Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Presao sam nesto oko 1800km do sada, prosek grad 18l otvoreno 10l, s'tim da vozim uglavnom grad.

Plina bez, registracija regulare. Prvo da preventivno zamenim od potrosnih delova sto mi se ne svidja (servis uradio ostale dizne, pcv i dihtunzi) pa cemo lako za tocak :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Gospodski, duga putovanja su pravo zadovoljstvo u ovom autu :)

Odradjen izduv kod pirketa, zvuk odlican, samo preko telefona to nikad nije kako treba, moracu da snimim fotoaparatom kako dolikuje (razlika u zvuku nebo i zemlja).

 

 

Link to post
Share on other sites

Nisam merio, al' s'obzirom da vozim u sportu i na gomili fals vazduha jedno 22 sigurno.

Treba da mi stignu preostali dihtunzi i lambda sonde, pa cemo da vidimo kako ce da se ponasa. Ume ovaj motor da trosi relativno rauzmno a ume i da popije.

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Indorile said:

Nisam merio, al' s'obzirom da vozim u sportu i na gomili fals vazduha jedno 22 sigurno.

Treba da mi stignu preostali dihtunzi i lambda sonde, pa cemo da vidimo kako ce da se ponasa. Ume ovaj motor da trosi relativno rauzmno a ume i da popije.

To je skroz ok za takav auto po ovakvom vremenu. On na otvorenom nije velik potrosac uzevsi u obzir kubikazu i snagu motora, na auto putu je on svoj na svome. Ali grad ga kolje, ko slon u staklarskoj radnji. Ma ni 5-tica ne voli grad, samo otvoreno.

Link to post
Share on other sites

Ne voli grad ni jedan preko 1.1 ? pa 320 pa po gradu+zima potegne odmah 2-3L vise.

Nije to mnogo ali nije ni malo. U US sam vozio neko vreme Ford F250 7.3 D koji ima preko 3T i mnogo grdske voznje i potrosnja je bila oko 18-22L/100km

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Mauro said:

Sta si planirao od dihtunga da menjas?

Velike i male dihtunge dekli, dihtunge usisne i dihtung klapne gasa, vuce fals na sve strane - otisle gume u k***c od toplote. Dihtung kartera sam vec zamenio kada sam ga skidao da proverim da li su srafovi uljne na svom mestu, neko je dihtovao silikonom il necim slicnim, nije mi jasno da neko bude tako aljkav sa ovakvom masinom (posle bude bmw je sranje).

A da su za otvoreno jesu, eno G11 740d trosi po gradu 16l regularne voznje dok na otvorenom trosi 9l na 180-190kmh. 

Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Indorile said:

Velike i male dihtunge dekli, dihtunge usisne i dihtung klapne gasa, vuce fals na sve strane - otisle gume u k***c od toplote. Dihtung kartera sam vec zamenio kada sam ga skidao da proverim da li su srafovi uljne na svom mestu, neko je dihtovao silikonom il necim slicnim, nije mi jasno da neko bude tako aljkav sa ovakvom masinom (posle bude bmw je sranje).

A da su za otvoreno jesu, eno G11 740d trosi po gradu 16l regularne voznje dok na otvorenom trosi 9l na 180-190kmh. 

Odlicno, samo napred.

Cuo sam da je e38 skup za odrzavanje, ima li istine u tome?

Link to post
Share on other sites

E46 je tu generacijski doduse, sedmica "zaostaje" jednu generaciju.

Skupa je za odrzavanje naravno, em su motori veci ozbiljniji i iziskuju vecu cenu odrzavanja, em su diskovi i trapovi ozbiljniji zbog tezine auta, gume, podrazumevano imaju vise opreme, registracija itd. Ako nesto ode kosta, a ne zelis da fusaris sa delovima. Ljudi tripuju da ce da ga registruju na invalida, stave plin/kupe dizel i cepaju, a realnost je poprilicno drugacija.

Link to post
Share on other sites

Meni e36 nije skup za delove. Sve sam delove iz bmw line uzimao i zaista nisam stedeo.

Iz originala sam uzimao i crevo protokomera, zatezace i dihtunge.

Ljudi hoce da voze dobar auto(sto mogu da razumem), ali neki i nemaju nazalost novca da sve to izdrze.

Za e39 sam cuo da ima osetljiv trap. Ne znam da li je i na e38 tako...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa i ne treba svako da vozi seriju 7 zato i ralika u ceni. Da je cena ista kao za 3 niko ne bi kupio seriju 3 svi bi mi vozili sedimcu i cao!

Barem bih ja. Ja sam zeleo peticu ali sam skapirao da mi je puno para. Pa sam u fazonu bolje dobra i dobro odrzavana trojka nego taraba petica. A sedmica mi je san!

To bi bio auto za mene. Imam 2m i dvoje dece? ne znam ni sam kako se spakujemo svi u nesrecni e91

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, marko13 said:

Pa i ne treba svako da vozi seriju 7 zato i ralika u ceni. Da je cena ista kao za 3 niko ne bi kupio seriju 3 svi bi mi vozili sedimcu i cao!

Barem bih ja. Ja sam zeleo peticu ali sam skapirao da mi je puno para. Pa sam u fazonu bolje dobra i dobro odrzavana trojka nego taraba petica. A sedmica mi je san!

To bi bio auto za mene. Imam 2m i dvoje dece? ne znam ni sam kako se spakujemo svi u nesrecni e91

+1 za 5 i 3 seriju. 7ica me ne privlaci iz nekog razloga (kontam zato sto je nisam ni probao).

Ja sam 195 i e46 mi je za sada sasvim ok za sva putovanja. Bajsevi (ili skije) idu na krov, a pakujemo samo sta nam treba ... nekako smo se tu uklopili. Voleo bi sledeci auto da probam e60.

 

Da se vratim na topic, cuje se brutalno sedmaja :) bice to tip top autic, ne sumnjam ja ;) 

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Indorile said:

Znas kako, mali servis je 200e bez ruku :) 10w-60 8 litara je 10800, filter polena (dva komada) je 7000, dodas filter vazduha goriva i ulja i na 200e si :)

imas polen filtere dosta jeftinije u autoline, mislim da su bili nesto ispod 4000din oba febi

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Marence said:

Odlicno se cuje, brutala! Reci mi sta si radio tacno i koliko para kod Pirketa?

X pipe, katalizatori prepravljeni u srednje protocne (neko vec izvadio sace iz kucista), dva zadnja lonca protocna sa duplim krajevima i prepravka branika 350e.
 

41 minutes ago, [kick] said:

imas polen filtere dosta jeftinije u autoline, mislim da su bili nesto ispod 4000din oba febi

U autoline-u sam i uzeo, mislim da je bio wix.

Link to post
Share on other sites