti-Fingerprint
  • Easily mountable
  • Easily removable
Edited by srkidk
Link to post
Share on other sites

Zna li neko kako povecati font. Udjem u setings pa napisem gore velicina fonta i izbaci mi skalu gdw mogu da povecam.. ali nigde nema da se potvrdi povecanje  i u povratku u prosli meni vrati velicinu na standardnu. Ako ima neka caka javite.Posto nisam uspeo iz njegovog menija da to uradim povecao sam tako sto sam snimio aplikaciju sa playstorea koja menja velicinu fonta.

Link to post
Share on other sites