Recommended Posts

Evo da prestavim i svog ljubimca, imao sam dosta ulaganja oko mehanike pa nisam bas puno ulozio u estetiku, inace 110kw motor, sad tehnicki perfektan.

Do sad sam ja njega sluzio, poceo je i on mene :D

P.S. Bice i lepsih fotki. :D

IMG_7604.jpg

IMG_7608.jpg

IMG_7952.jpg

IMG_7954.jpg

IMG_8120.jpg

IMG_8121.jpg

IMG_8140.jpg
 

Link to post
Share on other sites

Da, kao drugi volan odmah, a i prakticne su komande bas..

common rail pumpa mi bila zviznula remontovao je, kad vec crkla pumpa salji i dizne, proverio i ocistio dizne posto su bile dobre, pletenica auspuha, protokomer, regulator pritiska turbine, 100 senzora nekih je prijavljivao pa ih izmenjao, sva 4 diska sa plocicama, i sad menjam u toku ovog meseca zamajac, i onda krece na red estetika malo..?

Link to post
Share on other sites

Ti si ga ozbiljno sredio. Sve sto si nabrojao lepo zvuci. Jeste nije lepo za dzep ali bukvalno si brdo stvar vratio na nulu i zaboravices na to!

Uzivaj, bice to super.

Link to post
Share on other sites

Bogme nimalo lepo po dzep, jos mi bio crkao u vreme kad sam se selio, doslo mi da ga zapalim.. To je ono cega sam se setio, svasta nesto me snaslo jos bilo s njim al iskreno zadnjih par meseci, sluzi kao azdaja je, prima gas kao pomanitao, u leru miran sapuce, zadovoljan sam.. taj zamajac trese kad se gasi i ponekad lupa kad krecem al nije jos nista da mi otkida, pa posle mora zamajac je na redu, haubu moram, i prednji branik, udarih kera zimus kao u tele da sam udario i dobije branik lepo i hauba malo uz desnu ivicu. al dobro, sredice se, ja bi sve odma al polako, budzet ne dozvoljava :D

Link to post
Share on other sites

najgore tako kad krene jedno za drugim, ali dobro sad bar znaš šta voziš i miran si duže vreme :) kad je sve kako valja ide on lepo nema tu priče :D

Možda ove žute žmigavce prebaciti u bele ili neke smoked, izgledalo bi bolje dosta.

Link to post
Share on other sites

Vezalo me bas bilo druze, a platio sam ga fino bio.. No dobro sad je to sve kako valja..

I pozadi su bili zuti to sam skoro menjao, i to sam porucio, bele u farovima i bele u migavcima.

Link to post
Share on other sites

Kupovina polovnjaka velika kocka, bez obzira koji brend svi se kvare :) samo što neko ima više sreće a neko odmah po kupovinu grune još 1000e da dovede u top stanje (više je ovakvih slučajeva). I ja sam imao sličnu igranku na početku, al evo sad već 20.000km pređenih samo sipaj i vozi :)

Žuti ga čine 10 god starijim, biće top kad to izmenjaš 

Link to post
Share on other sites

Platio sam ga da budem iskren 4200, i ulozio jos 1500 do sad :D I sad je to stalo, vozim ga vec 3 meseca nema nista mi da upozorava :D Beli sad kad legnu i jos M branik se nadam uskoro, neko poliranje i mislim da ce da sine najzad. :D

Link to post
Share on other sites

Kako si rekao mislio sam da si ulozio 3000e :D

Po meni ako za 1500e dobijes top auto to nije nikakva para.

Ja sam uvek racunao koji god auto da kupis da li kostao 4000 ili 10000e u prvih mesec dana mi treba 1000-2000e da zatvorim pricu.

To su polovna kola, kod nas se voze teski krsevi i uvoze krsevi a ljudi nemaju novca ni juga da odrzavaju.

