Recommended Posts

Pozrav, ja sam iz Šapca, imam 18 godina. Veliki sam ljubitelj BMW-a, a posebno e39 modela. Noviji me ne interesuju toliko. Ništa karavan, ništa automatik, samo limuzina i manuleni xD :D 

Za sada sam imao priliku samo da probam BMW-a od raznih drugova, kumova, rodbine itd.

U planu mi je da skupim novac za jednu 'napuštenu' e39-ku i da krenem u sređivanje, što ću ako se realizuje vrlo rado podeliti sa vama.:D  

Inače pratim ovaj forum već jako dugo, može se reći od malena :DxD

Link to post
Share on other sites

Dobrodosao

Moj savet ti je da zaboravis na kupovinu zapustenog Bmw-a bilo kog.

Jer taj zapusteni e39 ce na kraju da izadje na cenu dobrog e60.

Bolje skupljaj pare pa kupi neki pristojan-solidan,jer i u njega ces trebati da ulozis poprilicno.

Link to post
Share on other sites

Hvala vam svima na dobrodošlici i odgovorima. 

Ovako, auto o kom pričam mi je životna želja, BAŠ taj koji je trenutno napušten. Vlasnik ga je kupio pre otprilike 8 godina, ja sam tada imao 10-11 godina. Na parkingu stoji od kraja 2014. ili početka 2015. nisam baš siguran. Pre nekih godinu dana skontao sam da želim da sredim neki auto od nule, a taj e39 kao moj omiljeni model je baš kao stvoren za to. Vlasnika još nisam kontaktirao, znam samo kako se zove i gde živi. Auto je 1997. ili '98. godište ni to nisam siguran. 523i ili 525tds takođe nisam siguran. U solidnom je stanju i spolja i iznutra, stoji ispod ogromnom drveta na asfaltiranom parkingu i nikada nisam video da je prekriven snegom, ima malo korozije na pragovima i gepeku, crna kožna sedišta nisu ispucala.

Znači što se tiče tog auta ne bi mi bilo žao da uložim i 10k eura, apsolutno. Samo je prvo problem sakupiti novac uopšte da ga kupim i sklonim kod sebe, da ga neko ne bi pokupio pre mene. Pitanje je da li bi ga vlasnik uopšte i prodao, i za koju svotu novca jer možda misli da ima sličnu vrednost kao kada ga je ostavio.. Eto moja priča 'ukratko' .

Naravno ako ne uspem da kupim baš ovaj auto i da ga sredim, plan je svakako e39, ali nije mi 'fora' da kupim već sređen auto :D  

Link to post
Share on other sites

Mlad si, teraj po svome! Svi smo mi bacali pare na gluposti i ukucali na nerazumne stvari. Neces to raditi sa 35 god svakako.

Ako ti je cef ispuni sebi to sada, posle sve ide teze kada si mator.

Mozda je neracionalno ali ako krenemo u racionalno ni jedan BMW ovde nije racionalan. Svi treba da vozimo Fiat Punto 1.2 na plin!

Samo teraj pun gas! Ziv bio i uspeo.

Link to post
Share on other sites

E pazi, to jeste ludo i fantazija! ? Ali kada ces ako ne sada!! Ako mozes probaj i ako ne mozes probaj, mlad si, moze ti se. Imas vremena.

Bez sale, naravno da je to bacanje para. Ali kao sto rekoh, ako neces da bacas pare i dobijes najvise za ulozeno uzmes nekog besnog Punta 1.2 na plin i bog da te vidi ?

Link to post
Share on other sites

djox druze,taj e39 na kom je krenula rdja i korozija po pragovima i gepeku,ne da ce da te kosta MNOGOO

nego jednostavno nikad neces napraviti da to bude auto...

a to da ces da bacis 10K eura u njega,ok,samo napred i srecno,ali ubaci slike kad krenes projekat, da ispratimo svi skupa

Link to post
Share on other sites

36684060_1808394919217136_59284154282200

Ovo je taj auto, tek kada se izbliza uživo pogleda mogu se primetiti te sitne korozije i mesta na kojima je spao lak. 

Fotografiju ću izbrisati kroz nekoliko sati, ne želim da postavljam tudje automobile i time nekome 'ugrozim' privatnost :D 

Ukoliko ga kupim nekada vrlo rado ću sa vama podeliti ceo projekat kroz fotografije i eventualno video snimke :D 

 

 

Link to post
Share on other sites

Gledaj samo da je limariski dobar. Sto se tice mehanike to je jeftinije od limarije. Ako budes uzeo taj sto stoji budi spreman da je crklo brdo stvari, guma, gumica, creva.

Stajanje je smrt za auto. Meni kada je auto stajao oko 2god. odnosno nije stajao ali se jako malo vozio, mozda jednom u par nedelja pa cak i mesec dva naplacao sam se posle popravki zbog tog stajanja.

Link to post
Share on other sites

Pa vidi, ja sam planirao da u inostranstvu (Slovenija) kupim 'donora'. Po mogućstvu ista boja, isto godište itd.. Mislim da bih tako  dosta  smanjio troškove .Šta miliš o toj ideji? xD 

Link to post
Share on other sites

Pa to se podrazumeva. Svako ko ima jedan BMW ima jos jednog stranca u delovima :D:D:D

Drugacije ne ide ?

Jos si ti iz Sabca. pa tu ako nema delova onda ih fabrika nije nikada ni napravila ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Update: vlasnik je kontaktiran, danas smo popricali kratko, 1997. 2.0 150ks, benzin, nikad plin, ubacen motor sa duplim vanosom 2001. godiste. Ispotavilo se da je ostavljen pre godinu i po dana, a ne pre 3-4 godine kao sto sam mislio.. Od vecih problema moze se izdvojiti korozija, vlasnik kaze da ne moze na dizalicu da se digne zbog korozije, propada.. I sto motor nije zaveden u saobracajnu.. Ni toliki problemi me jos uvek ne odgovaraju od kupovine.. Otici cu u toku nedelje da pogledam auto i da probam da se dogovorim oko cene.

E sad imam nekoliko pitanja, kako mogu zavesti motor u saobracajnu (domaci papiri su), da li mogu uopste, a ako ne mogu da li mogu kupiti drugi motor sa takodje nasim papirima i onda ga ugraditi i zavesti u saobracajnu.. Negde sam citao da treba potvrda od proizvodjaca, a takodje sam procitao da BMW te potvrde ne izdaje?

 

Link to post
Share on other sites

Moze motor ako je ikada bio u tom modelu. Tako nesto su ogranicili. Takodje moras da imas papire za taj motor. Ako ima toliko korozije da ne moze ni na dizalicu batali.

Limarija je najskuplja i nikada to vise nije to. Svaki rad na limariji ne resava problem vec ga samo malo odlaze.

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, marko13 said:

Moze motor ako je ikada bio u tom modelu. Tako nesto su ogranicili. Takodje moras da imas papire za taj motor. Ako ima toliko korozije da ne moze ni na dizalicu batali.

Limarija je najskuplja i nikada to vise nije to. Svaki rad na limariji ne resava problem vec ga samo malo odlaze.

Ne znam.. Videcu.. Sinoc kad sam prolazio pored auta pogledao sam malo, na oba praga kod zadnjeg tocka je bukvalno propao, ima rupa, ali samo tu.. Ne znam zasto ni kako.. Ostatak limarije je ok, levo krilo je zakaceno i to je to.. Naravno potrebno je poliranje celog auta, a nekad u buducnosti i farbanje (sto mi je svakako u planu, cak i promena boje).. U toku nedelju cu ici detaljno da vidim auto, pa javljam sta sam radio i odlucio :D Buni me i to sto je motor 2001. a 2.0? Koliko znam to bi trebao biti motor od restying-a, a restyling 520 je bio 2.2, ako sam dobro upucen? :D 

Link to post
Share on other sites
On 7/6/2018 at 10:41 AM, marko13 said:

 

Jos si ti iz Sabca. pa tu ako nema delova onda ih fabrika nije nikada ni napravila ?

Ovo me podsetilo na jednu anegdotu, kada je bila prezentacija i8 na sajmu. Svi se dive takvom eksluzivnom novitetu, a sabcanin se smeje iz prikrajka: " E da ste vi meni zivi i zdravi, ja sam ovo uveliko rasturio... " :D

 

Link to post
Share on other sites

Ako je na toj 39-tki dobra mehanika, dobar motor/menjac/diff...koliko moze da kosta da se rese navedeni limarski problemi?  Rubovi, sajtne se mogu naci i u aftermarketu. Kada se dobro zastite, mogu solidno da sluze. Tu ne racunam potrosne delove koji se opet, mogu naci povoljno. 

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Elvir said:

Ako je na toj 39-tki dobra mehanika, dobar motor/menjac/diff...koliko moze da kosta da se rese navedeni limarski problemi?  Rubovi, sajtne se mogu naci i u aftermarketu. Kada se dobro zastite, mogu solidno da sluze. Tu ne racunam potrosne delove koji se opet, mogu naci povoljno. 

Na autu koji toliko dugo stoji mnogo toga ne valja, iako kad ga pogidnes dizalicom vizuelno sve izgleda dobro. Svi lezajevi, silen blokovi i mnogi drugi delovi ce se raspasti u prvih 1k km. Da ne pricam o sistemu ubrizgavanja, hladjenja i elektronici...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...