Tako da su sve sanse da odmah mora da se promeni boga oca stvari. Jos nisam video da je neko prodao kola sa dobrim gumama za pocetak. To je 80% sve neko djubre za zamenu, kocnice isto, pa veliki servis i tako dalje. Sve te to ceka odmah!

Samo par stvari i eto 1000 ko nisata: Gume 200e, Veliki servis 200-600e, tecnosti sve 100-200e, kocnice 150-200e ako je jos nesto ne daj boze u kvaru eto jos tipa lamela, zamajac...

Jedini nacin da se sve to izbegne jeste kupovina od nekog poznatog. Tako sam jednom kupio kola od drugara. On radio veliki servis na 90K meni ga prodao na 100K sa sve 8 guma sve ko nove leto/zima. Znao sam sta je radjeno i to je to. Samo mali servis i pun gas. Ali za to su sanse 0.1% da se naleti.

Link to post
Share on other sites

Jeste, ja sam prodao bio moju 307-icu drugaru, boga oca para sam skrcao u nju, set zimskih novih guma,  bio kupio i felne nove 17’ sa setom novih letnjih guma, zamajac i set kvacila, servisi svi, oko estetike sta sam skrcao bio dosta, i prodam mu jer mi je dojadio dodam para i uzmem bmw ovog, jos nisam stedeo para, da uzmem dobrog da nemam mnogo da se j***m s njim i zajebem se ko mladi majmun :D Proklinjao dan bio sto prodao 307-icu, sad je druga prica, posle ulozenih skoro 2000e auto je poceo da se ponasa kako treba, i ceka me jos minimalno 1000e da auto bude u stanju kakvom hocu i bice to top. :D 

Link to post
Share on other sites

Znam sve, tako to ide. Pogotovo sto je BMW svakako skuplji od Pezoa za 3x (imam kuci i 307, najbolji auto ikada odnos ulozeno dobijeno)

Ove godine sam uzeo e90 i znam koliko sam cuda kupio.. A jos je ovaji kao ok! ali sve su to matore tarabe, da nesto valja ne bi bila ovde :D budimo realni!

 

Link to post
Share on other sites

Jbg :/ 

Ali sto kaze Marko, sve i da je u dobrom stanju ... uglavnom ga kupis sa gumama koje su na izdisaju. Samo dve seta guma i dodatni set felni sam platio preko 700-800e :) 

Retko koju kupis da ne mora pletenica, flex disk, modul grejaca i po koji grejac, spare heater ... izadje on na hiljadarku ako je dobar odma posle kupovine (zavisi sta hoces). A onda sam se i ja umesao sa multimedijom, volanom (zena doduse) ... 

Sada sam skoro menjao nosace motora, pletenicu i flex disk ... jebiga polovan auto koji je presao boga oca a i dalje se gazi ;)

Da kucnem u drvo, nije me nigde ostavio i fino ide ... ne zalim se. A sto se tice zutih zmigavaca, nekako su mi na crnom totalno smekerski ;) 

Link to post
Share on other sites

To sam i zaboravio, drugi set guma samo da uzmes bez felni pa opet jos 200e ako ces i felne opet jos 200e. Pa onda ako menjas grejace, pa modul... To je jos 150e i tako...

Ako je auto TOP TOP onda das samo 1000-1500e i udars se nogom u dupe od srece.

Link to post
Share on other sites

I to zaboravih da kazem da sam i to menjao, viljuske jedino nisam, da ne kazem ne ne zezaju me jos, al sve te krajeve jesam..  Sad skupljam muda da uzmem da ispovezujem tempomat :D Bata znam da je kvalitetan sa radom svaka mu cast, al za 5000 cu sam da se pomucim :D

Link to post
Share on other sites

Jel da Marko, ja bas mislio to udzekam dzek ko dzojstik u sony i to radi :D

salu na stranu, mnogo toga sam uradio sam na autu imam dosta dobrog alata, zamajac i set kvacila cu takodje menjati sam, video sam princip menjanja kako ide, samo mi trebaju ti pinovi za konektore koje treba znati gde nabaviti.

 

Link to post
Share on other sites